CRNA NOĆ PARTIZANA U ZADRU: Crno-beli doživeli sramotan poraz i dve teške povrede

13. kolo

Košarkaši Partizana doživeli su četvrti poraz u ABA ligi, pošto su u meču 13. kola izgubili u Zadru rezultatom 84:68 (20:13, 27:21, 16:16, 21:18).

Zadrani su zabeležili sedmu pobedu.

Vukčević je postigao 16 poena, Ledej 11, a Doužer 10 poena u timu Partizana.

Kod domaćina, Božić je bio na ivici tripl-dabla poštoi je imao 26 poena, uz devet skokova i devet asistencija. Poen manje je postigao Drežnjak, a 15 poena je poistigao Ramljak.

Domaći tim je od starta igrao sjajno, za razliku od crno-belih koji kao da nisu stigli na meč.

Željko Obradović je već posle minut i po zatražio prvi tajm-aut, ali ni to nije pomoglo crno-belima.

Zadar je ubrzo stekao dvocifrenu prednost i držao je sve do sredine treće četvrtine, kada je Partizan uspeo da se približi na šest poena minusa. Imali su crno-beli tri napada da dodatno smanje zaostatak, ali nisu uspeli.

Zadar je u nastavku utakmice digao prednost na 20-tak poena i rutinski priveo meč kraju.

No, poraz nije jedina loša vest za crno-bele. Sredinom poslednje četvrtine u razmaku od dva minuta zbog povreda su van terena izneti Pi-Džej Doužer i Alen Smailagić. Prvi se okliznuo za reklamu i uhvatio za koleno, dok je drugi nezgodno doskočio na nogu protivnika i potom se uhvatio za zglob.

Partizan je tako vezao dva poraza, posle onog u Madridu od Reala, a u četvrtak igra bitnu utakmicu u Evroligi protiv Virtusa.

ZADAR - PARTIZAN 84:68 (20:13, 27:21, 16:16, 21:18)

4. ČETVRTINA

40. minut - Vukčević smanjuje na 84:68.

39. minut - Božić je precizan za 84:65. Njegovih 26 poena.

38. minut - Vukčević pogađa za tri - 80:65. Ramljak pogađa za 82:65.

37. minut - Anđušić pogađa trojku - 80:62.

36. minut - Božić postiže svoj 24. poen - 80:59.

35. minut - Ledej smanjuje na 76:57. Anđušić je smanjio na 76:59. Ramljak pogađa za 78:59.

U samo dva minuta Partizan je ostao bez dvojice košarkaša. Prvo se Doužer okliznuo o reklamu i uhvatio za koleno, zatim je Smailagić stao na nogu protivničkog igrača i uhvatio se za zglob, pa je iznesen sa terena.

34. minut - Božić povećava na 76:55.

33. minut - Anđušić pogađa za tri - 70:55. Ramljak povećava na 72:55. Božić povećava na 73:55.

32. minut - Ramljak diže na 68:50. Božić povećava na 70:50. Serija domaćina 7:0. Smailagić je prekida sa linije slobodnih bacanja - 70:52.

31. minut - Božić povećava 65:50. Pogodio je i dodatno bacanje - 66:50.

3. ČETVRTINA

30. minut - Drežnjak precizan za 61:48. Panter smanjuje na 61:50. Božić pogađa oba bacanja - 63:50.

29. minut - Vukčević smanjuje na 56:48. Drežnjka pogađa za tri - 59:48.

Kraći prekid u dvorani Krešimir Ćosić zbog skandiranja domaćih navijača.

28. minut - Drežnjak pogađa trojku, domaćin je ponovo na dvocifrenoj prednosti - 56:46.

27. minut - Partizan je propustio dva napada da se dodatno približi, a na drugoj strani je Ramljak fauliran u kontri. Pogodio je jedno od dva bacanja - 53:46.

26. minut - Doužer ponovo precizan za dva - 52:46. Božić je promašio dva bacanja. Doužer mu uzvraća sa dva promašena bacanja.

25. minut - Doužer precizan za dva, Partizan posle dugo vremena ispod deset poena zaostatka - 52:44.

24. minut - Panter postiže prve poene na utakmici - 52:42. Partizan je povećao energiju u odbrani, ali za sada to ne donosi veće rezultate u napadu.

22. minut - Drežnjak vraća trojku - 52:37. Serija trojki, Smailagić je sada precizan - 52:40. Šesta trojka crno-belih.

21. minut - Božić otvara drugo poluvreme poenima - 49:34. Ledej pogađa trojku - 49:37.

Vidljiv je premor crno-belih posle duplog kola u Evroligi, pa nosioci igre ne daju maksimum.

U timu Partizana Vukčević je najefikasniji sa osam poena, Ledej i Doužer imaju po šest. Partizan je pogodio četiri trojke iz 11 pokušaja, uz samo jedan ofanzivni skok za 20 minuta i jednu osvojenu loptu, kao i više izgubljenih lopti od rivala.

