PARTIZAN DRUGI PUT U 4 DANA SRUŠIO CRVENU ZVEZDU: Crno-belima pripao večiti derbi i u ABA ligi VIDEO

Crno-beli gazduju u Srbiji

Košarkaši Partizana savladali su Crvenu zvezdu rezultatom 98:87 (17:25, 30:11, 25:27, 26:25) u okviru 5. kola ABA lige.

Crno-beli su tako naneli prvi poraz crveno-belima, pa obe ekipe sada imaju učinak od četiri pobede i jednog poraza.

Bio je ovo drugi večiti derbi u četiri dana, i u oba je slavio Partizan. U prvom, odigranom u četvrtak u Evroligi, crno-beli su slavili sa 88:86.

Kaminski je pogodio 22 poena, Avramović 15, Ledej 13, Doužer 12, a Anđušić 11 u timu Partizana.

Kod Crvene zvezde Nejpir je postigao 23 poena, Giedraitis 13, Mitrović 12, a Bolomboj i Teodosić po 10.

U narednom kolu Partizan gostuje Splitu, a Crvena zvezda dočekuje Budućnost.

Obe ekipe su u utakmicu ušle oslabljene. Partizan bez kapitena Pantera, kao i Ponitke. Crvena zvezda bez kapitena Lazića, kao i Nedovića i Hange.

Za razliku od prve utakmice, sada je Crvena zvezda bolje otvorila utakmicu. Imala je i devet poena prednosti u prvoj četvrtini.

Preokret je nastao u drugoj četvrtini, koju su crno-beli dobili sa 30:11.

Partizan je otišao na poluvreme sa dvocifrenom prednošću i sačuvao vođstvo do kraja. Ali ne tako lako. Iako su crno-beli imali i 19 poena viška, ipak su strepeli do pred kraj meča. Nejpir je u trećem periodu uspeo da spusti Zvezdu na jednocifrenu prednost. Bila je Zvezda i na šest poena zaostatka, ali u finišu nije uspela dodatno da ugrozi vođstvo crno-belih.

Partizan je imao bolji šut (55 - 50 odsto), dok je Crvena zvezda bila dominantnija u skoku sa 26 - 19 skokova. Crveno-beli su, međutim imali čak devet izgubljenih lopti više (16 - 7).

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 98:87 (17:25, 30:11, 25:27)

4. ČETVRTINA

40. minut - Fauliran je Nejpir 50 sekundi pre kraja. Pogodio je oba - 94:87. Tajm-aut za Obradovića.

Smailagić je fauliran 35 sekundi pre kraja. Promašio je prvo, a pogodio drugo - 95:87.

39. minut - Nejpir je probio, pogodio za dva pod faulom - 91:83. Pogodio je za 91:84. Ledej iz ugla postiže trojku na pas Avramovića - 94:84. Nejpir je fauliran. Promašio je prvo bacanje, pogodio drugo - 94:85.

38. minut - Avramović od koša do koša pogađa - 89:78. Nejpri pogađa trojku - 89:81. Avramović probija još jednom, pogađa za dva pod faulom - 91:81. Promašio je bacanje.

37. minut - Kaminski stiže do 22. poena - 87:78. Tajm-aut za Crvenu zvezdu.

36. minut - Doužer je fauliran, Zvezda je izašla iz bonusa. Pogodio je oba - 85:76. Nejpir je fauliran u prodoru. Pogodio je prvo bacanje, odmah i drugo - 85:78. Tajm-aut za Obradovića.

35. minut - Tehnička greška za trenera Crvene zvezde Janisa Sferopulosa. Avramović je promašio bacanje. Kaminski je fauliran. Promašio je prvo, a pogodio drugo - 83:76. Televizijski tajm-aut.

34. minut - Tobi u kontri poentira - 80:73. Kaminski je fauliran u skok šutu. Pogodio je oba bacanja - 82:73. Sa 19 poena je najefikasniji na meču. Dos Santos postiže trojku - 82:76.

33. minut - Trifunović je precizan za dva - 78:69. Davidovac odmah uzvraća - 78:71. Kaminski poentira za dva - 80:71.

32. minut - Jaramaz je precizan - 74:66. Kaminski je fauliran u šutu. Pogodio je prvo slobodno bacanje, odmah i drugo - 76:66. Njegovih 15 poena. Davidovac pogađa trojku iz ugla - 76:69.

31. minut - Teodosić pogađa trojku - 72:66.

U Areni je prisutno 20.007 gledalaca.

