PARTIZAN IGRA ZA PRVI TROFEJ U SEZONI: Crno-beli se kockali, ali savladali Igokeu za finale Superkupa ABA lige

Polufinale

Crno-beli su u Podgorici savladali Igokeu rezultatom 91:84 (27:13, 24:18, 29:29, 11:24).

Tim Željka Obradovića će u sredu od 21 čas igrati za prvi trofej u sezoni protiv pobednika gradskog derbija Podgorice Budućnost - Studentski centar.

Partizan je u prvoj četvrtini stekao dvocifrenu prednost i do starta poslednje četvrtine držao sigurno vođstvo. Na ulazu u poslednjih 10 minuta crno-beli su imali 20 poena viška. Međutim, Igokea se raspucala, Jeremić je pogodio nekoliko dalekih šuteva i smanjila na šest poena zaostatka dva minuta pre kraja - 88:82.

Smailagić je postigao 15 poena, Panter 13, Kaminski 12, a Doužer 11.

U ekipi Igokee Jeremić je postigao 23 poena, a Nikolić 13.

PARTIZAN - IGOKEA 91:84 (27:13, 24:18, 29:29, 11:24)

4. ČETVTINA

30. minut - Nikolić je promašio dva bacanja i priliku da Igokeu dodatno približi.

29. minut - Raspucao se Jeremić, njegova nova trojka i 23. poen - 88:82. Trifunović preko ruke pogađa za tri - 91:82. Nikolić smanjuje na 91:84.

28. minut - Nikolić pogađa penale - 86:75. Gordić pogađa sa penala jedno bacanje - 86:76. Smailagić je promašio oba bacanja, a Jeremić pogodio otvorenu trojku - 86:79. Do kraja 2:20 minuta. Tajm-aut za Obradovića. Trifunović pogađa za dva - 88:79.

27. minut - Jeremić je pogodio za tri - 84:73. Serija Smailagića - 86:73.

26. minut - Smailagić polovičan sa penala - 84:70.

25. minut - Milosavljević postiže trojku za 10:0 Igokee - 80:70. Partizan je bez koša skoro pet minuta. Tajm-aut Obradovića. Smailagić pogađa bitnu trojku, njegovih 12 poena - 83:70. Deseta trojka Partizana iz 23 pokušaja.

24. minut - Jeremić postiže trojku, Igokea u seriji 7:0 u poslednjoj četvrtini - 80:67.

23. minut - Kontra Igokee, Nikolić zakucava - 80:64.

22. minut - Delalić postiže prve poene u poslednjoj četvrtini - 80:62.

3. ČETVRTINA

30. minut - Milosavljević smanjuje sa dvojkom - 78:57. Jeremić postiže trojku - 78:60. Četvrtina je završena nerešeno 29:29.

29. minut - Trifunović iz koraka unazad pogađa za tri - 78:55.

28. minut - Koprivica postiže poene iz odbojke - 75:51. Smanjuje Mudi sa penala - 75:53. Tanasković smanjuje na 75:55.

27. minut - Anđušić precizan za tri - 71:49. Anđušić sa penala dodaje nova dva poena - 73:49. Tanasković smanjuje na 73:51.

26. minut - Doužer je precizan sa penala - 68:47. Jeremić smanjuje na 68:49.

25. minut - Gordić postiže dugu dvojku - 66:44. Jošilo je polovičan sa penala - 66:45. Razigrao se Gordić - 66:47.

24. minut - Doužer pogađa za tri za 62:39. Odmah krade loptu i polaže za 64:39. Jeremić još jednom precizan za tri - 64:42. Panter sa linije slobodnih bacanja povećava rezultat na 66:42. Njegovih 13 poena.

23. minut - Kaminski je fauliran, pogodio je oba za 56:34. Jošilo trojkom smanjuje na 56:47. Avramović postiže svoju drugu trojku - 59:37. Jošilo precizan za dva - 59:39.

22. minut - Jeremić trojkom smanjuje rezultat na 54:34.

21. minut - Smailagić pogađa pod faulom za dva - 53:31. Siguran je za 54:31.

