ČUDESNA POBEDA PARTIZANA NAD FENEROM: Crno-beli gubili 15 razlike, pa napravili epski preokret! E, šta je sudbina - MADAR TRAGIČAR

evroliga

Košarkaši Partizana pobedili su Fenerbačhe sa 85:84 u meču 7. kola Evrolige!

Turski tim vodio je sa čak 15 razlike, ali su crno-beli čudesnim preokretom došli do velike pobede na krilima 20.000 navijača u Areni.

Fener je imao dva ključna šuta: Prvo je Madar promašio trojku na 15 sekundi pre kraja, a zatim je i sa zvukom sirene promašio Dorsi.

Kakva je to samo bila drama, a pre toga...

Dva totalno drugačija poluvremena Partizana videli smo na ovom meču. Prvo - katastofalno i drugo - fantastično.

1 / 9 Foto: Nenad Kostić

Primiti 56 poena za poluvreme je nedopustivo (47:56). Istina, Fener je veoma, veoma dobar, ali crno-beli su morali daleko čvršće. Na kraju, razlika je i "dobra", ako se uzme u obzir sve ono što smo videli u prvih 20 minuta. Očekivala se reakcija srpskog kluba u nastavku i do nje je došlo.

Možemo samo da zamislimo šta je Obradović imao da kaže igračima zbog defanzive. U trećoj četvrtini sve je prštalo u odbrani srpskog kluba! Uostalom, primili su samo 13 poena za tih 10 minuta. Istina nije to bilo propraćeno i isto tako dobrim napadom, ali razlika je konstatno padala.

Fantastični Kaminski i Anđušić blistali su u drugom poluvremenu! Okrenuo je Partizan potpuno rezultat u 36. minutu posle serije od pet poena u režiji Kaminskog. Na semaforu je stajalo 79:78. A, onda je usledio neverovatan momenat. Ponitka je promašio čist zicer! Bio je samo ispod obruča, ali nije uspeo da pogodi... Vilbekin je to kaznio sa četiri vezana poena i prednost je ponovo bila na strani gostiju.

Usledio je dramatičan finiš - Smailagić je zakucavanjem na 35 sekundi do kraja ponovo doneo minimalnu prednost Partizanu!

Zatim, Madar je promašio šut za tri poena na 15 sekundi pre kraja... A, onda totalna drama. Kaminski gubi loptu pet sekundi pre kraja, ali Fener ne uspeva da pogodi trojku sa zvukom sirene.

Naneli i Kaminski su ubacili po 15 poena, a Smailagić je dodao 13. Sa druge strane, Hajs-Dejvis je ubacio 23 poena, a Dorsi 18.

Madar je za 28 minuta, ubacio samo dva poena.

1 / 18 Foto: Starsport©

Evo kako je izgledao tok meča:

Kraj meča! Velika pobeda Partizana!

40. minut - Vilbekin pogađa dva penala 85:84. Sedam sekundi do kraja.

40. minut - Madar promašuje trojku! Dva bacanja za Anđušića na 11 sekundi pre kraja. Pogađa oba - 85:82.

40. minut, 83:82 - Smailagić! Partizan krade loptu i preko Smailagića, koji zakucava, dolazi do vođstva! Do kraja 35 sekundi.

40. minut, 81:82 - Kaminski zakucava! Do kraja je ostalo 55 sekundi!

39. minut, 79:82 - Dozijer promašuje trojku, iz jako teške pozicije, a onda Vilbekin u padu pogađa za dva.

38. minut, 79:80 - Ponitka promašuje zicer, a Vilbekin siguran za dva i tako vraća prednost Feneru.

36. minut, 79:78 - Dorsi pogađa težak šut za tri, a zatim uzvraća Kaminski za četiri vezana poena i posle dugo vremena dovodi Partizan do vođstva.

35. minut, 75:75 - Kaminski ubacuje oba pokušaja sa linije slobodnih bacanja.

Partizan, Fenerbahče

Motli pravi petu ličnu grešku - sjajno je Kaminski "izbacio" jednog od najboljih igrača Fenera iz igre

34. minut, 73:75 - Kaminski je doneo Partizanu izjednačenje, ali je Motli sa druge strane, zakucavanjem vratio prednost gostima.

33. minut, 71:73 - Anđušić igra odlično na ovom meču! Velika borba na parketu Arene, razlika je konstatno između 2 i 4 poena u korist gostiju.

