PARTIZAN SE SUROVO OSVETIO STUDENTSKOM CENTRU: Crno-beli upisali šestu uzastopnu pobedu, uz još jednu povredu

ABA liga

Košarkaši Partizana bili su ubedljivi u poslednjoj utakmici 11. kola ABA lige protiv Studentskog centra iz Podgorice.

Crno-beli su pred nešto više od 10.000 gledalaca u beogradskoj "Areni" slavili rezultatom 99:76 (31:13, 22:19, 20:28, 26:16).

Tim Željka Obradovića je stigao do osme pobede u regionalnoj ligi, pa je sada na deobi trećeg mesta sa ekipa Budućnosti i Cedevite. SC Derbi je doživeo peti poraz i nalazi se na šestom mestu.

Partizan je do šeste uzastopne pobede u oba takmičenja stigao uraganskim startom. U prvih 10 minuta Partizan je ubacio 31 poen ekipi koja ga je savladala u finalu Superkupa na početku sezone i napravio razliku koju je uspešno održavao do kraja meča.

U timu Partizana Ledej je postigao 19 poena, Smailagić 18, Kaboklo i Koprivica po 13.

U gostujučem timu Drežnjak je postigao 14 poena, a Kamenjaš i Dokins po 11.

Senku na pobedu bacila je povreda Ognjena Jaramaza koji je iznesen sa terena. Od ranije su na listi povređenih Aleksa Avramović, Frenk Kaminski i Uroš Trifunović.

U narednom kolu Partizan dočekuje Budućnost, a Studentski centar Derbi dočekuje Crvenu zvezdu.

PARTIZAN - STUDENTSKI CENTAR 99:76 (31:13, 22:19, 20:28)

4. ČETVRTINA

40. minut - Pavićević postiže trojku - 95:74. Koprivica je precizan za 97:74. Vučinić smanjuje na 97:76. Koprivica stavlja tačku na ovaj meč - 99:76.

39. minut - Kaboklo postiže jedan poen za 93:71. Ledej povećava na 95:71.

38. minut - Drežnjak smanjuje na 92:71.

37. minut - Daleka trojka Pantera, njegov osmi poen - 90:69. Panter nabacuje Doužeru za 92:69.

36. minut - Drežnjak pogađa za tri poena - 82:69. Smailagić postiže nove poene - 84:69. Ledej precizan za tri - 87:69.

35. minut - Kaboklo je precizan sa penala - 79:66. Smailagić pogađa za dva pod faulom - 81:66. Pogađa i slobodno bacanje za 82:66. Smailagić je sa 16 poena najefikasniji igrač Partizana.

34. minut - Hadžibegović smanjuje sa penala na 77:65, ali Kamenjaš hvata loptu u napadu, pa je fauliran. Pogodio je samo drugo - 77:66.

33. minut - kaboklo zakucava - 77:64.

32. minut - Kaboklo postiže prve poene za Partizan u poslednjoj četvrtini - 75:64.

31. minut - Hadžibegović smanjuje na 73:62. Ivišić dodatno smanjuje rezultat - 73:64.

3. ČETVRTINA

30. minut - Ledej povećava na 73:58. Ivišić je precizan sa linije penala - 73:60.

29. minut - Još jedna trojka za Smailagića - 69:56. Smailagić mora van igre, dobio je udarac u glavu od Dokinsa.

Ledej je siguran sa penala - 71:56. Drežnjak smanjuje na 71:58.

28. minut - Novi maler za crno-bele, povredio se Ognjen Jaramaz i iznet je sa terena. Plej crno-belih je nezgodno doskočio i nije mogao sam da ode do klupe. Podsetimo, Partizan je trenutno bez povređenih Avramovića, Kaminskog i Trifunovića. Hadžibegović smanjuje sa penala - 63:53.

Smailagić pogađa trojku - 66:53. Dokins vraća trojku - 66:56.

27. minut - Ledej jednom rukom pogađa - 63:48. Dokins za tri - 63:51.

26. minut - Kaboklo upisuje nove poene - 61:45. Drobnjak trojkom smanjuje na 61:48.

