GLEDAJTE I UČITE! JOKIĆEVA UTAKMICA ZA KOŠARKAŠKE UDŽBENIKE! Srbin napravio 11. tripl-dabl u sezoni, pa stigao i da odmori!

MAJSTOR!

Ispod ovosezonskog proseka je bio Nikola Jokić na utakmici protiv Memfisa, ali samo kada je reč o minutaži.

Denver je razbio Grizlise rezultatom 142:105, a kako su na kraju treće deonice imali 23 poena prednosti, Majkl Meloun je mogao da odmori najvažnije igrače.

Jokić je odigrao gotovo perfektan meč i za 30 minuta u igri ostvario 11. tripl-dabl u sezoni.

Postigao je 26 poena i to bez promašaja! Iz igre je pogodio svih 11 šuteva, uključujući i tešku trojku preko ruke uz zvuk sirene za kraj prve četvrtine, a sa linije slobodnih bacanja je dodao tri pogotka iz isto toliko pokušaja.

Stigao je i do 14 skokova i 10 asistencija.

Memfis je samo na kraju prve četvrtine imao prihvatljiv zaostatak od šest poena, a sve nakon toga išlo je u korist ekipe iz Koorada koja je stigla do 23 pobede. Uz taj učinak, Denver ima i 10 izgubljenih utakmica, dok je Memfis trenutno na 10 trijumfa i 20 poraza.

Za Nagetse je Džamal Marej dodao 23 poena uz devet asistencija, Pejton Votson je postigao 20 poena.

U poraženom sastavu istakao se Dezmond Bejn sa 23 poena.