Zadar je pogodio šest trojki iz 11 pokušaja, ima blagu nadmoć u skoku, manje izgubljenih lopti kao i 12 asistencija.

Božić je pogodio 12 poena, a Drežnjak 11 u timu Zadra.

2. ČETVRTINA

20. minut - Naneli pogađa trojku - 44:34. Lakić trojka uz zvuk sirene za 47.34.

19. minut - Božić postiže svoj 12. poen - 42:29. Panter je ubacio dva poena - 42:31. Mazalin povećava na 44:31.

17. minut - Lakić povećava na 40:27. Kaboklo smanjuje na 40:29.

16. minut - Božić postiže nove lake poene - 36:22. Jaramaz pogađa za tri poena - 36:25. Božić upisuje nove lake poene - 38:25. Ledej smanjuje na 38:27.

15. minut - Ledej zakucava u kontri - 34:22.

14. minut - Božić je nesportski fauliran. Pogodio je jedno od dva - 28:20. Drežnjak pogađa trojku - 31:20. Drežnjak pogađa još jednu trojku - 34:20. Najveća prednost Zadrana i tajm-aut za Obradovića.

13. minut - Vukčević vraća trojku - 27:18. Vukčević zakucava preko Mazalina uz faul - 27:20. Promašio je dodatno bacanje.

12. minut - Božić poentira pod faulom - 24:15. Promašio je bacanje. Božić pogađa za tri - 27:15.

11. minut - Ramljak povećava na 22:13. Kaminski smanjuje na 22:15.

Željko Obradović, Zadar, navijači

1. ČETVRTINA

9. minut - Vujačić pogađa trojku - 18:13. Zadar šutira 2/2 za tri, a Partizan 1/7. Mazalin poentira - 20:13.

8. minut - Vukčević pogađa prvu trojku za Partizan - 13:11. Drežnjak povećava sa linije penala - 15:11. Kaminski sa niskog posta smanjuje na 15:13.

6. minut - Žganec je pogodio za 13:6. Doužer smanjuje, njegov šesti poen - 13:8.

5. minut - Doužer postiže svoj četvrti poen - 11:6.

4. minut - Lakić povećava na 11:4.

3. minut - Ramljak ponovo za 6:2. Sve poene je postigao. Doužer je precizan - 6:4. Drežnjak pogađa prvu trojku na meču - 9:4.

2. minut - Novi poeni za Zadar, ponovo Ramljak - 4:0. Željko Obradović traži tajm-aut posle samo minut i po igre. Ledej na isteku drugog minuta igre postiže prve poene za goste - 4:2.

1. minut - Ramljak postiže prve poene na meču - 2:0.

Doužer, Panter, Smailagić, Ledej i Kaboklo su počeli sa Partizan. Drežnjak, Ramljak, Žganec, Božić i Lakić za domaći tim.

ZADAR - PARTIZAN Hala: Krešimir Ćosić

Sudije: Saša Pukl, Milan Nedović, Dragan Porobić

ZADAR: Dejvis, Klarica, Vujačić, Žganec, Mazalin, Lakić, Mekić, Jambrović, Drežnjak, Grbić, Božić, Ramljak. Trener: Danijel Jusup

PARTIZAN: Vukčević, Ledej, Drezgić, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Anđušić, Doužer, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović

Beogradski Partizan od 17 časova u dvorani "Krešimir Ćosić" gostuje Zadru u utakmici 13. kola ABA lige.

Crno-beli su u Dalmaciju stigli iz Španije, gde su odigrali dve utakmice u Evroligi, te su tako nastavili seriju od tri gostovanja.

"Izuzetno važna utakmica. Znamo da je Zadar tim koji igra veoma agresivnu košarku. Stalno pokušavaju da trče, u kontranapadu su skoro svi igrači i to će biti prva stvar na utakmici o kojoj moramo da vodimo računa. Znamo da će u Višnjiku biti izvanredna atmosfera, radujemo se tome da bude nešto što svi igrači vole. Ambijent koji svaki košarkaš priželjkuje i na nama je da se koncentrišemo da odigramo najbolju moguću utakmicu", naglasio je Obradović.

Centar crno-belih Alen Smailagić je pred duel protiv Zadra rekao:

"Izlazimo iz teškog poraza protiv Real Madrida, Imali smo vremena da se odmorimo i da se pripremimo za utakmicu. Nadam se da ćemo na teren izaći što raspoloženiji i da ćemo uspeti da zabeležimo pobedu na kraju", izjavio je Smailagić.

Partizan vodi u međusobnim utakmicama sa 26:12, ali je Zadar uspešniji kao domaćin i vodi sa 10:8. Poslednje dve utakmice u Višnjiku, međutim, dobili su crno-beli.