EVROLIGA: Makabi srušio PAO - Ataman BESNEO! Barselona ZGROMILA Bajern (VIDEO)

EVROLIGA

Košarkaši Makabija pobedili su u gostima posle produžetka Panatinaikos sa 86:81 (20:15, 19:9, 25:18, 23:15, 9:14), u meču četvrtog kola Evrolige.

Makabi je do pobede predvodio Bonzi Kolson sa 21 poenom i osam skokova.

Najefikasniji kod Panatinaikosa bili su Luka Vildoza sa 15, Marius Grigonis sa 13, Matijas Lesor sa 12 i Konstatinos Mitoglu sa 11 poena.

Makabi ima dve pobede i jedan poraz, a Panatinaikos je upisao jednu pobedu i tri poraza.

U narednom kolu, Makabi će gostovati Monaku, dok će Panatinaikos dočekati Baskoniju.

ATAMAN BESNEO

Trener PAO Ergin Ataman imao je svojih pet minuta - on je u prvom poluvremenu, posle jednog nedosuđenog prekršaja za njegov tim, žestoko reagovao i počeo da juri sudiju kraj aut linije, za šta je "nagrađen" tehničkom greškom.

Međutim, ni to mu nije bilo dovoljno, pa je u nastavku potpuno pukao.

Tokom treće četvrtine je ponovo burno reagovao i sudije nisu imale kud - morale su da ga isključe.

Barselona je na svom terenu ubedljivo savladala Bajern sa 98:59 (27:11, 16:16, 27:13, 28:19).

Najbolji kod Barselone bili su Džabari Parker sa 15, Jan Veseli sa 14, Vili Ernangomes sa 11 i Džejms Nadži sa 10 poena.

Kod Bajerna jedini dvocifreni bio je Serž Ibaka sa 13 poena.

Barselona je zabeležila četiri pobede, a Bajern ima po dve pobede i poraza.

U sledećem kolu, Barselona će gostovati Real Madridu, dok će Bajern dočekati Fenerbahče.