ZVEZDA POSLE VELIKE DRAME PALA U BARSELONI: Crveno-beli pobedili sami sebe

7. kolo

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su posle velike drame u Barseloni u utakmici 7. kola Evrolige - 86:81 (21:18, 26:25, 18:19, 21:19).

U timu Zvezde Luka Mitrović je postigao 22 poena, Miloš Teodosić 13, Dejan Davidovac 12, a Nemanja Nedović 11 poena.

U ekipi Barselone najefikasniji su bili Parker sa 20 poena, Hernangomez sa 18 poena, Veseli sa 14 poena. Kalinić je postigao sedam poena.

Ovo je Zvezdi peti poraz u Evroligi, a ima i dve pobede, dok Barselona posle ovog kola ima učinak od šest pobeda i jednog poraza.

Crveno-beli su u dva navrata uspevali da stignu dvocifrenu prednost Barselone i uveli meč u neizvesnu završnicu. Zvezda je promašila čak tri uzastopna napada za vođstvo u 39. minutu.

U samom finišu meča crveno-beli su napravili dve tehničke greške, prvo trener Stefopulos nezadovoljan jednom sudijskom odlukom, zatim i Mitrović pošto je ometao igrača Barselone prilikom izvođenja lopte iz auta.

Crvena zvezda u 8. kolu dočekuje Fenerbahče, a Barselona gostuje Baskoniji.

BARSELONA - CRVENA ZVEZDA 86:81 (21:18, 26:25, 18:19)

4. ČETVRTINA

40. minut - Parker iz ćoška pogađa za dva u poslednjoj sekundi napada - 83:78. Nejpir nije pogodio za tri, lopta za Barselonu.

Teodosić 12 sekundi pre kraja pogađa za tri - 83:81. Mitrović je zaradio tehničku jer je ometao igrača Barselone pri izvođenju lopte. Abrines je pogodio slobodno bacanje - 84:81.

Veseli je na liniji slobodnih bacanja. Pogodio je prvo, odmah i drugo za 86:81.

39. minut - Kalinić prekida minute bez poena. Zvezda je propustila tri napada za vođstvo - 78:75. Mitrović zakucava pod prekršajem - 78:77. Nejpir je upisao novu asistenciju. izjednačenje - 78:78. Veseli vraća istom merom, pogađa za dva pod faulom - 80:78. Sferopulos traži čelendž jer smatra da je Veseli laktom odgurnuo Teodosića pre koša. Nije prihvaćen čelendž. Tehničku je zaradio Joanis Sferopulos. Laprovitola kažnjava to bacanjem - 81:78. Veseli nije pogodio dodatno slobodno bacanje. Do kraja 1:21. Greši Teodosić u napadu, napravio je duplu.

36. minut - Satoranski je precizan za dva - 76:72. Tajm-aut za Zvezdu posle faula nad Jokubaitisu. Jokubaitis je promašio prvo slobodno bacanje, promašio je i drugo. Davidovac pogađa za tri - 76:75. Njegovih 12 poena.

35. minut - Teodosić je blokiran, a u nastavku Veseli zakucava posle alej-apa - 74:70. Novi poeni Mitrovića, njegovih 19 poena - 74:72.

34. minut - Bolomboj je pogodio jedno od dva bacanja - 72:68. Sporna situacija, lopta je dodeljena Zvezdi, Barselona je tražila čelendž. Posle višeminutnog većanja sudije su ostale pri svojoj odluci. Mitrović pogađa za dva - 72:70.

33. minut - Teodosić pogađa za tri - 69:67. Jokubaitis pogađa za dva pod faulom - 71:67. Precizan je za 72:67.

32. minut - Hernangomez sa linije bacanja povećava na 67:64. Jokubaitis je precizan za dva - 69:64.

31. minut - Gidreaitis smanjuje na 65:64.

3. ČETVRTINA

30. minut - Gedraitis smanjuje na 63:62. Teodosić je izblokiran, Parker u kontri polaže za 65:62.

29. minut - Ilić zakucava na asistenciju Teodosića - 61:57. parker igra fenomenalno večeras - 63:57. Gedraitis pogađa trojku - 63:60.

