MIROTIĆ I MANEKENI TROJKAMA UTIŠALI ARENU: Zvezda ubedljivo poražena od Milana, crveno-beli potpuno NEMOĆNI!

EVROLIGA

Košarkaši Crvene zvezde izgubii su od Milana u utakmici 10. kola Evrolige rezultatom 71:93

Gledali smo rezultatsku klackalicu u prvom poluvremenu.

Milano je uglavnom bio u minimalnom vođstvu, ipak sjajnom trojkom Teodosića crveno-beli su na odmor otišli sa vođstvom 51:61.

Crveno-beli su imali +6 početkom treće četvrtine 47:41 i onda potpuno stali.

Milano je došao do čak +10 51:61

Zvezda je pretila u poslednjoj deonici ali su gosti trojkama sačuvali prednost i prelomili meč.

Postigli su neverovatnih 17 trojki.

Na kraju čak i došli do ubedljive pobede.

Maodo Lo je briljirao, Nemac je ubacio 32 poena. Šilds je dodao 19, Meli 11, a Mirotić je imao osam.

Kod Zvezde, 18 poena Davidovca i 16 Nedovića.

Zvezda trenutno ima skor 3-7, a milanski klub popularni " Manekeni" 4-6 nakon ove pobede

1 / 7 Foto: Starsport

Četvrta četvrtina:

38. minut - Gosti su prelomili meč 67:84

37. minut - Opet trojka, naravno Lo 67:78

36. minut - Gedraitis pogađa nakon lepe akcije 67:75

35. minut - Neverovatne trojke pogađaju gosti, sada Šilds 65:72

34. minut - Nova trojka Loa, potom Gedraitis iz reketa 63:69

32. minut - Jago pogađa važnu trojku 61:66

31. minut - Nedović pogađa sa penala 58:63. Pojtres pogađa uz faul 58:66

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Tonut pogađa iz jako teške situacije 54:63. Mitrović pogađa sa penala 56:63

29. minut - Nakon ofanzivnog skoka, Mirotić pogađa za tri 51:61. Nedović pogađa 54:61

28. minut - Trojka Melija 49:58, pa zakucavanje Bolomboja 51:58

27. minut - Nedović konačno prekida seriju gostiju 49:53, ali onda opet neverovatni Lo 49:55

25, minut - Serija Milana 47:51, deset vezanih poena gostiju. Maodo Lo je nezaustavljiv

24. minuta - Serija grešaka na obe strane, pogađa Šilds iz kontre 47:46

23. minut - Mirotić pogađa za tri 47:44

23. minut - Sjajna akcija i trojka Davidovca 47:41

22. minut - Šilds preko ruke pogađa za tri 39:41, ali vraća Davidovac 42:41

Zvezda

Druga četvrtina:

20. minut - Teodosić sa poludistance 36:37. Šilds polovičan sa penala 36:38. Kakva finta i trojka Teodosića za 39:38 na poluvremenu

19. minut - Davidovac poentira iz skoka, sad Mesina traži tajm-aut 34:37

18. minut - Fantastični Lo trojka preko ruke, ali vraća Nedović 32:37

17. minut - Lo vrlo raspoložen koristi loš šut crveno-belih. Davidovac konačno pogađa za trojku 29:34

16. minut - Šilds pogađa nakon prodora 26:32

14. minut - Gedraitis pogađa za tri na aistenciju Nejpira 26:28

13. minut - Bartolani pogađa za dva, pa novo zakucavanje Mitrovića 23:28

12. minut - Nova trojka Tonuta, Sferopulos traži tajm-aut 21:26

11. minut - Nedović poentira za vođstvo Zvezde 21:20. Potom Tonut za tri 21:23

Zvezda

Prva četvrrtina:

10. minut - Lo vezuje dve trojke, loše ga čuvaju igrači Zvezde 16:20. Teodosić je iznudio tri slobodna bacanja 19:20

9. minut - Sjajno je Mitrović presekao loptu, a potom na oduševljenje cele hale i zakucao za izjednačenje 14:14

8. minut - Mitrović pogađa sa jedne, Lo sa druge strane 11:14

7. minut - Lepa akcija i zakucavanje Pojtresa 9:12

5. minut - Pogađa Meli uz faul Simomovića 7:8

4. minut - Milano preko Loa, izjednačuje na 5:5, a onda ponovo Davidovac 7:5

2. minut - Ponovo Davidovac 3:0

1. minut- Davidovac sa penala postiže prvi poen na meču 1:0

Zvezda

- Bivši trener crveno- belih Milan Tomić dobio je prigodan poklon uoči meča

Zvezda

- Navijači Zvezde razvili transparent "Gde ti igraš tu smo mi"

Jagoda

- Košarkaši Zvezde su izašli u majicama sa natpisom: "Stop nasilju nad ženama"

Nemanja Nedović

- Trener Milana Etore Mesina dočekan je zvižducimya zbog poznate situacije sa Šabazom Nejpirom

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Milano u utakmici 10. kola Evrolige.

Crveno-beli u ovaj meč ulaze sa skorom 3-6 i ukoliko žele plasman u plej of moraju da dobijaju mečeve na svom parketu.

Janis Sferopulos

Svestan toga je i trener Janis Sferopulos.

"Igramo protiv tima koji igra sve bolje, imaju dve pobede u poslednja tri meča. Imaju iskustva da igraju ovakve utakmice, na nama je da imamo fokus i da se držimo plana, da im napadnemo slabosti, generalno moramo da igramo pametno kako bismo ih pobedili", istakao je grčki stručnjak.

Zvezda je dobila dobre vesti pred ovaj meč jer će Šabaz Nejpir zaigrati sa maskom nakon pauze zbog povrede nosa protiv Fenerbahčea.

Etore Mesina

Sa druge strane Milano trenutno ima identičan skor kao i Zvezda 3-6.

"Crvena zvezda je fizički snažan tim, često šutiraju sa distance i nastaoje da održe visok ritam igre. Naša tranziciona odbrana i kontrola skoka biće važniji faktor nego inače, verovatno važniji i od procenta šuta na meču", kratko je poručio trener Etore Mesina.

Ono što ide na ruku izabranicima Etorea Mesine jeste da je njegova ekipa slavila prethodnih pet puta protiv crveno-belih.