25. minut - Kaboklo pogađa za dva - 59:43. Kamenjaš smanjuje - 59:45.

24. minut - Mirković smanjuje na 55:43. Vukčević zakucava - 57:43.

23. minut - Koprivica upisuje prve poene za Partizan u drugom poluvremenu - 55:41.

22. minut - Gosti su u naletu, Kamenjaš za 53:39, pa Drobnjak smanjuje na 53:41. Gosti su nanizali osam poena.

21. minut - Dolins trojkom otvara drugo poluvreme - 53:35. Drežnjak za seriju SC Derbija - 53:37.

2. ČETVRTINA

20. minut - Kamenjaš upisuje nova dva poena - 53:32.

19. minut - Drežnjak smanjuje na 51:28. Anđušić poentira za 53:28. Drežnjak u kontri poentira pod faulom - 53:30.

18. minut - Kapusta pogađa za tri poena - 49:24. Koprivica popravlja promašaj saigrača - 51:24. Mirković pogađa novu trojku - 51:27.

17. minut - Hadžibegović je polovičan sa penala - 46:21. Drezgić se upisuje u strelce - 48:21. Koprivica je polovičan sa penala - 49:21.

15. minut - Koprivica zakucava - 44:20. Koprivica ponovo precizan - 46:20.

14. minut - Panter u tranziciji postiže trojku - 39:20. Anđušić pogađa za tri poena - 42:20.

13. minut - Gosti smanjuju na 34:20. Pavlićević je upisao dva poena. Vukčević ponovo upisuje dva poena - 36:20.

12. minut - Ivišić postiže dva poena - 31:16. Doužer se trojkom upisuje u listu strelaca - 34:16. Ivišić upisuje nova dva poena - 34:18.

11. minut - Hadžibegović je polovičan sa penala - 31:14.

1. ČETVRTINA

10. minut - Ivišić smanjuje na 27:13. Kaboklo sjajno zakucava - 29:13. Vukčević završava četvrtinu poenima posle ofanzivnog skoka - 31:13.

9. minut - Panter je fauliran, pogodio je oba bacanja - 25:11. Anđušić se upisao u strelce - 27:11.

7. minut - Drobnjak pogađa prvu trojku za goste - 21:11. Ponjitka siguran sa penala - 23:11.

6. minut - Smailagić ponovo precizan - 21:6. Kamenjaš smanjuje na 21:8.

5. minut - Ledej postiže svoju drugu trojku - 17:6. Smailagić posle ofanzivnog skoka za 19:6.

4. minut - Ledej povećava na 14:2. Kamenjaš smanjuje na 14:4. Dokins smanjuje na 14:6.

3. minut - Smailagić pogađa treću uzastopnu trojku - 9:0. Neverovatna serija Partizana, Ponjitka pogađa svoju drugu trojku, ukupno četvrtu za crno-bele - 12:0. Drežnjak postiže prve poene za goste - 12:2.

2. minut - Ledej trojkom otvara utakmicu - 3:0. Ponjitka za 6:0.

U Areni je prisutno nešto više od 10.000 gledalaca.

Partizan počinje sa petorkom Jaramaz, Ponjitka, Ledej, Smailagić i Kaboklo. Smailagić posle dugo vremena igra na neobičnoj poziciji za njega, na niskom krilu.

Na suprotnoj strani su Dokins, Kapusta, Drežnjak, Mirković i Kamenjaš.

Košarkaši Partizana u poslednjoj utakmici 11. kola ABA lige dočekuju Studentski centar Derbi iz Podgorice.

Biće ovo duel petog i šestog na tabeli. Crno-beli imaju učinak 7-3, a Podgoričani 6-4.

Partizan i SC Derbi će se drugi put sastati ove sezone. Prvi put je to bilo u finalu Superkupa, kada su Podgoričani trojkom Borne Kapuste odneli pehar.

Crno-beli traže priliku za slatku osvetu, ali i šesti trijumf u nizu u oba takmičenja u kojima nastupaju.

Do sada su se ove dve ekipe sastajale sedam puta u Beogradu, a Partizan vodi sa 6-1.