AU, ŠTA NAPRAVI LUKA! Dončić odigrao UTAKMICU ZA PAMĆENJE, Dalas razbio Kliperse, a bio bolji samo u jednoj četvrtini!

NBA

Košarkaši Dalasa razbili su Los Anđeles Kliperse uz fantastičnu utakmicu Luke Dončića.

Maveriksi su rezultatom 144:126 bili bolji od rivala, a do ubedljivog trijumfa su stigli iako su u samo jednoj četvrtini postigli veći broj poena od protivnika.

Bila je to druga četvrtina, a jasno je da je ona završena velikom razlikom - 47:18.

Dončić je dominirao i za 32 minuta igre postigao je 44 poena uz po šest asistencija i skokova, kao i jednom ukradenom loptom, ali i fantastičnim procentima.

Pogodio je šest od devet trojki i 11 od 12 šuteva za dva poena, dok je sa linije slobodnih bacanja bio bez greške četiri od četiri.

Kajri Irving je dodao 27 poena, a Tim Hardavej Junior "sa klupe" 17 poena.

U poraženom sastavu Kavaj Lenard je bio najbolji, ali njegovih 26 poena nisu puno pomogli Klipersima.

Dalas sada ima učinak od sedam pobeda i dva poraza, dok je ekipa iz Los Anđelesa zabeležila peti poraz iz osam utakmica.