CRVENA ZVEZDA POSLE DRAME PALA U VALENSIJI! NE IDE NIKAKO U GOSTIMA: Teodosić tragičar, crveno-beli se ispromašivali u finišu

12. kolo

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Valensiji u 12. kolu Evrolige rezultatom 85:81 (25:19, 31:21, 16:25, 15:16).

Valensija je prekinula niz od pet uzastopnih poraza i stigla do šestog trijumfa. Crveno-beli su doživeli osmi poraz, a ostali na četiri pobede.

Bio je ovo šesti poraz crveno-belih na gostovanjima iz isto toliko mečeva.

U ekipi Crvene zvezde po 14 poena su postigli Nedović i Nejpir, Bolomboj je upisao 12, a Teodosić 11 poena.

Kod domaćina Dejvis je postigao 21 poen, Odželeje 17, a Klaver i Džons po 10. Stefan Jović je utakmicu završio sa 8 poena.

U narednom kolu crveno-beli već za dva dana gostuju Baskoniji kod bivšeg trenera Duška Ivanovića, dok će Valensija gostovati Asvelu.

Crveno-beli su katastrofalno odigrali prvo poluvreme, verovatno najgore ove sezone defanzivno i primili 56 poena. Valensija je stekla 16 poena viška, ali su se crveno-beli vratili u meč u trećoj četvrtini.

Gosti su iz minuta u minut smanjivali prednost domaće ekipe, a trojkom Nedovića 54 sekunde pre kraja stigli do izjednačenja.

Međutim, u finišu meča Teodosić je promašio trojku za vođstvo, dok je na suprotnoj strani Dejvis sa linije penala doneo svom timu pobedu.

VALENSIJA - CRVENA ZVEZDA 85:81 (25:19, 31:21, 16:25, 15:16)

4. ČETVRTINA

40. minut - Imali su Teodosić i Nejpir šansu da trojkom smanje rezultat, ali nisu bili uspešni.

Promašio je Teodosić trojku, a Dejvis je fauliran na 10.4 sekunde pre kraja. Pogodio je prvo, potom i drugo - 85:81.

Harper poentira 33.7 sekundi pre kraja - 83:81. Tajm-aut za crveno-bele.

Nedović pogađa trojku za izjednačenje - 81:81. Do kraja 54 sekunde. Tajm-aut za Valensiju.

39. minut - Bolomboj polaže za 81:78.

38. minut - Teodosić je pogodio oba bacanja - 81:76.

36. minut - Mitrović smanjuje na 78:74. Dejvis pogađa za dva - 80:74. Mitrović je zaradio peti faul. Tajm-aut. Klever je fauliran za dva bacanja. Pogodio je jedno od dva - 81:74.

35. minut - Dejvis je fauliran, pogodio je oba bacanja - 78:70. Nedović pogađa za dva - 78:72.

34. minut - Nejpir pogađa za tri - 76:70.

33. minut - Zvezda je promašila tri napada sa otvorenim šutevima, a na drugoj strani je fauliran Odželej. Pogodio je jedno od dva. Crveno-beli su izašli iz bonusa - 76:67.

32. minut - Odželej pogađa iz teške situacije za dva pod faulom - 74:67. Pogodio je za 75:67.

31. minut - Mitrović pogađa za dva, njegova četiri poena - 72:67.

3. ČETVRTINA

30. minut - Ture u kontri poentira - 70:61. Serija Valensije 8:0. Giedratisi sa linije penala prekida seriju domaćina - 70:63. Lazić je fauliran 3.2 sekunde pre isteka četvrtine. Pogodio je za 70:65. Harper uz zvuk sirene pogađa za dva - 72:65.

29. minut - Dejvis pogađa jedno od dva - 66:61. Džons pogađa za dva, serija domaćina 6:0 - 68:61. Tajm-aut za Sferopulosa.

28. minut - Giedraitis pogađa za tri - 62:61. Zvezda je napravila 15 razlike u trećoj četvrtini. Klaver posle tajm-auta pogađa za tri - 65:51.

27. minut - Nejpir je fauliran pri šutu za tri poena. Pogađa dva od tri, njegovih 11 poena - 62:58.

26. minut - Teodosić je fauliran. Valensija je odavno u bonusu, a Teodosić pogađa za 60:55. Dejvis zakucava za 62:55. Mitrović pogađa jedno od dva - 62:56.

25. minut - Bolomboj zakucava - 60:51. Posle dužeg vremena crveno-beli su na jednocifrenom zaostatku. Njegovih 10 poena. Davidovac na odličnu asistenciju Teodosića smanjuje na 60:53.

24. minut - Lazić je fauliran u prodoru za nova dva slobodna bacanja. Kapiten crveno-belih je pogodio oba - 60:49.

23. minut - Harper pogađa za dva uz prekršaj Lazića - 60:47. Nije pogodio dodatno bacanje.

22. minut - Teodosić pogađa težak šut za tri - 56:45. Dejvis pogađa sa poludistance - 58:45. Lazić je fauliran pri šutu, pogodio je oba za 58:47.

21. minut - Bolomboj je fauliran u prodoru. Pogodio je prvo, odmah i drugo - 56:42. Njegovih osam poena.

U finišu prvog poluvremena Šabaz Nejpir se posle jedne akcije uhvatio za leđa. Kao da se ušinuo. Bek crveno-belih, koji je dobro odradio svoju minutažu u prvom poluvremenu, nije izašao na zagrevanje, a ostaje da se vidi da li će ući u igru.

2. ČETVRTINA

Ovo je verovatno najlošije defanzivno poluvreme crveno-belih ove sezone. Španci su postigli osam trojki iz 16 pokušaja, imaju i sedam osvojenih lopti.

