NEUBEDLJIVA ZVEZDA ZAKAZALA DUEL PROTIV BUDUĆNOSTI: Crveno-beli uz OSCILACIJE slavili u Zadru i izborili plasman u polufinale

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Zadar na gostovanju rezultatom 63:74 i sa 2:0 u seriji izborili plasman u polufinale ABA lige

Zvezda je kontrolisala utakmicu od starta, povela 7:0, a prvi koš primila tek u 6 minutu.

U drugoj četvrtini stigla do +13, 15:28, a onda neshvatljivo stala i Zadar se serijom 13:0, potpuno vratio u meč.

Na poluvreme crrveno-beli odlaze sa dva poena prednosti 33:35

U trećoj četvrtini Zvezda je ponovo stisla odbranu i ovu četvrtinu završila +9 44:53

Zadar je pretio u poslednjoj deonici, ali crveno-beli su uspeli nekako da sačuvaju prednost i pobedu

Kod domaćina Božić se istakao sa 17 poena, dok je Čampara imao 15.

Kod Zvezde najefuikasniji je bio Mitrović sa 13, Kampaco je dodao 12, Petrušev 11, Nedović i Marković su imali po 7..

Zvezda će se u polufinalu koje se takođe igra na dva dobijena meča sastati sa ekipom Budućnosti.

Crveno-beli će imati prednost domaćeg terena u eventualnoj majstorici.

Zvezda

Četvrta četvrtina:

40. minut - Mitrović stavlja tačku na ovaj meč i seriju 60:71

38. minut - Ponovo Stefan Marković, možda i prelomna trojka na meču 58:69

37. minut - Trojka Markovića 55:64

36. minut- Božić drži domaćina u igri 55:61

35. minut - Važna trojka Vildoze 53:61

34. minut - Božić pogađa , Zadar na -5 53:58

33. minut - Božić pogađa nakon ofanzivnog skoka , potom Lazić polovičan sa penala 51:58

31. minut - Trojka Lakića, a potom Mitrović iz reketa 47:55

Zadar

Treča četvrtina:

30. minut - Zadar ponovo u jednocifrenom zaostastatku 44:53, na kraju treće četvrtine

27. minut - Petrušev ne greši sa penala 41:51

25. minut - Pogađa Mitrović 39:48, tajm-aut Zadar.

23. minut - Kampaco siguran sa penala 37:42, a potom Dobrić iz kontre 37:44

21. minut - Kampaco trojkom otvara nastavak meča 33:38

Druga četvrtina:

20. minut - Vildoza je izveo četiri penala u dva napada, bez greške 33:35 na poluvremenu

18. minut - Prvo vođstvo domaćina, Čampara pogađa za tri 33:30

17. minut - Petrušev prekida seriju Zadra 28:30

16. minut- Neverovatna serija domaćina 13:0, izjednačenje 28:28

15. minut - Serija Zadra 8:0, tri izgubljene lopte crveno-belih, domaćin se vratio 23:28

13. minut - Fantastičan potez i zakucavanje Luke Mitrovića 15:28

11, minut - Zvezda je odlično počela drugu deonicu, najpre Dobrić, a potom i Mitrović uz faul 12:24

Zvezda

Prva četvrtina:

10. minut - Trojka Bentila za kraj prve četvrtine 12:19

9. minut - Lepa akcija Zadrana, Žganec za Ramljaka, 9:14. Ivanović reaguje tajm-aut

8. minut - Nedović vezuje 5 poena, najpre lep prodor, a potom trojka 5:14

7. minut- Petrušev pogađa iz skoka nakon promašaja Kampaca 4:9

6. minut - Zadar konačno pogađa i vezuje 4 poena, 4:7

5. minut - Ponovo Kampaco, domaćin još uvek bez poena 0:7 .

3. minut - 0:5, pogađa Petrušev iz reketa

2. minut- Kampaco postiže prve poene na meču, trojka 0:3

1. minut - Utakmica je počela

- Uoči meča održan je minut ćutanja žrtvama strašnih tragedija u Beogradu i Mladenovcu

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Zadru u drugoj utakmici plej-ofa četvrtfinala ABA lige.

Zvezda je ubedljivo dobila prvi meč rezultatom 100:73 i vodi 1:0 u seriji.

Ipak trener crveno-belih Duško Ivanović oprezan je pred ovaj meč.

"Ponoviću se, ali ništa se nije promenilo u odnosu na prethodnu utakmicu, pa i najavu prethodne utakmice. Očekuje nas dobra ekipa, koja igra dobru košarku, nemaju nikakav pritisak, imaju najkorisnijeg igrača lige (Luka Božić), i igraju pred svojom publikom. Želimo pobedu i maksimalno ozbiljno moramo da pristupimo ovoj utakmici da odigramo čvrsto i dobro. Krećemo u ovu utakmicu kao da je 0-0 u seriji", rekao je Ivanović, preneo je klupski sajt.

Podsetimo četvrtfinalna serija igra se na dve dobijene utakmice.

Pobednik ovog duela igraće u polufinalu protiv Budućnosti koja je eliminisala Megu sa 2:0 u seriji.