ZVEZDA UBEDLJIVA U NOVOM MESTU: Crveno-beli lako slomili Krku i sačuvali lidersku poziciju na tabeli

aba liga

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Krku u Novom Mestu u utakmici 9. kola ABA lige rezultatom 67:90

Pitanje pobednika se nije postavljalo nijednog momenta.

Zvezda je već na startu povela 0:11, a Krka prvi poen postigla tek u petom minutu.

Na poluvremenu je bilo +16 25:41

Zvezda je imala i +25 u nastavku, Krka je u finišu uspela da samo da smanji ubedljivu prednost.

Zvezdu je predvodio Majk Tobi sa 16 poena, Džoel Bolomboj postigao je 13 poena i imao je šest skokova, 12 poena i šest skokova dodao je Marko Simonović, a sa 12 poena utakmicu je završio i Stefan Lazarević. Nemanja Nedović postigao je 11 poena uz četiri skoka i tri asistencije, a Luka Mitrović devet poena uz sedam asistencija.

U slovenačkoj ekipi Leon Stergar bio je najefikasniji sa 15 poena, Ajzea Kazins postigao je 11 poena, a Miha Škedelj imao je 10 poena i pet skokova.

Zvezda je prva na tabeli sa skorom 8-1.

Krka je na 12 mestu sa skorom 2-7

U sledećem kolu Zvezda će dočekati Cibonu, a Krka će igrati u Splitu.

Zvezda

Četvrta četvrtina:

39. minut - Tobi se razigrao nova trojka 65:87

38. minut - Tobi postiže trojku 63:81

36. minut- Sada Bačvić pogađa za tri, ali vraća Lazarević 63:78

35. minut- Razigrala se Krka u finišu meča 58:71

34. minut - Lazarević prekida loše minute Zvezde 51:66

33. minut - Krka koristi opuštanje Zvezde i stiže na - 15 , 49:64. Tajm- aut Sferopulos.

Treća četvrtina:

30. minut - Kraj treće četvrtine 42:62

29. minut - Tobi pogađa dugu dvojku 37:59

27. minut - Simonović pogađa za tri 37:57

24. minut - Zvezda se poigrava sa domaćinom, ponovo Bolomboj uz faul pogađa 27:52

22. minut - Bolomboj zakucava 25:45

21. minut - Utakmica je nastavljena

Druga četvrtina:

19. minut - Nakon serije promašaja na obe strane Jago pogađa trojku za 22:41. Todorović pogađa trojku za kraj poluvremena 25:41

17. minut - Prvi poeni Lazarevića 20:36

16. minut - Lep pogodak Nedovića 20:34

15. minut - Krka pogađa za tri, vraća Tobi dugom dvojkom 18:32

12. minut - Zvezda već na +15, 13:28, Tobi pogađa.

Prva četvrtina:

10. minut - Davidovac nakon rolinga zatvara prvu četvrtinu 13:26

9. minut - Krka trojkom prekida seriju Zvezde 11:24

7. minut - Trojka Nedovića, Zvezda je maskimalno angažovano ušla u meč 6:18

6. minut - Bolomboj pogađa uz faul 3:15

5. minut- Krka konačno postiže prvi poen na meču i to Sterver sa penala 1:11

3. minut - Zvezda u seriji od starta, 0:9

2. minut - Sjajna akcija i novi poeni Gedraitisa 0:4

1. minut - Utakmica je počela. Gedraitis postiže prve poene na meču 0:2

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Krki u utakmici 9. kola ABA lige.

Zvezda je trenutno prva na tabeli sa skorom 7-1.

Krka je pri dnu tabele sa skorom 2-6.

Trener košarkaša Crvene zvezde Janis Sferopulos rekao je da želi da njegova ekipa igra najbolju košarku kako bi se vratila pozitivnim rezultatima i pobedama.

"Očekuje nas utakmica protiv tima koga poštujemo upravo zbog načina na koji igra. Moramo da budemo i mentalno i fizički spremni, da se igrajući našu najbolju košarku, vratimo pozitivnim rezultatima i pobedama", rekao je Sferopulos za klupski sajt.

Sferopulos neće moći da računa na Branka Lazića i Adama Hangu.Odmah po završetku utakmice u Novom Mestu, crveno-beli se autobusom vraćaju za Beograd i počinju pripreme za utakmicu Evrolige sa ekipom Efesa koja je na programu u petak.