ZVEZDA PALA POSLE DRAME U VITORIJI: Baskonija Duška Ivanovića produžila jaz crveno-belih na gostovanjima

13. kolo

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su deveti poraz u Evroligi.

Crveno-beli su u okviru 13. kola poraženi u Vitoriji od Baskonije bivšeg trenera Duška Ivanovića sa 87:85 (26:18, 26:25, 15:19, 20:23).

Tim Janisa Sferopulosa je doživeo i sedmi poraz u gostima na sedam utakmica.

Baskonija je upisala osmi trijumf.

U timu Crvene zvezde Giedraitis je pogodio 24 poena, Bolomboj 14, a Teodosić 13.

U domaćoj ekipi Sedekerskis je postigao 18 poena, Hauard 17, Moneke 15, a Rogavopulos 14.

Baskonija je vodila većim delom utakmice, često i sa dvocifrenom razlikom. Domaći igrači su pogodili čak 11 trojki u prvom poluvremenu, a Zvezda je kao i protiv Valensije dva dana ranije primila više od 50 poena.

Crveno-beli su u trećoj četvrtini uspeli da se približe, a u finišu meča i da stignu do izjednačenja.

Giedraitis je devet sekundi pre kraja izjednačio trojkom na 85:85. Usledio je uzbudljiv finiš, a crveno-beli su imali šest sekundi za produžetak ili pobedu. Međutim, Giedraitis je ovog puta promašio šut za tri.

Crvena zvezda u narednom kolu dočekuje Albu, potom i Real. Sledi i meč protiv Makabija, gde će gostovati u "Pioniru".

BASKONIJA - CRVENA ZVEZDA 87:85 (26:18, 26:25, 15:19, 20:23)

4. ČETVRTINA

40. minut -Giedraitis je promašio trojku, onda napravio prekršaj nad Monekeom na 0.9 sekundi pre kraja. Promašio je prvo, potom namerno i drugo, pa je vreme isteklo.

Sedekerskis je fauliran 6 sekundi pre kraja. Pogodio je prvo, odmah i drugo - 87:85. Tajm-aut za Sferopulosa.

Giedraitis pogađa trojku 9.8 sekundi pre kraja za izjednačenje - 85:85.

Marinković je fauliran od strane Mitrovića 20 sekundi pre kraja. Pogodio je prvo, promašio drugo - 85:82.

Giedraitis pogađa trojku 24 sekunde pre kraja za 84:82.

39. minut - Rogavopulos postiže trojku - 84:74. Teodosić uzvraća trojku - 84:77. Ček četiri šuta za tri u jednom napadu i nijedan pogodak Zvezde. Lazić sa linije penala smanjuje na 84:79.

38. minut - Giedraitis postiže trojku, njegovih 18 poena, treća trojka iz pet pokušaja - 81:74.

37. minut - Sederkerskis pogađa za tri - 81:71. Tajm-aut za Sferopulosa, a do kraja je 3:40. Baskonija je ubacila 16 trojki iz 32 pokušaja.

36. minut - Teodosić pogađa za tri, druga iz šest pokušaja - 77:71. Mekintajer je fauliran pri šutu za tri. Promašio je prvo, pogodio drugo, pa promašio treće - 78:71.

35. minut - Lazić pogađa trojku - 75:68. Kocar pogađa težak šut za dva - 77:68.

34. minut - Sederskerskis pogađa za tri - 75:65.

33. minut - Teodosić je promašio prvo, a pogodio drugo bacanje - 70:65. Rogalopulos je precizan za dva - 72:65.

32. minut - Rogavopulos trojkom otvara poslednju četvrtinu - 70:62. Bolomboj zakucava za svoj 14. poen na petu asistenciju Teodosića - 70:64.

3. ČETVRTINA

30. minut - Sedekerskis koristi kontru za 64:62. Crveno-beli su propustili dva napada za vođstvo. Miler-Mekintajer pogađa za tri - 67:62.

29. minut - Hauard je zaradio tehničku, Giedraitis je izjednačio sa slobodnog bacanja - 62:62. Serija 11:2 crveno-belih.

28. minut - Mitrović iz drugog pokušaja pogađa, njegovih osam poena u seriji - 62:59. Giedraitis dvojkom dodatno smanjuje rezultat - 62:61.

27. minut - Bolomboj je fauliran za dva bacanja. Pogodio je prvo, odmah i drugo - 62:55. Mitrović u seriji - 62:57.

26. minut - Hauard pogađa još jednu trojku, petu iz sedam pokušaja - 60:51. Mitrović posle ofanzivnog skoka smanjuje na 60:53. Sederkerskis povećava na 62:53.

25. minut - Kocar je fauliran u prodoru. Pogodio je oba bacanja - 57:49. Mitrović zakucava posle sjajne akcije, njegovi prvi poeni na meču - 57:51.

24. minut - Moneke je polovičan sa linije penala - 55:46. Giedraitis pogađa za tri poena - 55:49.

22. minut - Bolomboj pogađa svoju drugu trojku - 54:46.

21. minut - Moneke zakucava - 54:43.

2. ČETVRTINA

Zvezda je ponovo primila više od 50 poena u prvom poluvremenu, kao i pre dva dana u Valensiji. Baskonija je pogodila čak 11 trojki iz 23 pokušaja. Domaćin ima 19 skokova, 11 asistencija i četiri izgubljene lopte.

Crveno-beli su pogodili četiri trojke iz 12 pokušaja, imaju skok manje u odnosu na Baskoniju, a podjednak broj asistencija i izgubljenih lopti kao i domaćin.

20. minut - Bolomboj zakucava na pas Nedovića - 52:43.

19. minut - Nedović koristi kontru - 52:41.

