PARTIZAN POBEDIO SAM SEBE U ISTANBULU: Crno-beli sopstvenim greškama prokockali 10 poena viška i izgubili od Efesa VIDEO

10. kolo

Košarkaši Partizana poraženi su u utakmici 10. kola Evrolige od Efesa u Istanbulu rezultatom 100:94 (22:22, 28:23, 14:29, 36:20).

Crno-beli sada imaju učinak 4-6, a Turci 5-5.

Kaminski je postigao 24 poena, Doužer 21, a Naneli 16 u timu Partizana. Kod domaćina Larkin je postigao 27 poena, Tompson 18.

U narednom kolu Partizan dočekuje Panatinaikos.

Partizan je imao čak 20 izgubljenih lopti i to ga je koštalo pobede. Crno-beli su u poslednju četvrtinu ušli sa 10 poena viška, ali su je brzo prokockali. Efes je postigao čak 36 poena u poslednjoj četvrtini i na kraju stigao do bitne pobede.

Domaći tim je imao čak osam ukradenih lopti u poslednjoj četvrtini, pa je jasno gde leži suština poraza beogradskog tima.

EFES - PARTIZAN 100:94 (22:22, 28:23, 14:29, 36:20)

4. ČETVRTINA

40. minut - Larkin pogađa trojku posle greške Partizana, njegovih 25 poena - 96:89. Doužer vraća trojku 30.6 sekundi pre kraja - 96:92.

Larkin je fauliran 18.3 sekunde pre kraja. Pogodio je oba bacanja, njegovih 27 poena - 98:92.

Ponjitka je fauliran, a Anđušić sa penala smanjio na 98:94. Džons je fauliran sekund pre kraja - 100:94.

39. minut - Boboa pogađa trojku - 93:87. Kaminski poentira - 93:89.

38. minut - Lepa akcija Partizana, Kaminski zakucava - 87:85. Larkin postiže trojku - 90:85. Efes tek sada pravi poslednji mali faul. Partizan je odavno u bonusu. Doužer pogađa dvojku - 90:87.

37. minut - Greška za greškom crno-belih u finišu meča, treći neiskorišćeni napad u nizu sa izgubljenom loptom. Partizan ima čak 17 izgubljenih lopti. Klajburn je fauliran, pogađa oba slobodna bacanja - 87:83. Tajm-aut za Obradovića. Do kraja 3:05. "Verujte u sebe", poručio je Obradović svojim igračima.

37. minut - Tompson za izjednačenje - 83:83. Greška za greškom crno-belih, Larkin ponovo krade loptu, a Jaramaz pravi nesportsku grešku. Partizan ima 15 izgubljenih lopti. Larkin je pogodio prv o slobodno bacanje, odmah i drugo - 85:83.

36. minut - Larkin krade loptu Smailagiću i polaže za 80:81. Doužer zakucava - 80:83.

35. minut - Naneli je fauliran u šutu za tri. Pogodio je prvo, pogodio drugo, pogodio i treće bacanje - 78:81. Njegovih 16 poena.

34. minut - Partizan je ispunio bonus, domaćin ima jedan prekršaj u poslednjoj četvrtini. Žižić je fauliran za dva bacanja. Pogodio je oba - 78:78.

33. minut - Anđušić u poslednjoj sekundi napada za dva - 73:78. Klajburn pogađa za tri - 76:78.

32. minut - Klajburn za seriju Efesa 7:0 - 71:74. Anđušić prekida nalet Efesa - 71:76. Klajburn sa linije penala smanjuje na 73:76.

31. minut - Žižić sa linije penala smanjuje na 66:74. Tompson pogađa trojku, serija Efesa 5:0 - 69:74.

3. ČETVRTINA

30. minut - Jaramaz je polovičan sa penala - 63:68.

Tehnička za klupu Efesa, Naneli pogađa bacanje - 63:69. Ponjitka je fauliran, pogodio je oba bacanja - 63:71.

Tompson pogađa jedno od dva - 64:71.

