NEVEROVATAN PORAZ CRNO-BELIH! PANTER TRAGIČAR: Partizan pao posle produžetka protiv Olimpijakosa u Pireju VIDEO

4. kolo Evrolige

Košarkaši Partizana poraženi su posle produžetka od Olimpijakosa u Pireju rezultatom 98:94 (28:21, 21:22, 10:26, 26:16, 13:9)

Ovo je treći poraz crno-belih u četiri kola, dok je Olimpijakos zabeležio drugu pobedu.

Partizan je početkom poslednje četvrtine imao dvocifrenu prednost, ali je nije zadržao. Olimpijakos je u finišu uspeo da stigne i prestigne crno-bele, ali je Naneli uz zvuk sirene trojkom izborio produžetak.

U dodatnih pet minuta crno-beli su napravili nekoliko grešaka koji su ih skupo koštali.

Tragičar meča bio je Kevin Panter koji je u regularnom delu na plus jedan za Partizan promašio dva šuta, takođe i izgubio loptu 17 sekundi pre kraja, a i u produžetku izgubio bitnu loptu.

Treba istaći i da je Olimpijakos od poslednja 22 poena čak 18 postigao sa linije slobodnih bacanja.

Ledej je sa 18 poena bio najefikaniji u Partizanu. Panter je postigao 17, Smailagić 16, Naneli 12, a Anđušić 11.

Kod domaćina Larenzakis je ubacio 19 poena, Milutinov 16, a Paters 15.

Partizan u narednom kolu dočekuje Crvenu zvezdu, a Olimpijakos dočekuje Efes.

OLIMPIJAKOS - PARTIZAN 98:94 (28:21, 21:22, 10:26, 26:16)

1. PRODUŽETAK

45. minut - Milutinov je fauliran, Ledej upisuje četvrtu ličnu. Do kraja 51.7 sekundi. Promašio je prvo, pogodio drugo. Njegovih 16 poena - 92:91.

Panter je izgubio loptu. Vilijams-Gos postiže dvojku 17.2 sekundi pre kraja - 94:91.

Avramović je fauliran 9.3 sekunde pre kraja. Aleksa je pogodio oba, njegova četiri poena - 94:93.

Anđušić 8.6 sekundi pre kraja pravi faul na Larenzakisu. Njegov četvrti faul. Pogodio je oba - 96:93.

Avramović je fauliran na 5.7 sekundi pre kraja. Aleksa pogađa samo prvo, drugo je izašlo iz koša - 96:94.

Ledej dobija peti faul. Vokap je pogodio oba - 98:94.

Gotov je meč.

44. minut - Sudije proveravaju situaciju, čija je lopta posle izlaska u aut. Lopta je dosuđena za Partizan, a iako Olimpijakos nema više pravo na čelendž, sudije su otišle da gledaju situaciju. Lopta za Partizan. Panter pogađa za dva - 91:91.

43. minut - Milutinov je fauliran. Pogodio je oba, njegovih 15 poena - 91:89.

42. minut - Sudije sviraju Doužeru faul u napadu, njegov peti faul. Vokap precizan za dva - 89:87. Naneli u kontri donosi izjednačenje - 89:89.

41. minut - Doužer pogađa dvojku - 85:87. Milutinov pogađa prvo bacanje, promašuje drugo, ali sudije vraćaju to bacanje. Precizan je u drugom pokušaju - 87:87.

4. ČETVRTINA

40. minut - Smailagić pravi peti faul. Tačno minut do kraja.

Papanikolau je fauliran 50 sekundi pre kraja. Pogodio je oba - 81:82.

Partizan je promašio dva napada, tačnije Panter. Larenzakis je fauliran 17.7 sekundi pre kraja. Pogodio je oba za vođstvo Olimpijakosa - 83:82. Tajm-aut za Obradovića.

Partizan je izgubio loptu, Panter se spetljao na 6.8 sekundi pre kraja. Tajm-aut za Olimpijakos.

Faul na 5.8 sekundi pre kraja na Larenzakisu. Pogodio je oba - 85:82.

Naneli uz zvuk sirene pogađa za tri - 85:85. Produžetak u Pireju.

39. minut - Sudije su proveravale da li je Panter napravio prekršaj u napadu. Smailagić pogađa trojku - 79:82. Njegova treća trojka.

38. minut - Larenzakis pogađa trojku - 76:77. Panter opet precizan za dva, njegovih 15 poena - 76:79. Larenzakis je fauliran pri šutu za tri. Pogodio je sva tri za izjednačenje - 79:79.

37. minut - Panter pogađa za dva posle tajm-auta Obradovića - 73:77.

36. minut - Papanikolau krade loptu i zakucava u kontri - 73:75.

34. minut - Panter je fauliran pri šutu za tri poena. Vokap je zaradio četvrtu ličnu. Panter je pogodio prvo, promašio drugo, pogodio treće - 69:75. Larenzakis precizan za dva - 71:75.