1 / 20 Foto: Stefan Stojanović/ Mondo

3. ČETVRTINA

30. minut - Teodosić je fauliran, izvodi bacanja. Pogodio je oba - 70:63. jaramaz precizan - 72:63.

29. minut - Nejpir poentira iz ofanzivnog skoka - 68:60. Kaminski prekida nalet gostiju zakucavanjem - 70:60. Tobi sa linije penala smanjuje na 70:61.

28. minut - Nejpir je precizan za dva - 68:53. Nejpir pogađa trojku i vraća Zvezdu - 68:56. Tajm-aut za Obradovića. Mitrović je fauliran, pogodio je prvo, potom i drugo bacanje - 68:58. Crveno-beli u naletu sa devet vezanih poena.

27. minut - Bolomboj upisuje nove poene - 66:49. Ledej je precizan za dva - 68:49. Nejpir je fauliran u prodoru. Pogodio je prvo, potom i drugo - 68:51.

26. minut - Naneli precizan za tri - 64:46. Nejpir je polovičan sa linije bacanja - 64:47. Jaramaz na drugi obruč za 66:47.

25. minut - Mitrović smanjuje na 58:43, a fauliran je od strane Nanelija. Pogodio je - 58:44. Anđušić pogađa za tri - 61:44. Teodosić smanjuje na 61:46.

24. minut - Davidovac pogađa posle ofanzivnog skoka i asistencije Mitrovića - 56:41. Naneli postiže prve poene - 58:41.

23. minut - Trojka Avramovića u tranziciji, treća uzastopna Partizana - 56:39. Tajm-aut za Crvenu zvezdu.

22. minut - Giedraitis pogađa trojku - 50:39. Smailagić postiže svoju drugu trojku, sedmi poen - 53:39.

21. minut - Anđušić pogađa trojku - 50:36.

2. ČETVRTINA

Neverovatna četvrtina Partizana, crno-beli su ovaj period dobili sa 30:11 i od minus osam stigli do plus 11.

Kaminski ima 11 poena, a Doužer 10 u timu Partizana. Ledej je upisao sedam, a Avramović šest.

Kod Zvezde Giedraitis ima 10 poena, Bolomboj osam, a Mitrović sedam.

Crvena zvezda ima čak 11 izgubljenih lopti, sedam više od Partizana. Crveno-beli su nešto bolji u skoku, imaju dve uhvaćene lopte više, i tri asistencije više.

20. minut - Dos Santos je fauliran pri šutu. Pogodio je oba - 42:36. Avramović napada jedan na jedan i pogađa - 44:36. Doužer pogađa za tri - 47:36.

19. minut - Ledej u kontri pogađa - 40:34. Najveće vođstvo Partizana do sada. Avramović je fauliran u prodoru, pa će na liniju slobodnih bacanja. Precizan je oba puta - 42:34.

18. minut - Giedraitis sa penala postiže dva poena - 35:34. Doužer pogađa za dva pod faulom - 37:34. Pogodio je i slobodno bacanje - 38:34.

17. minut - Kaminski zakucava - 33:30. Mitrović vraća dva poena - 33:32. Avramović iz solo akcije zakucava - 35:32. Tajm-aut za Crvenu zvezdu.

16. minut - Bolomboj zakucava - 29:30. Kaminski je zaustavljen prekršajem u prodoru. Pogodio je oba bacanja - 31:30.

15. minut - Prvi poeni za Zvezdu iz igre u drugoj četvrtini, Mitrović je precizan - 27:28. Doužer postiže svoj četvrti poen - 29:28.

14. minut - Mitrović je fauliran pri šutu. Pogodio je samo prvo - 24:26. Kaminski pogađa za tri, Partizan prvi put vodi - 27:26. Crno-beli imaju 10:1 u drugoj četvrtini.

13. minut - Ledej pogađa trojku iz ugla - 22:25. Tajm-aut za Crvenu zvezdu. Trifunović pogađa za dva - 24:25.

11. minut - Doužer pogađa za dva - 19:25.

1. ČETVRTINA

10. minut - Trifunović posle ofanzivnog skoka pogađa za 17:23. Jago Dos Santos je fauliran pri šutu. Pogodio je oba - 17:25.

9. minut - Tobi u reketu pogađa za dva - 15:23.

8. minut - Smailagić vraća trojku - 14:21. Smailagić je fauliran u kontri, pogodio je prvo, ali ne i drugo - 15:21.

7. minut - Jaramaz je promašio oba bacanja. Teodosić pogađa trojku u prvoj akciji - 11:18. Giedraitis u kontri precizan za tri - 11:21.

