UTAKMICA NIKOLE JOKIĆA ZA ISTORIJU! Srbin srušio Bruklin i uradio nešto što NIKO NIKADA pre njega nije uspeo!

REKORD

Centar Denvera, Nikola Jokića, vodio je svoj tim do ubedljive pobede nad Bruklinom rezultatom 124:101.

Nagetsi su tako, nakon tri vezana poraza, stigli i do treće vezane pobede pa sada imaju učinak 17:9, a 10:1 kada je reč o utakmicama kod kuće.

Jokić je učinkom protiv Netsa ušao u istoriju NBA, pošto je postao prvi košarkaš kojkem je pošlo za rukom da u najmanje 10 mečeva ostvari trip-dabl u sedam sezona zaredom!

Neverovatan podatak, ali već smo odavno navikli da Somborca vezujemo za istoriju ovog takmičenja i sporta.

Protiv Bruklina je za 30 minuta u igri postigao 26 poena uz osam pogođenih od 12 šuteva iz igre, imao je 10 asistencija, 15 skokova i uz to jednu ukradenu loptu.

Denver je u prvom poluvremenu sveo rivala na samo 39 poena, a odličnom trećom četvrtinom je potpuno slomio Bruklin koji je u poslednjoj deonici uspeo samo da održi debeli minus.

Za Denver je Pejton Votson dodao 18 poena, Džamal Marej 16, Aron Gordon 13, Redži džekson 12, a dvocifren je bio i Kristijan Braun sa 10 poena.

U Bruklinu je najefikasniji bio Spenset Dinvidi sa 17 poena.