33. minut - Smailagić siguran za dva - 66:73. Papanikolau postiže novu trojku za Olimpijakos - 69:73.

32. minut - Panter iz teške situacije pogađa za dva - 63:71. Vokap iz ugla postiže trojku - 66:71.

31. minut - Larenzakis smanjuje na 61:69. Milutinov zakucava - 63:69. Tajm-aut za Obradovića. Olimpijakos uzvraća serijom 10:2.

Partizan, Olimpijakos, Evroliga

3. ČETVRTINA

30. minut - Ledej u prodoru polaže, njegovih 18 poena - 56:69. Koprivica mu je napravio "livadu". Piters postiže svoju drugu trojku - 59:69.

29. minut - Krade loptu Ledej, nesportski faul Pitersa. Ledej je pogodio oba bacanja - 53:67. Milutinov je fauliran, Partizan je izašao iz bonusa. Pogodio je jedno od dva - 54:67. I ponovo faul nad Milutinovim. Pogađa ovog puta oba - 56:67. Njegovih devet poena.

28. minut - Anđušić je fauliran za bacanja. Pogodio je oba, njegovih 11 poena. Crno-beli prvi put imaju dvocifrenu prednost - 53:63. Kaminski je dobio tehničku grešku, to je njegova peta isključujuća. Ledej je fauliran i ide na liniju bacanja. Pogodio je oba - 53:65.

27. minut - Piters postiže dvojku - 53:59. Naneli pogađa za dva preko Milutinova - 53:61.

26. minut - Anđušić postiže trojku uz zvuk za istek napada - 51:57. Panter postiže nova dva poena - 51:59. Serija Partizana 20:2 za veliki preokret. Pirej ćuti! Tajm-aut za Barcokasa.

24. minut - Pa, šta radi Alen Smailagić? Njegovih 11 poena u nizu - 51:54. I odmah reaguju sudije i sviraju mu četvrti faul.

23. minut - Minuti Alena Smailagića, njegovih devet poena u nizu - 49:52. Piters dvojkom prekida seriju Partizana 13:0 - 51:52.

22. minut - Smailagić je fauliran u šutu, pogodio je samo prvo bacanje, ali Partizan vodi posle serije 11:0 - 49:50.

21. minut - Smailagić trojkom otvara drugo poluvreme, njegovi prvi poeni - 49:46. Šesta trojka crno-belih u meču. Smailagić pogađa drugu vezanu trojku - 49.49. Serija crno-belih 10:0.

2. ČETVRTINA

20. minut - Anđušić je precizan za dva - 49:41. kaminski u kontri poentira - 49:43. Tajm-aut za Barcokasa 11 sekundi pre isteka poluvremena.

19. minut - Lundzis postiže dva poena sa penala - 47:39. Kenan oduzima loptu Avramoviću i pogađa za dva - 49:39.

18. minut - Kaminski postiže svoju drugu trojku - 45:39.

17. minut - Kaminski je fauliran u kontri, pogodio je samo drugo - 43:36. Milutinov iz ofanzivnog skoka pogađa - 45:36.

16. minut - Ledej se snašao pod košem Olimpijakosa - 43:33. Avramović se upisuje u strelce - 43:35.

Dejan Bodiroga

15. minut - Milutinov je fauliran, treći prekršaj Kaminskog. Pogodio je oba bacanja - 43:31.

14. minut - Sedma trojka Olimpijakosa, precizan je Vilijams-Gos - 39:31. Vokap u kontri donosi svom timu prvo dvocifreno vođstvo - 41:31.

13. minut - Kenan postiže svoju treću trojku - 36:29. Obradović odmah traži tajm-aut. Olimpijakos ima šest trojki do sada. Ledej uz zvuk sirene pogađa za dva - 36:31.

12. minut - Ledej je fauliran pri šutu za tri poena. Pogodio je sva tri - 31:26. Vilijams-Gos postiže svoj četvrti poen - 33:26. Anđušić postiže svoju prvu trojku - 33:29.

11. minut - Naneli je precizan na startu druge četvrtine - 28:23. Kenan postiže svoju drugu trojku - 31:23.

Olimpijakos je uhvatio čak 12 skokova u prvoj četvrtini, Partizan svega četiri. Domaćin ima šest ofanzivnih skokova.

1. ČETVRTINA

10. minut - Milutinov se sa linije slobodnih bacanja upisuje u strelce - 26:20. Anđušić je polovičan sa linije penala - 26:21. Vilijams-Gos je na liniji za slobodna bacanja. Pogodio je oba - 28:21.

9. minut - Doužer je precizan za dva - 21:20. Larencakis postiže svoju prvu trojku - 24:20.

8. minut - Fal pogađa za dva pod faulom Kaminskog - 18:13. Pogodio je dodatno bacanje - 19:13. Naneli pogađa trojku - 19:16. Vokap sa linije penala pogađa dva bacanja, Partizan je odavno izašao iz bonusa, Olimpijakos još uvek ne - 21:16. Doužer je fauliran u šutu, pa ide na liniju penala. Amerikanac pogađa oba - 21:18.