32. minut, 67:71 - Kaminski ubacuje jedno od dva "penala". A, Papajanis zatim ubacuje dvojku.

Ponitka prvi put na terenu posle pauze od mesec dana zbog povrede

31. minut, 66:69 - Dozijer! Trojka! Gori Arena, samo tri poena razlike za goste.

4. četvrtina

30. minut, 63:69 - Dejvis sa dva poena zatvara ovu četvrinu. Rezultat ovog kvartala je 16:13. To sve govori o odbrani, ali i napadu crno-belih. Promenila se slika iz prvog poluvremena.

30. minut, 63:67 - Još jednom Anđušić! Ovoga puta za tri! Eksplodirala je Arena u ovim momentima.

30. minut, 60:67 - Anđušić ubacuje dva penala, crno-beli posle dugo vremena "samo" na minus sedam.

28. minut, 58:67 - Naneli zakucava u lice Biberoviću! Impresivan potez!

27. minut, 56:67 - Smailagić sa jedne i Biberović sa druge. Po dva poena, ista meta - isto odstojanje.

26. minut, 54:65 - Neverovatno! Pet vezanih promašaj Partizana. Od toga dva zicera... Biberović to kažnjava sa dva pogođena bacanja.

Itudis dobija tehničku grešku zbog brojnih protesta na račun sudijske trojke

25. minut, 53:63 - Smailagić i Ledej vezuju četiri poena. Proključala je Arena.

24. minut, 49:63 - Motli prava dve brze lične greške, ukupno je na četiri faula. Obzirom da igra fantastično, to je dobar momenat za Partizan.

23. minut, 49:61 - Tri minuta je trebalo crno-belima da dođu do prvih poena u drugom poluvremenu. Avramović je pogodio sa bacanja.

Partizan dva i po minuta bez poena u drugom poluvremenu

22. minut, 47:61 - Motli posle ofanzivnog skoka, treći put zakucava loptu u koš crno-belih. Obradović je ponovo jako ljut na igrače...

21. minut, 47:59 - Nastavlju gosti tamo gde su stali u prvom poluvremenu. Dosi pogađa za tri.

3. četvrtina

Ovako ne može, pre svega kada je reč o odbrani. Primiti 56 poena za poluvreme je nedopustivo. Istina, Fener je fantastičan, ali crno-beli moraju daleko čvršće. Na kraju, razlika je i "dobra", ako se uzme u obzir sve ono što smo videli u ovih 20 minuta.

Nemile scene na tribinama u finišu prvog poluvremena:

20. minut, 47:56 - Gosti pogađaju dva bacanja, uzvraća i Partizan sa dva poena.

19. minut, 45:54 - Trifunović pogađa trojku, a potom je fauliran pri šutu za tri poena. Siguran tri puta sa linije za jedan poen.

18. minut, 39:54 - Partizan ne igra odbranu. Ovo je nedopustivo, primiti 54 poena za 18 minuta...

18. minut, 39:49 - Dorsi pogađa za tri, pa Naneli poentira nakon skoka u napadu.

17. minut, 37:46 - Kaminski iz reketa uzvraća, nakon poena Dejvisa.

16. minut, 35:44 - Dorsi igra fantastično! Sada pogađa dva "penala" posle faula Anđušića.

15. minut, 35:42 - Biberović ubacuje novu trojku za goste, a potom Vukčević fauliran pri šutu za tri poena.

13. minut, 32:39 - Vilbekin sa zvukom sirene pogađa za tri, ali uzvraća Tristan Vukčević na isti način.

U ovim momentima crno-beli igraju u petorci sa svim srpskim igračima

12. minut, 29:36 - Vukčević uz mnogo sreće postiže koš, lopta je prethodno udarila o vrh table. A, zatim i Smailagić preko Biberovića ubacuje dvojku.

12. minut, 25:36 - Nova trojka! Partizan ne igra odbranu. Ovako ne može, gosti imaju mnogo pogođenih šuteva iz otvorenih pozicija.

11. minut, 25:33 - Sa dve trojke gosti otvaraju drugi kvartal! Za tri poena šutiraju 5 od 8.

2. četvrtina

10. minut, 23:27 - Smailagić sa zvukom sirene! Na kraju rezultat je odličan, kada se uzme sve u obzir.