18. minut - Moneke pogađa još jednu trojku za domaći tim - 52:39. Domaćin je pogodio 11 trojki.

17. minut - Gedraitis smanjuje na 47:39. Dijaz povećava na 49:39.

15. minut - Marinković je dobio tehničku grešku. Nedović je pogodio slobodno bacanje - 44:36. Tobi je na liniji penala posle prekršaja. Promašio je prvo, pogodio drugo - 44:37. Neverovatni Hauard pogađa svoju četvrtu trojku - 47:37.

14. minut - Moneke je fauliran, a Zvezda je izašla iz bonusa. Pogodio je oba - 43:30. Tobi je fauliran, domaćin je izašao iz bonusa. Pogodio je oba - 43:32. Sederkerskis povećava sa penala na 44:32. Teodosić pogađa trojku - 44:35.

15. minut - Giedraitis pogađa za dva uz prekršaj - 39:30. Promašio je dodatno bacanje. Moneke precizan sa linije penala - 41:30.

14. minut - Hauard u kontri polaže - 36:26. Lazić pogađa za dva - 36:28. Hauard još jednom pogađa za tri, njegova treća trojka i ukupno 11 poena - 39:28.

13. minut - Ćioza je precizan za dva - 34:24. Tobi zakucava - 34:26.

12. minut - Hauard uzvraća trojkom - 29:21. Rogavopulos postiže novu trojku za domaći tim, ukupno osma trojka Baskonije i prvo dvocifreno vođstvo - 32:21. Jago posle tajm-auta pogađa za tri - 32:24.

11. minut - Giedraitis pogađa trojku - 26:21.

1. ČETVRTINA

10. minut - Rogavopulos vraća trojku - 23:18. Moneke pogađa trojku, domaćin ništa ne promašuje - 26:18. Španci su ubacili šest trojki iz deset pokušaja.

9. minut - Dobar napad crveno-belih, Lazić poentira - 20:15. Bolomboj pogađa trojku - 20:18.

8. minut - Moneke je pogodio pod prekršajem - 20:13. Promašio je dodatno bacanje.

7. minut - Teodosić je pogodio za dva iz teške pozicije pod faulom - 15:10. Teodosić je pogodio dodatno bacanje - 15:11. Hauard pogađa trojku iz nemoguće situacije - 18:11. Giedraitis pogađa za dva - 18:13.

6. minut - Bolomboj se upisuje u strelce - 13:6. Nedović sa penala smanjuje na 13:8. Njegova četiri poena. Sedekerskis pogađa za dva posle prodora - 15:8.

5. minut - Marinković pogađa svoju drugu trojku - 10:2. Nedović pogađa za dva - 10:4. Sedekerskis postiže trojku - 13:4.

4. minut - Lazarević posle tri i po minuta igre postiže prve poene za Zvezdu - 7:2.

3. minut - Marinković pogađa prvu trojku na meču - 7:0.

2. minut - Vanja Marinković upisuje svoje prve poene - 4:0. Teodosić ima 0/3 na početku meča.

1. minut - Kocar pogađa prve poene na meču - 2:0.

Oko 7-8.000 gledalaca nalazi se u hali "Fernando Buesa" u Vitoriji. Crveno-beli će imati podršku oko 150 navijača.

Crvena zvezda neće moći da računa u ovoj utakmici na Šabaza Nejpira, koji se povredio pre dva dana na meču protiv Valensije.

Domaćin ne može da računa na prvog centra Meta Kostela.

Teodosić, Nedović, Lazarević, Davidovac i Bolomboj startuju za Crvenu zvezdu. Mekintajer, Sedekerskis, Marinković, Dijez i Kocar za domaći tim.

BASKONIJA - CRVENA ZVEZDA

Hala: Fernando Buesa

Sudije: Jakub Zamojski, Robert Viklicki, Stiv Bitner

BASKONIJA: Hauard, Manion, Rajeste, Čioza, Sedekerskis, Marinković, Miler-Mekintajer, Dijez, Rogavopulos, Diop, Kocar, Moneke. Trener: Duško Ivanović.

CRVENA ZVEZDA: Lazarević, Teodosić, Davidovac, Mitrović, Lazić, Simonović, Tobi, Bolomboj, Ilić, Nedović, Giedraitis, Dos Santos. Trener: Joanis Sfrairopulos.

Košarkaši Crvene zvezde od 20.30 časova gostuju Baskoniji u utakmici 13.kola Evrolige.

Meč se igra od 20.30 časova u dvorani „Fernando Buesa“ u Vitoriji kapaciteta 15 hiljada mesta.

Baskonija je trenutno na deobi četvrtog mesta sa učinkom 7-5, dok je Crvena zvezda 15. sa 4-8. Od dolaska Duška Ivanovića domaći tim ima šest pobeda.

Domaći tim je u poslednjoj rundi u dramatičnoj završnici savladao Fenerbahče, dok su crveno beli po gotovo identičnom scenariju u tesnoj završnici poraženi od Valensije.

„Očekuje nas utakmica protiv ekipe koja je u seriji pobeda i koja ima dobar niz rezultata. Mi za početak moramo da se borimo za narednu utakmicu. Nemamo puno vremena zapravo tek „nekoliko sati zbog duplog kola kako bi se i fizički i psihički pripremili za naredni meč“ rekao je pred put u Vitoriju trener crveno belih Janis Sferopulos.

Dejan Davidovac: „Očekuje nas teška utakmica, malo vremena za pripremu meča protiv Baskonije koja je u seriji odličnih rezultata. Igraju sa puno samopouzdanja, dobro, čvrsto, i moramo fizički da odgovorimo na njihovu igru, kao i da bolje otvorimo meč nego onaj prethodni“ rekao je Davidovac.