STRAŠNI PARTIZAN PROTUTNJAO KROZ NOVO MESTO: Željkova kazna pokrenula crno-bele posle poraza u Izraelu, pregažena Krka

aba liga

Košarkaši Partizana zabeležili su i drugu ubedljivu pobedu na startu ABA lige.

Crno-beli su u meču drugog kola savladali Krku u Novom Mestu rezultatom 96:56 (16:11, 29:11, 22:20, 28:14)

Partizan u narednom kolu dočekuje Cibonu, dok Krka gostuje Budućnosti. Tim Željka Obradovića će u međuvremenu gostovati Asvelu u 2. kolu Evrolige.

Avramović je postigao 15 poena, Koprivica 12, a Doužer 11 u timu Partizana.

U ekipi Krke po 16 poena su postigli Cerkvenik i Hamilton.

KRKA - PARTIZAN 56:96 (11:16, 11:29, 20:22, 14:28)

ČETVRTA ČETVRTINA

40. minut - Koprivica je pogodio - 54:94. Njegovih 12 poena. Trifunović stavlja tačku na I - 56:96.

39. minut - Trifunović u kontri ide do kraja i poentira - 51:92. Špan smanjuje na 54:92.

38. minut - Hamilton pogađa svoj 16. poen - 51:90.

37. minut - Anđušić diže vođstvo na 49:86. Koprivica zakucava - 49:88. Jaramaz je precizan - 49:90.

36. minut - Koprivica zakucava - 49:84.

35. minut - Radovanović smanjuje na 46:79. Koprivica pogađa pod faulom - 46:81. Pogodio je i dodatno bacanje - 46:82. Cerkvenik postiže svoju treću trojku - 49:82.

34. minut - Jurković smanjuje na 44:77. Ledej pogađa za dva - 44:79.

33. minut - Koprivica poentira na obruču - 42:75. Ledej produžava seriju Partizana na 9:0 - 42:77.

32. minut - Doužer postiže svoj osmi poen - 42:70. Doužer pogađa trojku - 42:73.

Partizan, Krka

TREĆA ČETVRTINA

30. minut - Koprivica se upisuje u strelce - 42:68.

29. minut - Sjajna kontra i potez Doužera za poene Ledeja - 39:65. Sada obrnuta situacija, Ledej asistira za Doužera - 39:67. Špan pogađa trojku - 42:67.

28. minut - Hamilton pogađa za tri - 39:61. Jaramaz se upisuje sa linije penala - 39:63.

27. minut - Kaminski je precizan sa linije slobodnih bacanja samo prvi put, njegovih osam poena i prvo promašeno slobodno bacanje Partizana - 34:59. Hamilton posle ofanzivnog skoka poentira - 36:59. Doužer sebi kreila poene - 36:61.

26. minut - Druga vezana trojka Cerkvenika - 32:56. Naneli ide do kraja na polaganje - 32:58. Škedelj u kontri postiže nove poene za Krku - 34:58.

25. minut - Druga trojka za Krku iz 10. pokušaja, precizan je Cerkvenik - 27:54. Hamilton zakucava u kontri - 29:54. Kaminski zakucava - 29:56.

24. minut - Panter poentira na obruču - 24:51. Vukčević pogađa pod faulom, posle sjajne asistencije Nanelija - 24:53. Pogodio je i dodatno za svoj sedmi poen - 24:54. Partizan šutira 16/16 sa penala.

23. minut - Domaćin smanjuje sa penala, precizan je Cerkvenik za 24:49. Partizan je od 24 primljena poena, 19 primio iz igre, a pet sa penala.

22. minut - Panter krade loptu i u kontri lagano poentira - 22:47. Nova dobra odbrana crno-belih i laki poeni za Avramovića - 22:49. Tajm-aut za Krku na startu treće četvrtine.

Avramović je sa 13 poena najefikasniji u timu Partizana posle 20 minuta igre. Po sedam poena su postigli Naneli i Anđušić, a pet Kaminski. U timu nema Ponitke, a u igru nisu ulazili Jaramaz i Koprivica.

Partizan je pogodio šest trojki iz 18 pokušaja, a Krka samo jednu iz osam.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Avramović je precizan sa penala - 22:40. Avramović krade loptu i poentira u kontri - 22:42. Njegov 13. poen, najefikasniji je u timu Partizana. Naneli postiže trojku za kraj sjajne četvrtine crno-belih - 22:45.

19. minut - Jurković smanjuje na 22:36. Kaminski sa penala diže na 22:38.

18. minut - Hamilton u kontri smanjuje na 20:34. Vukčević je fauliran, pogodio je oba bacanja za 20:36.

16. minut - Krka smanjuje svojom prvom trojkom, precizan je Hamilton - 18:31. Daleka trojka Avramovića, njegova druga u meču - 18:34. Peta trojka crno-belih iz 15 pokušaja.

15. minut - Pogrešili su crno-beli u napadu i omogućili laku kontru Krki koja poentira preko Cerkvenika za 15:29. Anđušić je fauliran u prodoru, pogodio je oba bacanja - 15:31.

14. minut - Krka prekida seriju gostujuće ekipe, Macura smanjuje na 13:26. Kaminski postiže trojku, crno-beli šutiraju 4/13 - 13:29.

13. minut - Razigrani Anđušić pogađa trojku - 11:24. Serija Partizana 8:0. Ledej za seriju crno-belih 10:0 - 11:26.

12. minut - Kaminski za Anđušića koji donosi Partizanu dvocifreno vođstvo - 11:21.

11. minut - Trojka Trifunovića za 11:19.

PRVA ČETVRTINA:

Završena je prva četvrtina!

9. minut - Dozijer poentira posle ofanzivnog skoka 11:16

7. minut - Ponovo je Naneli precizan sa linije za slobodna bacanja 9:14

6. minut - Naneli pogađa oba slobodna bacanja 9:12

5. minut - Hamilton je ostao sam na polovini Partizana, iskoristio nepažnju gostujućih igrača i lako poentirao 7:10

4. minut - Pogađa Panter sa poludistance 5:10

3. minut - Prvu trojku na današnjem meču postiže Aleksa Avramović, gosti iz Beograda vode 5:3

2. minut - Cerkvenik je promašio prvo, a pogodio drugo slobodno bacanje 1:2

1. minut - Vukčević postiže poene za Partizan na početku utakmice 0:2

Uoči meča:

Trener košarkaša Partizana Željko Obradović rekao je juče da u predstojećem meču ABA lige protiv Krke očekuje reakciju svojih igrača posle slabo utakmice odigrane protiv Makabija u Tel Avivu.

"Očekujem da reagujemo posle slabo odigrane utakmice protiv Makabija u Tel Avivu. Ekipa Krke je odigrala odličnu utakmicu u prvom kolu. Moramo biti maksimalno koncentrisani i na neuporedivo boljem nivou odbrambeno da bi odigrali dobro utakmicu i bili spremni na ono što nas očekuje, a to je sigurno veliko iskušenje protiv Krke", poručio je Obradović.

Centar Partizana, Balša Koprivica je pred današnju utakmicu rekao:

"Krka se vratila iz ABA 2. lige i dobila prvu utakmicu protiv FMP-a. Veoma solidna ekipa, igraju brzo i borbeno tako da moramo tako da moramo biti spremni da dođemo na njihov domaći teren i punom parom započnemo meč", naglasio je Koprivica.