7. minut - Ledej od koša do koša, njegovi prvi poeni - 13:10. Piters pogađa za dva pod faulom - 15:10. Tajm-aut za Obradovića. Precizan je - 16:10. Olimpijakos ima čak pet ofanzivnih skokova za sada. Ledej smanjuje trojkom - 16:13.

6. minut - Raspucao se Olimpijakos, Kenan pogađa trojku - 13:8.

5. minut - Fal zakucava - 7:8. Piters pogađa trojku - 10:8.

4. minut - Kaminski pogađa prvu trojku za Partizan - 5:8.

3. minut - Panter je na liniji slobodnih bacanja. Protiv Barselone je prekinuo apsolutni rekord od 70 vezanih pogođenih slobodnih bacanja, a sada je krenuo u novi niz - 3:5. Peters donosi izjednačenje - 5:5.

2. minut - Panter pogađa za dva sa distance pod faulom - 3:2. Pogodio je i slobodno bacanje - 3:3.

1. minut - Papanikolau je postigao prve poene na meču, i to trojku - 3:0.

Avramović, Panter, Naneli, Smailagić i Kaminski počinju za Partizan

Vokap, Kenan, Papanikolau, Piters i Fal počinju za Olimpijakos.

Olimpijakos će u ovom meču biti oslabljen neigranjem Ignasa Brazdeikisa i Luka Sikme. Od ranije nema Mek Kisika, a u tim se vraća bivši član Partizana Najdžel Vilijams-Gos.

Ni Partizan nije kompletan, crno-beli su bez Mateuša Ponitke.

OLIMPIJAKOS - PARTIZAN

Dvorana Mira i prijateljstva

Četvrtak 19.10.2023. u 20.15

Sudije: Karmelo Paterniko, Žordi Alijaga, Mario Majkić

OLIMPIJAKOS: Vokap, Vilijams-Gos, Kenan, Lundzis, Larenzakis, Papas, Fal, Papanikolau, Peters, Milutinov, Tanulis, Abosi. Trener: Georgios Barcokas.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Kaminski. Trener: Željko Obradović.

Košarkaši Partizana u okviru 4. kola Evrolige gostuju Olimpijakosu.

Utakmica je na programu od 20.15 časova u hali "Mira i prijateljstva".

Jasno je da će na meču retko šta biti u skladu naziva dvorane. Borba za bodove protkana je tradicionalnim neprijateljstvom crveno-belih i crno-belih. Poznato je da je Olimpijakos u bratskim odnosima sa Crvenom zvezdom, pa je i ta dimenzija uvek u fokusu utakmica ova dva rivala.

Obe ekipe imaju po jednu pobedu u prva tri kola. Olimpijakos je posle startne pobede u gostima kod Panatinaikosa, izgubio na svom terenu od Barselone i u gostima kod Armanija. Partizan je posle poraza od Makabija u gostima, slavio u Francuskoj protiv Asvela, a zatim poražen na svom terenu od Barselone.

Uoči puta, trener Parnog valjka Željko Obradović je izjavio:

"Olimpijakos je tim koji je napravljen da igra fajnal-for. Prošle godine su igrali veliko finale, malo im je falilo da dođu do titule igrali su izvanrednu košarku. Ove godine su na početku imali problema sa povredama i tom ritmu se trenutno nalaze. Međuim, u njihovoj dvorani će biti veoma teško, ekipa koja ima ogromno iskustvo, godinama su tu isti igrači, isti je trener, doveli su igrače koji su popnuli praznine igrača koji su otišli. Očekuje nas zahtevna utakmica u svakom smislu. Ono što je bilo evidentno sinoć protiv Barselone, ako želih da igraš dobro u Evroligi mora da se igra svih 40 minuta. Nema mesta sitnim propustima, da se uzimaju šutevi u ranoj fazi napada, da se ne zagradi koš...Igrači su svesni svega i znaju gde su grešil sinoć, očekujem reakciju", istakao je Obradović.

Centar Frenk Kaminski je pred naredni duel izjavio:

"Moramo da izvučemo najbolje iz meča sa Barselonom i da krenemo dalje. Fokusirani smo na Olimpijakos, ovo je velika utakmica za nas, moramo da se fokusiramo, rasčistimo misli i pokušamo da pobedimo utakmicu. To je sve! Ne smemo da gledamo unazad, teško je izbrisati iz misli poraz od Barse, ali moramo da krenemo dalje. Popravićemo stvari koje nismo dobro radili protiv Barse i usmeriti se na Olimpijakos, kako bi odigrali dobru utakmicu", poručio je Kaminski.

Bonus video:

00:47

ARENA JE SPREMNA ZA ŽOCA: Pogledajte atmosferu u dvorani pred prvu utakmicu Partizana na domaćem parketu! VIDEO