ZVEZDA NA NAJBOLJI NAČIN ISKORISTILA KIKS PARTIZANA: Crveno-beli ubedljivom pobedom protiv Mornara učvrstili lidersku poziciju

aba liga

I

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Mornar u utakmici 8. kola ABA lige rezultatom 95:75

Zvezda je tako zabeležila i sedmu pobedu i usamljena je načelu tabele.

Crveno-beli su tako na najbolji način iskoristili kiks Partizana i sad imaju dve pobede više od večitog rivala.

Dileme u ovom meču nije bilo, pitanje pobednika nije se postavljalo nijednog momenta.

Zvezda je od starta stekla dvocifrenu prednost i rutinski je održavala.

Crveno-bele do pobede predvodio je Majk Tobi sa 16 poena, dok je Marko Simonović dpostigao 13, a po 11 su postigli Rokas Gijedraitis, Nemanja Nedović i Stefan Lazarević.

U ekipi Monara istaokao se Taj Valer sa 14 poena, dok je jedan manje postigao je Aleks Gavrilović.

Trener Janis Sferopulos iskoristio je priliku da podeli minutažu pred predstojeće izazove u Evroligi.

Mornar zajedno sa Splitom ima skor 1-7 na samom začelju tabele.

U narednom kolu Zvezda gostuje Krki, a Mornar dočekuje upravo Split.

1 / 7 Foto: Starsport

Četvrta četvrtina:

40. minut - Sjajno zakucavanje Simonvića za kraj meča 95:72

38. minut - Jago sa penala prekida seriju promašaja sa obe strane 89:69

35. minut - Lazarević pogađa sa poludistance 87:66, potom trojka Luisa 87:69

33. minut - Starovlah pogađa za tri 83:65, a potom Tobi iz reketa 85:65

Zvezda

Treća četvrtina:

30 minut - Tobi vrlo raspoložen, pogađa nakon ofanzivnog skoka 78:60

28. minut - Simobović siguran sa penala, Zvezda rutinski održava prednost 73:58

26. minut - Tobi pogađa za tri 67:52

24.minut - Trojka Nedovića 61:50

22. minut - Gedraitis održava dvocifrenu prednost crveno-belih 56:46

21. minut - Mornar serijom 5:0, otvara nastavak meča 52:44

Zvezda

Druga četvrtina:

20. minut - Ilić u seriji 52:37, potom Starovlah lep roling 52:39. Ovim rezultatom se otišlo na poluvreme.

18. minut - Davidovac pogađa nakon prodora. A potom zakucava i Dalibor Ilić uz faul 48:35

17. minut - Davidovac pogađa za tri 43:32, vraća Vranješ 43:35. Sferopulos traži tajm-aut.

16. minut - Marej pogađa flouter 40:30

14. minuta - Zvezda ponovo dodaje gas 38:25

13. minut - Mini serija Barana 32:25

12. minut - Lazarević pogađa uz faul

Zvezda

Prva četvrtina:

10. minut - Kraj prve četvrtine 29:17

9. minut - Sjajna akcija Zvezde i zakucavanje Sinoviča 27:15

7. minut - Zvezda u seriji, prvo Kuzmić iz okreta, a potom nova trojka Gedraitisa 23:12

6. minut - Nedović u seriji nakon trojke, pogađa iz prodora 18:11

5. minut - Bolomboj zakucava nakon ofanzivnog skoka, pa trojka Vranješa 12:9

3. minut - Litvanac šuterski raspoložen, nova trojka 8:4

2. minut - Prva trojka, Gedraitis 5:2

1. minut - Luka Mitrović postiže prve poene na meču 2:0

Zvezda

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Mornar u utakmici 8. kola ABA lige.

Zvezda nakon duplpg kola u Evroligi ulazi u ovaj meč kao veliki favorit sa skorom 6-1.

Sa druge strane Mornar je prikovan za samo dno sa skorom 1-6.

Ipak trener crveno - belih Janis Sferopulos oprezan je pred ovaj meč.

"Očekuje nas važna utakmica u ponedeljak u ABA ligi. Želimo i fokusirani smo samo na tu utakmicu, da oidgramo solidnu odbranu i da izgledamo dobro u napadu. Mornar je opasan tim koji nikako ne smemo o nećemo potceniti", rekao je Sferopulos.

Utakmica se igra u hali "Aleksandar Nikolić" sa početkom u 20 časova.