Crveno-beli su imali samo dva ofanzivna skoka, uz devet izgubljenih lopti, kao i skromnih 3/9 za tri. Crveno-beli su promašili i pet slobodnih bacanja od 12.

20. minut - Dejvis zakucava i postiže svoje nove poene - 53:37. Nedović je fauliran, promašio je prvo bacanje, pogodio drugo - 53:38. Nedović u tranziciji pogađa za dva - 53:40. Džons postiže trojku, osma za domaći tim - 56:40.

19. minut - Jović pogađa za tri, sedma trojka Valensije - 49:37. Nedović pravi faul u napadu, a Odželej sa dva bacanja stiže do svog 13. poena - 51:37.

18. minut - Tobi pogađa za dva - 46:35. Nedović smanjuje - 46:37.

17. minut - Nedović smanjuje na 41:33. Klaver pogađa trojku - 44:33. Jović ide u prodor i pogađa za dva - 46:33.

15. minut - Lopez-Arostegi je precizan sa linije penala posle nesportskog faula Nedovića - 36:31. Klaver pogađa za tri - 39:31. Odželeje za prvo dvocifreno vođstvo domaćina - 41:31. Tajm-aut za Sferopulosa.

13. minut - Teodosić pogađa dugu dvojku - 34:29. Tobi smanjuje na 34:31.

12. minut - Nejpir pogađa za tri, njegovih sedam poena - 28:25. Odželej vraća trojku - 31:25. Razigrao se Nejpir, njegovih devet poena - 31:27. Odželej pogađa pod faulom - 33:27. Precizan je sa bacanja za 34:27.

11. minut - Džons pogađa dva bacanja, Valensija stiže na najvećih plus osam - 27:19. Tobi pogađa trojku - 27:22. Džons je ponovo na liniji penala. Pogodio je jedno - 28:22.

1. ČETVRTINA

Crvena zvezda je izvela čak 10 slobodnih bacanja, ali je pogodila samo šest.

10. minut - Odželej pogađa trojku - 23:19. Džons pogađa za dva - 25:19.

9. minut - Lopez-Arestegi pogađa za dva - 20:14. Nejpir smanjuje na 20:16. Davidovac pogađa za tri poena - 20:19.

8. minut - Dejvis postiže svoj osmi poen - 18:10. Nejpir posle prodora smanjuje na 18:12. Teodosić je fauliran, pogodio je oba bacanja - 18:14.

7. minut - Jović iz kornera pogađa za tri - 16:8. Bolomboj posle ofanzivnog skoka poentira - 16:10.

6. minut - Valensija je izašla iz bonusa. Bolomboj je pogodio oba slobodna bacanja - 11:7. Dejvis poentira za dva - 13:7. Mitrović je na liniji penala. Promašio je prvo, a pogodio drugo - 13:8. Crveno-beli su promašili četiri slobodna bacanja do sada.

5. minut - Jago je fauliran, pogodio je jedno od dva bacanja - 9:5. Giedraitis je promašio dva bacanja, a Dejvis na drugoj strani pogodio za 11:5.

4. minut - Nedović se upisao u strelce - 7:4. Puerto vezuje pet poena - 9:4.

3. minut - Harper pogađa oba bacanja za prvo vođstvo Valensije - 4:2. Puerto pogađa za tri - 7:2.

2. minut - Bolomboj beleži prve poene na meču - 0:2. Dejvis vraća za dva - 2:2.

Dos Santos Nedović, Giedraitis, Mitrović i Bolomboj počinju za Zvezdu. Jović, Harper, Puerto, Inglis i Dejvis počinju za domaći tim.

VALENSIJA - CRVENA ZVEZDA

Hala: La Fonteta

Sudije: Arturas Sukis, Damir Javor, Josip Radojković

VALENSIJA: Harper, Klaver, Puerto, Ruvers, Lopez-Arostegi, Džons, Inglis, Jović, Ture, Hermanson, Dejvis, Odželej. Trener: Aleks Mumbru

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Teodosić, Davidovac, Mitrović, Lazić, Simonović, Nejpir, Tobi, Bolomboj, Nedović, Giedraitis, Dos Santos. Trener: Janis Sferopulos

Košarkaši Crvene zvezde u okviru 12. kola Evrolige gostuju Valensiji.

Utakmica se igra od 20.30 časova u "La Fonteti".

Uoči ovog kola Valensija je na 13. mestu sa pet pobeda i šest poraza. Crveno-beli su 15. sa četiri pobede i sedam poraza. Na svih pet gostovanja do sada su crveno-beli poraženi.

Trener Janis Sferopulos, bez obzira što tim očekuju dve utakmice u Valensiji i Vitoriji, fokusiran je samo na prvog narednog protivnika.

„Jeste da nam predstoji duplo kolo u Evroligi, ali mi se fokusiramo samo na prvu utakmicu protiv Valensije. Mislim da će se boriti veoma hrabro kako bi se vratili na pobednički kolosek, pošto su imali negativnu seriju, tako da očekujem veoma tešku utakmicu. Sa druge strane, mi moramo da budemo veoma koncentrisani, da igramo pametno u oba pravca, da koristimo prednosti koje čitamo na terenu“, konstatovao je Sferopulos.

Marko Simonović: „Očekuju nas dve teške utakmice, pogotovo što znamo kako sve španske ekipe igraju, da je to dosta brza igra. Moramo da se pripremimo na to, prvi meč je protiv Valensije i moramo da damo svoj maksimum i ostvarimo pobedu. Mislim da treba da zaustavimo tu njihovu tranziciju, dobro trče, a ključ svega je ta naša odbrana kao u drugom poluvremenu protiv Efesa. Generalno fokus je sada na Valensiji. Da taj duel spremimo što bolje“ rekao je Simonović.