6. minut - Anđušić pogađa prvu trojku za Partizan - 11:11. Nejpir se upisuje u strelce - 11:13. Bolomboj zakucava - 11:15.

4. minut - Anđušić u prodoru upisuje svoje prve poene - 6:11. Kaminski zakucava - 8:11.

3. minut - Giedraitis pogađa prvu trojku na meču - 4:9. Mitrović pogađa pod košem - 4:11.

2. minut - Bolomboj za novo vođstvo gostujuće ekipe - 2:4. Kaminski je fauliran pri šutu. Pogodio je oba bacanja - 4:4. Bolomboj opet precizan - 4:6.

1. minut - Giedraitis postiže prve poene na utakmici - 0:2. Ledej postiže prve poene za ekipu Partizana - 2:2.

Startne petorke

Partizan: Jaramaz, Anđušić, Naneli, Ledej, Kaminski.

Crvena zvezda: Nejpier, Giedraitis, Davidovac, Mitrović, Bolomboj.

Bomba pred početak derbija!

Atmosfera uoči meča

Bonus video:

00:14

Atmosfera ispred Arene pred meč Partizan - Crvena zvezda

Muke obe ekipe sa sastavom

Poznato je da obe ekipe imaju personalnih problema uoči meča. Partizan će sigurno igrati bez kapitena Kevina Pantera i Mateuša Ponjitke. Crvena zvezda ne može da računa na Nemanju Nedovića i Branka Lazića, koji nisu igrali ni na prvom derbiju pre četiri dana, a van stroja je i Adam Hanga.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA

Hala: Arena

Sudije: Matej Boltauzer, Tomislav Hordov, Uroš Nikolić

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Avramović, Koprivica, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Kaminski. Trener: Željko Obradović.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Teodosić, Davidovac, Mitrović, Simonović, Nejpir, Tobi, Bolomboj, Ilić, Giedraitis, Kuzmić, Dos Santos. Trener: Janis Sferopulos.

Dva večita derbija u svega četiri dana.

I to utakmice kakve nema niko na svetu.

Od 20 časova u beogradskoj "Areni" Partizan dočekuje Crvenu zvezdu u okviru 5. kola ABA lige. Onaj prethodni, odigran u okviru Evrolige, dobili su crno-beli sa 88:86.

Uoči novog derbija, trener crno-belih Željko Obradović kaže.

"Prilično neuobičajena situacija da odmah nakon evroligaškog derbija igramo protiv Crvene zvezde i u ABA ligi. Bila je veoma teška ta prva utakmica i očekujem da nas ista takva očekuje i sutra. Izuzetnu važnost ima utakmica. Ono što je za nas najvažnije, to je da u situaciji u kojoj se nalazimo sa povredama, svi igrači koji su u spremni i zdravi, pruže svoj maksimum. Očekujemo ponovo izvanrednu atmosferu kakvu su napravili u evroligaškoj utakmici naši navijači. Da sve protekne u košarkaškoj atmosferi i da se nakon meča priča samo o košarci", poručio je Obradović.

Plejmejker Partizana, Aleksa Avramović pred ovaj duel kaže.

"Mnogo važnija utakmica od prethodne. Posle poraza od Mege znamo da nemamo prava na kiks. Bićemo oslabljeni, neće naš kapiten Kevin biti u sastavu. Moraćemo svi da nadomestimo taj gubitak i da damo sve od sebe da pobedimo Zvezdu. Svi znamo ko su igrači rivala, oni znaju ko smo mi. Biće prava borba i jedva čekamo da izađemo sutra na teren", istakao je Avramović.

Trener KK Crvena zvezda, Janis Sferopulos uoči ove utakmice ističe.

"Po drugi put u četiri dana očekuje nas utakmica sa istom protivnikom. Svesni smo da nas očekuje potpuno drugačija utakmica od prethodne. Iz nje treba da izvučemo zaključke. Ovo je ABA liga koja nam je jako važna, daćemo sve od sebe jer nam je i ova utakmica jako važna“, rekao je trener crveno-belih.

Dejan Davidovac:

„Pred nama je još jedna utakmica sa Partizanom, druga u kratkom periodu. Ovo je potpuno druga priča i drugo takmičenje ali cilj ostaje isti. Pokušaćemo da izvučemo neke pouke iz prethodne, da ponovimo stvari koje su bile dobre, da korigujemo neke stvari i da dođemo do cilja, a to je pobeda koja bi nam mnogo značila“.