SPEKTAKL U MADRIDU: Real SRUŠIO Dalas - kraljevski doček za Dončića, Kampaco presudio bivšem klubu (VIDEO)

NBA

Košarkaši Dalasa predvođeni Lukom Dončićem gostovali su Realu u Madridu u sklopu priprema za novu sezonu NBA.

Madriđani su savladali Dalas sa 127:123 u okviru prijateljskog susreta u "Vizink centru".

Početak meča obeležio je slovenački as koji je ranije nosio dres "kraljevskog" kluba.

Navijači su ga pozdravili ovacijama, a potom je Dončić pozirao sa trofejem Evrolige koji je Real osvojio prošle godine.

Veoma efikasnu prvu četvrtinu dobio je Real sa 38:37, pre svega zahvaljujući sjajnom šuterskom početku utakmice. Španski tim je vodio tokom cele prve četvrtine, kao i tokom druge, ali je ispustio vođstvo u poslednja dva minuta prvog poluvremena.

Dalas je na veliki odmor otišao sa plus šest (71:65), da bi na posle dva minuta igre u trećoj deonici stigao do prve dvocifrene prednosti (78:68).

Maveriksi su čuvali prednost sve do samog finiša utakmice, kada je Real poenima Jabuselea i Kampaca poveo (120:118) posle dužeg vremena, a tačku na ovaj meč je desetak sekundi pre kraja stavio Kampaco trojkom.

Igralo se po NBA pravilima, a do kraja, bolje se snaša odomaći tim koji je ostvario treću pobedu u duelima sa NBA timovima.

Tokom svakog od napada košarkaši Reala su želeli da se dokažu protiv NBA tima, a jedan od najlepših poteza izveo je Hezonja kada je zakucao loptu posle dodavanja Rudija Fernandeza.

Real su pored Kampaca do velikog trijumfa nosili Geršon Jabusele i Serhio Ljulj sa po 19 poena, te maestralni Vensan Poarije koji je ubacio 18 poena i briljirao u odbrani.

Na drugoj strani u ekipi Dalsa Tim Hardavej je ubacio 21 poen, dok su se na 13 zaustavili Dvajt Pauel, Set Kari i doskorašnji igrač Partizana Dante Egzum.

Bila je ovo prva utakmica između NBA i evroligaškog tima na tlu Evrope posle sedam godina.