10. minuta, 21:27 - Odbrana je jako, jako loša... Napad je dobar. Smailagić trojkom dodatno smanjuje razliku!

9. minut, 18:25 - Aleksa Avramović trojkom prekida veliku seriju turskog giganta.

8. minut, 15:25 - I posle tajm-auta Obradovića nastavlja se serija rivala koja je sada 13:0. Izuzetno je ljut trener srpskog kluba.

Jednom navijaču je pozlilo na tribini, pa su svi pogledi bili ka tom delu Arene.

6. minut, 15:19 - Vezuju sedam poena gosti posle tajm-auta. Definitivno crno-beli moraju jače u odbrani.

5. minut, 15:12 - Naneli i Dorsi u šuterskom obračunu (ubacili po osam poena). Napadi su bolji deo u igri oba tima na početku meča. Jaramaz takođe precizan za tri poena.

O ovom se priča:

4. minut, 9:7 - Dozijer sa jedne, a Dorsi sa druge strane precizni. Zatim, sjajni Naneli dolazi do petog poena.

4. minut, 5:5 - Dorsi i Motli vezuju pet poena za goste.

Svaki put kada Madar ima loptu, sa tribina kreće lavina zvižduka

2. minut, 5:0 - Odličan početak za crno-bele. Nošeni podrškom 20.000 navijača vezuju pet poena. Naneli i Kaminski.

1. četvrtina - počeo je meč u Areni

20.25 - Madara su slomile emocije, sedi na klupi i plače! Dimitris Itudis je imao šta da mu kaže, povišenim tonom, verovatno kako bi se Madar povratio emotivno i bio spreman za meč.

20.20 - Ovacije za Kabokla! Novi centar Partizana imao je neverovatnu dobrodošlicu od strane navijača. Ne pamti se da je ovako dočekan neki košarkaš koji još nije odigrao "sekundu" u crno-belom dresu.

20.05 - Žestoke uvrede na račun Jama Madara i njegovog menadžera Miška Ražnatovića prilikom izlaska Izraelca na parket. Pogrdno skandiranje obeležilo je taj momenat.

19.00 - Informacije koje su stigle dva sata pre početka meča otkrile su da Kaboklo neće biti u timu Partizana, ali je zato tu Ponjitka.

Košarkaši Partizana večeras dočekuju Fenerbahče u sedmom kolu Evrolige (20.30), a ova utakmica biće zanimljiva i po tome što će bivši plejmejker crno-belih Jam Madar prvi put od odlaska iz Beograda zaigrati pred Grobarima u Štark areni.

Madar se nije na najbolji način oprostio od Partizana, o tome je detaljno pričao i Željko Obradović, koji je rekao da je bio šokiran kada je Jam postavio nove finansijske zahteve i neku vrstu ultimatuma. Sve se završilo ružno, talentovani bek se obreo u Fenerbahčeu, a srpski evroligaš je optužio menadžera.

Miodraga Ražnatovića da je nagovorio mladog igrača da povuče takav potez. Na kraju je Partizan prekinuo svaku saradnju sa Ražnatovićem.

Evo kako je Jam dočekan:

Takođe, Madara će večeras pratiti posebno obezbeđenje zbog dešavanja u Pojasu Gaze i rata između Izraela i Hamasa.

Izraelski sportisti inače imaju pojačane mere bezbednosti, posebno se to odnosi na košarkaški klub Makabi, koji će večeras odmeriti snage s Bajernom u dvorani "Aleksandar Nikolić" u Beogradu. "Ponos Izraela" već nekoliko dana trenira u glavnom gradu Srbije, a da bi se umanjio mogući rizik, tribine će biti prazne.

Fener bez Gudurića, Kalatesa, Šanlija, Birsena i Pjera

Turski tim je u Beograd stigao desetkovan, bez pet igrača. Fenerbahče će se večeras suprotstaviti Partizanu bez Marka Gudurića, Nika Kalatesa, Sertaka Šanlija, Metedžana Birsena i Dejšona Pjera, tako da šanse crno-belih za pobedu na ovom meču drastično rastu.

Kalatesa i Gudurića muče kolena i na teren će se vratiti najranije sledeće nedelje, Pjer je povredio list protiv Olimpijakosa, Šanli članak u šampionatu Turske protiv Tofaša, dok je Birsen već neko vreme van ekipe.