28. minut - Mitrović je postigao svoj 15. poen - 61:53. Tobi poentira posle ofanzivnog skoka - 61:55.

27. minut - Hrnangomez je polovičan sa bacanja - 61:51. Hernangomez je ponovo na liniji penala. Ovog puta promašuje oba.

26. minut - Mitrović u kontri pogađa za dva - 58:51. Parker je poentirao, njegovih 14 poena - 60:51.

25. minut - Nedović u kontri pogađa za tri - 55:49. Laprovitola vraća trojku - 58:49

24. minut - Veseli pogađa za dva - 55:46.

23. minut - Satoranski pogađa trojku - 53:46.

22. minut - Parker pogađa za tri - 50:43. Davidovac pogađa za tri posle dva ofanzivna skoka crveno-belih - 50:46. Peta asistencija Nejpira.

2. ČETVRTINA

Mitrović je postigao 11 poena, Nedović osam, Teodosić sedam, a Davidovac šest u timu Zvezde.

Kod domaćina Hernangomez je postigao 15 poena, Parker devet, Veseli šest, a Kalinić i Satoranski po pet.

Crveno-beli dominiraju u skoku, imaju 23 skoka, čak 11 više od Barselone. Od toga imaju 11 ofanzivnih skokova, a Barselona samo jedan.

Crveno-beli su se ispromašivali za tri poena, pogodili su tri od 15, a prvu su pogodili u 12. pokušaju.

20. minut - Nedović je precizan sa bacanja - 44:37. Satoranski je postigao trojku - 47:37. Teodosić vraća trojku - 47:40. Nedović pogađa trojku u poslednjoj sekundi - 47:43.

19. minut - Mitrović pravi nesportski faul. Satoranski je pogodio oba bacanja - 44:33. Teodosić smanjuje sa linije slobodnih bacanja - 44:35.

18. minut - Nedović pogađa za tri - 42:32. To je prva trojka iz 12 pokušaja. Bolomboj je fauliran, Barselona je izašla iz bonusa. Pogodio je jedno od dva - 42:33. Serija Zvezde 8:0.

16. minut - Nejpir baca alej-ap za Gidreaitisa - 42:27. Njegove četiri asistencije. Mitrović upisuje nove poene, ukupno 11 - 42:29.

15. minut - Nejpir prekida nalet domaćina - 39:25. Jokubaitis pod faulom postiže dva poena - 41:25. Pogodio je za 42:25.

14. minut - Hernangomez pogađa trojku za 37:23. Zvezda je u nokdaunu. Hernangomez postiže nove poene - 39:23. Serija Barse 13:3.

13. minut - Barselona ponovo u naletu, Kalinić baca alej-ap Parkeru koji zakucava u tranziciji - 30:20. Mitrović pogađa za dva pod faulom. Precizan je za 30:23. Hernangomez na drugoj strani pogađa svoj deseti poen - 32:23. Parker upisuje nove poene - 34:23.

12. minut - Džabari Parker pogađa svoj četvrti poen - 26:20. Hernangomez ne promašuje - 28:20.

11. minut - Hernangomez pod faulom pogađa za dva poena - 23:18. Pogodio je i dodatno bacanje - 24:18. Tobi spušta loptu u koš na asistenciju Teodosića - 24:20.

1. ČETVRTINA

10. minut - Hernangomez je fauliran pri šutu. Interesantno je da je ovo prvi faul Zvezde u meču. Jedan od dva pogađa centar Barselone - 21:16. Još jedna asistencija Teodosića, Davidovac je precizan - 21:18. Njegova treća asistencija.

9. minut - Hernangomez upisuje prve poene - 20:14. Tobi posle ofanzivnog skoka poentira - 20:16. Čak šest ofanzivnih skokova crveno-belih.

8. minut - Mitrović je fauliran za dva bacanja. Pogodio je oba - 15:14. Parker prekida nalet crveno-belih trojkom - 18:14.

7. minut - Nova asistencija Teodosića, Davidovac je precizan - 15:12. Teodosić je za manje od minut upisao dva poena i dve asistencije.