2. ČETVRTINA

20. minut - Još jedna asistencija za Avramovića i trojka Nanelija - 48:30. Nikolić je polovičan sa penala - 48:31. Avramović trojkom sa zvukom sirene stavlja tačku na sjajno prvo poluvreme - 51:31.

19. minut - Vukčević je polovičan sa penala - 43:28. Majstorski potez Gordića u prodoru - 43:30. Naneli pogađa iz koraka - 45:30.

18. minut - Četvrti poen Tanaskovića - 39:26. Vukčević pogađa trojku - 42:26. Asistencija Avramovića, a treća trojka Partizana iz devet pokušaja. Milosavljević smanjuje sa penala na 42:28.

17. minut - Kaminski posle ofanzivnog skoka pogađa pod faulom - 36:24. Siguran je za svoj osmi poen - 37:24. Još jednom sjajna saradnja Avramovića i Kaminskog, Amerikanac postiže svoj deseti poen - 39:24. Tajm-aut za Jovanovića.

16. minut - Delalić je polovičan sa penala - 34:24.

15. minut - Gordić smanjuje sa penala - 32:23. Tajm-aut za Obradovića. Avramović oduzima loptu, asistira Vukčeviću za lagane poene - 34:23.

Morača ovacijama pozdravila Aleksu Avramovića koji je ušao u igru

14. minut - Smailagić iz rolinga pogađa težak šut - 32:19. Milosavljević poentira - 32:21.

13. minut - Jeremić je dobio tehničku zbog prigovora, a sa penala Naneli povećava na 30:16. Nesportski faul Anđušića, Atić je polovičan sa penala na 30:17. Nikolić je precizan sa penala posle prekršaja Nanelija - 30:19.

12. minut - Delalić postiže drugu trojku za Igokeu - 29:16.

11. minut - Smailagić sa penala povećava na 29:13.

1. ČETVRTINA

10. minut - Panter postiže nove poene - 25:13. Njegovih 11 poena, prvi je dvocifreni košarkaš. Ledej za velikih +14 - 27:13.

9. minut - Jaramaz je polovičan sa penala, njegov prvi poen i prva dvocifrena prednost crno-belih - 23:13.

8. minut - Panter sa penala povećava na 20:11. Jošilo postiže svoje prve poene - 20:13. Smailagić zakucava posle ofanzivnog skoka, njegov prvi koš - 22:13.

7. minut - Mudi sa linije penala smanjuje na 15:9. Panter cepa mrežicu sa tri poena - 18:9. Prva trojka na meču. Tanasković zakucava u kontri - 18:11.

6. minut - Doužer nastavlja seriju Partizana - 15:7.

5. minut - Kontra Partizana, Panter polaže za 11:7. Još jedna kontra crno-belih, Ledej lagano poentira - 13:7. Tajm-aut za Igokeu.

4. minut - Panter sa linije slobodnih bacanja postiže svoje prve poene - 9:7.

3. minut - Nikolić smanjuje na 7:4. Mudi trojkom donosi izjednačenje Igokei - 7:7.

2. minut - Kaminski na ofanzivnom skoku pogađa za dva - 5:2. Doužer povećava na 7:2.

1. minut - Kaminski trojkom otvara utakmicu - 3:0. Nikolić smanjuje na 3:2.

PARTIZAN - IGOKEA

Hala: Morača, Podgorica

Sudije: Koljenšić, Petek, Lepetić

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Kaminski. Trener: Željko Obradović.

IGOKEA: Bošković, Atić, Delalić, Tanasković, Stanković, Jošilo, Nakić, Nikolić, Gordić, Milosavljević, Jeremić, Mudi. Trener: Vlada Jovanović

Košarkaši Partizana od 18 časova u podgoričkoj "Morači" igraju prvo polufinale ABA Superkupa.

Rival timu Željka Obradovića je Igokea.

Crno-beli su u ponedeljak u četvrtfinalu bili bolji od Mege sa 89:78, dok je Igokea slavila protiv Cedevite Olimpije sa 75:65.

U drugom polufinalu igraju gradski rivali Budućnost i Studentski centar.