Kaminski uz zvuk sirene pogađa za tri - 64:74.

29. minut - Sjajna kontra Partizana, Ponjitka za seriju crno-belih 9:2 i vođstvo - 60:64. Doužer postiže prvu trojku za crno-bele u drugom poluvremenu - 60:67. Larkin pogađa za dva pod faulom - 62:67. Pogodio je za 63:67.

28. minut - Doužer je promašio prvo bacanje, pogodio drugo - 60:60. Kaminski se sjajno snašao pod košem i postigao svoj 17. poen - 60:62.

27. minut - Naneli i Jaramaz u kontri, Naneli poentira za vođstvo Partizana - 58:59. Džons pogađa za dva pod faulom. Promašio je dodatno bacanje - 60:59.

26. minut - Žižić u seriji poena - 58:55. Naneli smanjuje na 58:57. Posle Kaminskog i Doužera, on je treći dvocifreni u Partizanu.

25. minut - Naneli hvata promašaj Kabokla i smanjuje na 56:55.

24. minut - Žižić ponovo precizan - 56:51. Naneli smanjuje na 56:53.

23. minut - Žižić povećava na 54:47. Kaminski se lepo snašao i smanjio na 54:49. Doužer u kontri smanjuje na 54:51.

22. minut - Naneli iz ofanzivnog skoka pogađa za 52:47.

21. minut - Larkin dvojkom otvara drugo poluvreme - 52:45.

2. ČETVRTINA

Partizan je izgubio čak osam lopti, duplo više u odnosu na Efes, i tu je glavna razlika.

Crno-beli imaju i četiri promašena slobodna bacanja (5/9).

Obe ekipe su sjajne u šutu za tri, Efes ima 6/10, a Partizan 8/13.

Posle dužeg vremena crno-beli dominiraju u skoku, imaju 12 skokova, po šest u napadu i odbrani, dok Efes ima osam skokova, od toga dva u napadu.

20. minut - Smailagić vraća trojku - 49:44. Kaboklo je fauliran 10.4 sekunde pre kraja poluvremena. Promašio je prvo, pogodio drugo - 49:45. Njegovih devet poena. Partizan je promašio četiri slobodna bacanja. Džons je fauliran 1.2 sekunde pre kraja. Promašio je prvo bacanje, pogodio drugo - 50:45.

19. minut - Doužer pogađa svoju drugu trojku - 44:39. Sedma trojka crno-belih. Tajm-aut za Efes. Larkin je fauliran, pogodio je oba bacanja - 46:39. Smailagić smanjuje - 46:41. Tompson postiže trojku - 49:41.

18. minut - Tomspon svojim osmim poenom donosi svom timu prvo dvocifreno vođstvo - 44:34. Kaminski je fauliran pri šutu. Pogodio je samo prvo - 44:35. Kaboklo je fauliran posle ofanzivnog skoka. Promašio je prvo, pogodio drugo - 44:36.

17. minut - Ponjitka pogađa za tri poena, šesta za crno-bele - 40:34. Tompson pogađa za dva - 42:34. Puno izgubljenih poeni Partizana, čak osam.

16. minut - Kaminski postiže svoj 12. poen - 38:31. Vilis sa penala vraća na plus devet - 40:31.

15. minut - Kontra Efesa, Džons zakucava - 34:27. Naneli posle ofanzivnog skoka smanjuje na 34:29. Peti ofanzivni skok Partizana. Klajburn je fauliran za slobodna bacanja. Pogodio je oba - 36:39. Greška Anđušića, Tompson zakucava u kontri - 38:29. Najveće vođstvo domaće ekipe, tajm-aut za Obradovića.

14. minut - Larkin pogađa još jednu trojku - 32:27.

13. minut - Larkin postiže trojku - 29:27. Prvi tajm-aut u meču za Obradovića.

12. minut - Kaminski postiže svoj deseti poen - 24:24. Anđušić u tranziciji pogađa trojku, 5/8 imaju crno-beli - 24:27. Džons pogađa - 26:27.