6. minut - Da Silva pogađa dugu dvojku - 15:6. Teodosić upisuje prve poene - 15:8. Teova asistencija za Davidovca u kontri - 15:10.

5. minut - veseli postiže svoj šesti poen - 13:6. Tajm-aut za Zvezdu.

4. minut - Kalinić upisuje svoje prve poene - 8:4. Ofanzivni skok Mitrovića i poeni za 8:6. Treći ofanzivni skok Zvezde. Kalinić kažnjava trojkom lošu odbranu Zvezde - 11:6.

3. minut - Bolomboj pogađa prve poene iz igre za Zvezdu - 4:4. Veseli na drugoj strani ponovo precizan - 6:4.

2. minut - Veseli sa distance za 4:0. Mitrović je fauliran pri šutu, pogodio je oba bacanja - 4:2.

1. minut - Da Silva dvojkom otvara utakmicu - 2:0.

Nejpier, Nedović, Davidovac, Mitrović i Bolomboj počinju za Zvezdu.

Za Barselonu: Satoranski, Kalinić, Abrines, Da Silva i Veseli.

BARSELONA - CRVENA ZVEZDA

Hala: Braugrana

Sudije: Damir Javor, Karmelo Paterniko, Robert Viklicki

BARSELONA: Da Silva, Veseli, Brizuela, Kalinić, Satoranski, Hernangomez, Laprovitola, Abrines, Parker, Nandži, Jokubaitis, Para. Trener: Rodžer Grimau

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Teodosić, Davidovac, Mitrović, Nejpier, Tobi, Bolomboj, Ilić, Nedović, Giedraitis, Kuzmić, Dos Santos. Trener: Joanis Sferopulos

Košarkaši Crvene zvezde u utakmici 7. kola Evrolige gostuju Barseloni.

Utakmica se igra od 20.30 u hali "Blaugrana".

Barselona je uoči ovog kola bila na učinku 5-1, a Crvena zvezda na 2-4.

Crvena zvezda je poražena u svih sedam utakmica u Barseloni do sada. Tim iz Španije je slavio na poslednjih devet međusobnih mečeva.

Trener Janis Sferopulos: „Uradićemo sve da pobedimo. Igramo protiv jako dobrog protivnika koji do sada u Evroligi ima samo jedan poraz. Znam da imaju dobar tim i dobre rezultate za sada, ali očekujem da ćemo se tamo boriti. Ključ je da kontrolišemo ritam utakmice i da kontrolišemo skok jer na taj način možemo da imamo naš stil igre, a to je veoma dobro”, rekao je trener crveno-belih koji je dodao da neće moći da računa na trojicu igrača u Barseloni – Lazića, Hangu i Simonovića:

„Lazića pratimo svakog dana, bolje mu je, ali i dalje nedovoljno bolje da bi se vrati na treninge. Ista je stvar sa Hangom i njegovim kolenom, a Marko Simonović se oseća bolje. Ipak doktori su pričali sa mnom, imali smo sastaak i odlučili smo da ga ostavimo ovde jer nije stoprocentro spreman, a mi nećemo da se situacija pogorša. Zadržaćemo ga ovde i videćemo. Ali je spremniji da igra nego ostali povređeni” rekao je Sferopulos.

Nemanja Nedović: „Očekuje nas ekipa koja igra sjajno ove sezone. Nemaju izgrađene zvezde, ali su kao ekipa jako moćni i dobro igraju. Idemo da odigramo dobru utakmicu, poštujemo, ali ih se ne plašimo i znamo šta bi nam pobeda tamo značila. Igraju više kao ekipa ove godine. Nisu tu Mirotić i Higins, stigao je novi trener. Deluju složno na terenu, svako zna svoju ulogu i to radi na vrhunski način. Imaju dobre španske igrače koji ulaze sa klupe i osećaju dres na pravi način“ rekao je Nedović.

Odmah nakon utakmice u Barseloni, tim putuje direktno za Zadar gde je već u nedelju od 17 sati očekuje meč sa Zadrom, a već u utorak i četvrtak slede mečevi sa Fenerbahčeom i Olimpijakosom.