GROBARI SU ČEKALI OVAKAV PARTIZAN: Crno-beli razmontirali Borac i poslali poruku Panatinaikosu

ABA liga

Košarkaši Partizana savladali su u Beogradu u utakmici 9. kola ABA lige Borac iz Čačka rezultatom 101:56 (24:16, 31:13, 31:14, 15:13).

Crno-beli su upisali šestu pobedu i prekinuli niz od dva poraza u regionu. Čačani su posle ovog kola na učinku 4-5.

Partizan je gotovo svih 40 minuta igrao veoma motivisano i koncentrisano, pa ubedljiva pobeda nije dolazila u pitanju. Borac je samo u jednom delu prve četvrtine bio ravnopravan rival, a crno-beli su u nastavku demonstrirali silu i razgalili oko 7.000 navijača u "Areni".

Tim Željka Obradovića je na taj način povećao samopouzdanje pred bitan meč u Evroligi protiv Panatinaikosa. Taj meč je na programu u četvrtak u Beogradu.

Vukčević je postigao 24 poena (6 trojki), po 13 su postigli Smailagić i Ponjitka, a 12 Doužer. Kod gostiju Segu je ubacio 16, a Birc 11 poena.

U narednom kolu u ABA Partizan gostuje FMP-u, a Borac dočekuje Budućnost.

PARTIZAN - BORAC 101:56 (24:16, 31:13, 31:14)

4. ČETVRTINA

39. minut - Nikolić smanjuje na 101:56.

37. minut - Rebraća pogađa za tri poena - 96:51. Vukčević pogađa još jednu, šestu trojku. Njegova 24 poena - 99:51. Segu vraća trojku - 99:54. Jaramaz je precizan - 101:54.

35. minut - Talić je precizan za 96:48.

34. minut - Koprivica je još jednom precizan - 95:43. Tomašević pogađa trojku - 95:46.

33. minut - Koprivica precizan za dva - 93:43.

32. minut - Vukčević pogađa novu trojku - 91:43.

31. minut - Anđušić dvojkom otvara poslednju četvrtinu - 88:43.

3. ČETVRTINA

30. minut - Koprivica je precizan za dva - 85:40. Segu smanjuje na 85:42. Segu smanjuje na 85:43. Vukčević je pogodio jedno bacanje za 86:43.

29. minut - Birc postiže trojku - 83:40.

28. minut - Ponjitka pogađa za tri - 83:37.

27. minut - Frenklin je polovićan sa penala - 77:34. Vukčević pogađa svoju četvrtu trojku, njegovih 16 poena - 80:34.

26. minut - Trojka Smailagića za 74:31. Talić smanjuje na 74:33. Prekida nalet Partizana od 19:2. Ponjitka precizan za 76:33. Pogađa i dodatno bacanje - 77:33.

25. minut - Smailagić zakucava - 71:31.

24. minut - Ponjitka povećava na 66:31. Vukčević pogađa trojku - 69:31.

23. minut - Doužer povećava na 62:31. Smailagić podiže na 64:31.

22. minut - Rebrača smanjuje na 60:31.

21. minut - Vukčević trojkom otvara drugo poluvreme - 58:29. Doužer pogađa za dva posle solo prodora - 60:29.

2. ČETVRTINA

20. minut - Doužer je precizan sa penala - 53:27. Vukčević dodaje dva poena - 55:27. Rebrača smanjuje na 55:29.

19. minut - Ponjitka sa penala diže vođstvo na 49:25. Segu smanjuje na 49:27. Vukčević pogađa dvojku - 51:27.

18. minut - Vukčević precizan za tri - 44:25. Smailagić pogađa za dva, uz prekršaj - 46:25. Precizan je za 47:25.

17. minut - Ledej je precizan sa penala - 39:21. Tomašević pogaša bacanja - 39:23. Kaboklo zakucava za 41:23. Frenlink u kontri zakucava za 41:25.

16. minut - Ponjitka je precizan za još jednu trojku - 37:21.

15. minut - Smailagić je pogodio trojku - 34:21.

14. minut - Kaboklo povećava na 31:21.

13. minut - Anđušić je precizan za dva - 29:18. Segu pogađa trojku - 29:21.

12. minut - Kaminski je precizan za dva - 27:18.

11. minut - Amđušić postiže jedan poen - 25:16. Uskoković smanjuje na 25:18.

1. ČETVRTINA

10. minut - Rebrača smanjuje na 24:16.

9. minut - Anđušić za treću vezanu trojku crno-belih - 24:14.

8. minut - Kaminski je precizan za tri - 18:14. Kaminski još jednom pogađa za tri - 21:14.

7. minut - Segu sa linije penala pogađa samo prvo - 13:12. Kaboklo je fauliran u šutu, pogodio je oba - 15:12. Frenklin smanjuje na 15:14.

6. minut - Šesti poen Doužera - 13:9. Segu smanjuje na 13:11.

5. minut - Birc ponovo precizan - 11:9.

4. minut - Doužer se upisuje u strelce - 9:2. Segu sa linije penala smanjuje - 9:4. Birc pogađa prvu trojku za Čačane - 9:7. Doužer postiže nove poene - 11:7.

3. minut - Kaminski se upisao - 7:2.

2. minut - Naneli pogađa prvu trojku na utakmici - 5:2.

1. minut - Kaboklo otvara poenima utakmicu - 2:0. Frenklin postiže prve poene za goste - 2:2.

PARTIZAN - BORAC

Hala: Arena

Sudije: Milivoje Jovčić, Marko Juras, Radoš Arsenijević

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Koprivica, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Anđušić, Doužer, Ponjitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović.

BORAC: Rebrača, Segu, Birc, Nikolić, Pero-Hant, Tomašević, Talić, Frenklin, Uskoković, Todorović, Čarapić, Manojlović. Trener: Dejan Mijatović.

Deveto kolo ABA lige donosi duel ekipa Partizana i Borca iz Čačka.

Utakmica se igra od 20 časova u beogradskoj Areni.

Partizan je, za svoje ambicije, na prilično skromnih 5-3, dok se Borac sa 4-4 nalazi odmah ispod crte za plasman u plej-of.

Crno-beli u meč ulaze posle dva uzastopna poraza u regionu.

“Igramo protiv tima koji igra izuzeto brzu košarku. Promenili su ekipu i način igre u odnosu na prošlu godinu. Tim koji igra u tranziciji, imaju veoma, veoma pokretne i brze igrače i to je prva stvar o kojoj treba da vodimo računa. Da ne dozvolimo da postižu lake poene u tranziciji. Odgledali smo mnogo utakmica, i ponavljam još jednom, to je najveći problem koji sam postavio pred utakmicu, naša reakcija na njihovu brzinu, i na taj način kako igraju”, rekao je Željko Obradović.

Borac u utakmicu ulazi osokoljen sa dva trijumfa.

,,Želimo da odigramo protiv Partizana na pravi način. Ne sumnjam da moji igrači imaju kvalitet da pruže dobar otpor. Vreme koje smo imali na raspolaganju smo iskoristili da se spremimo najbolje što znamo i umemo. Sigurno je da će se Partizan pitati i da će voditi glavnu reč, ali mi ne želimo da budemo puki statisti. Svaku utakmicu igramo maksimalno, podižemo formu, što je evidentno, tako da očekujem dobar meč u ponedeljak veče”, rekao je trener Čačana Dejan Mijatović.