11. minut - Osmani sa linije bacanja donosi Efesu prednost - 24:22.

Neverovatan detalj na startu druge četvrtine, Partizan je bio u prvom napadu, a neko je ugasio svetla u hali "Sinan Erdem". Srećom, kratko je trajala pauza.

Partizan, Efes

1. ČETVRTINA

10. minut - Klajburn pogađa jedno od dva - 22:20. Ledej posle ofanzivnog skoka pogađa uz zvuk sirene - 22:22.

9. minut - Kaboklo pogađa za dva - 16:18. Larkin pogađa za dva - 18:18. Vilis postiže trojku za prvo vođstvo Efesa - 21:18. Naneli je fauliran pri šutu, smanjuje na 21:20.

8. minut - Džons donosi izjednačenje Efesu - 16:16. Džons dobija tehničku jer je gestikulirao ka sudijama. Naneli je promašio slobodno bacanje.

7. minut - Boboa pogađa trojku - 14:16.

6. minut - Kaboklo zakucava - 8:13. Vilis postiže prvu trojku za Efes - 11:13. Kaminski pogađa još jednu trojku, četvrtu za crno-bele - 11:16.

5. minut - Doužer pogađa treću trojku za crno-bele - 6:11. Žižić smanjuje na 8:11.

4. minut - Još jedan ofanzivni skok crno-belih, a Kaminski postiže prvu dvojku za goste - 4:8. Boboa smanjuje na 6:8.

3. minut - Tompson pogađa prve poene - 4:6.

2. minut - Kaboklo posle ofanzivnog skoka pogađa trojku - 0:6. Vilis postiže prve poene za domaći tim - 2:6.

1. minut - Kaminski trojkom otvara utakmicu - 0:3.

Efes počinje utakmicu sa petorkom: Tompson, Bubua, Klajburn, Vilis i Žižić.

Partizan startuje u petorci Doužer, Ponjitka, Naneli, Kaminski i Kaboklo.

EFES - PARTIZAN

Sinan Erdem, 18.30

Sudije: Migel Anhel Perez, Žoze Bisang, Igor Dragojević

EFES: Larkin, Boboa, Gazi, Klajburn, Tompson, Jildizli, Holac, Osmani, Jilmaz, Vilis, Žižić, Džons. Trener: Erdem Čan.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Koprivica, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Anđušić, Doužer, Ponjitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović.

Košarkaši Partizana u utakmici 10. kola Evrolige gostuju Efesu u Istanbulu.

Utakmica se igra u dvorani "Sinan Erdem" od 18.30 časova.

Obe ekipe imaju učinak od po četiri pobede i pet poraza.

Crno-beli će biti bez trojice povređenih igrača. Kapiten Kevin Panter je odsutan još od evroligaškog večitog derbija, od utakmice protiv Albe je van stroja i Uroš Trifunović, a na meču protiv Cedevita Olimpije povredu je zadobio i Aleksa Avramović.

"Veoma važna utakmica protiv veoma dobrog tima. Neke informacije su da oni imaju probleme kao mi sa povređenim igračima, to će se sve znati na dan utakmice. Efes je ekipa koja ima mnogo kvaliteta i napadački i odbrambeno, projektovana je za najviše ciljeve. Poznajem trenera, bio je moj pomoćnik u Fenerbahčeu sedam godina i ponovo treba da se vratim i počnem od onoga što je najslabije kod nas, a to je odbrana. Moramo da igramo mnogo bolju odbranu ako želimo da dobijemo utakmicu", istakao je trener Partizana Željko Obradović.

Mateuš Ponjitka je pred meč izjavio:

"Očekujem tešku utakmicu, kao i svaku. Svaki meč je težak, ali ovo je najviši nivo košarke, tako da treba da budemo spremni za tešku borbu. Da se takmičimo i ostanemo zajedno. Oni imaju probleme, mi imamo svoje probleme, ali na kraju krajeva, idemo tamo da se borimo i ostvarimo pobedu", poručio je Ponjitka.