ZVEZDA UBEDLJIVIM TRIJUMFOM STAVILA TAČKU NA 2023. GODINU: Crveno-beli PREGAZILI Igokeu i potvrdili lidersku poziciju

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde slavili su nad Igokeom sa 80:48 (31:13, 16:16, 17:15, 16:4) u okviru 14. kola ABA lige.

Crveno-beli su ovim trijumfom stavili tačku na 2023. godinu i samim tim potvrdili prvo mesto na tabeli ABA lige.

Pitanje pobednika u ovom duelu se ni jednog trenutka nije dovodilo u pitanje, sobzirom da je tim Laktaša u Beograd doputovao poprilično "osakaćen" - pred ovaj meč otišli su Nikola Tanasković i Stefan Mudi, dva važna "štafa" u ekipi. Bez njih Igokea nije imala mnogo šansi protiv tima sa Malog Kalemegdana u kojem je debitovao biser srpske košarke, mladi Nikola Topić.

Prva četvrtina koju su crveno-beli dobili sa 31:13 dovoljno je oslikala odnos snaga na terenu, a kako je meč odmicao gosti nisu imali ni snage, a ni kvaliteta da naprave iznenađenje.

U sledećem kolu Crvena zvezda će 6. januara gostovati Olimpiji, dok će Igokea 4. januara dočekati Split.

1 / 7 Foto: Starsport©

4. četvrtina

40. minut - Košarkaši Crvene zvezde slavili su nad Igokeom sa 80:48!

39. minut - Delalić zakucava 77:48, pa trojka Ilića 80:48

38. minut - Lopta nikako neće u koš!

37. minut - Nastavljaju obe ekipe da promašuju...

36. minut - Period bez poena

35. minut - Ilić upisuje prve poene na meču 77:46

34. minut - Trojka Davidovca 75:46

33. minut - Tobi pogađa trojku 72:44, tajm-aut Igokee! Davidovac pravi faul i šalje Delalića na liniju penala - pogađa oba 72:46

32. minut - Gedraitis postiže trojku 69:44

31. minut - Davidovac za Tobija koji lako pogađa 66:44

Crvena zvezda, Igokea

3. četvrtina

30. minut - Tobi postiže 10-to poen - 64:44

29. minut - Jago neprecizan za tri, ali je zato Teodosić precizan na asistenciju Davidovca 62:44

28. minut - Jošilo postiže prve poene večeras 59:42, pogađa i Bošković 59:44, pa trener Zvezde uzima tam-aut

27. minut - Milosavljević pokušava za tri, Gilespi pravi faul i Milosavljević ide na liniju penala - pogađa sva tri 59:40

26. minut - Lopta Nedovića izlazi iz koša, do nje dolazi Gilespi i zakucava 56:37, loš napad Igokee, Jago pogađa sa druge strane 58:37 i imaće slobodno bacanje - pogađa 59:37

25. minut - Lazić pravi faul, Bošković precizan samo jedanput sa linije penala 49:37. Sledi trojka Nedovića 52:37. Zakucavanje Tobija 54:37, imaće i slobodna bacanja posle faula Antića - ništa od poena!

24. minut - Nastavlja Igokea da topi prednost domaćina, pogađa Bošković 49:36

23. minut - Tobi pogađa trojku 49:32, Milosavljević uspeva da pogodi 49:34

22. minut - Nakić je dvocifren - 47:32

21. minut - Nastavlja se igra u Pioniru, u uvodnom minutu treće deonice nije bilo poena...

2. četvrtina

20. minut - Bez poena u poslednjem minutu

19. minut - Antić pogađa slobodno bacanje 47:29

18. minut - Antić šalje Topića na liniju za slobodna bacanja - pogađa oba 45:27, a onda i Davidovac uvećava prednost 47:28

17. minut - Teodosić je sam i pogađa trojku 43:27, sledi tajm-aut Igokee

16. minut - Jago postiže drugu trojku 40:24, Milosavljević na liniji penala - ppgađa jedno 40:25, Karmajkl dvocifren u redovima Igokee 40:27

15. minut - Druga trojka Hange 37:22, Karmajkl sa druge strane pogađa 37:24

14. minut - Jago za tri poena i pogađa 34:20, Karmajkl pogaša 34:22

13. minut - Zvezde se "stisla" u odbrani, košarkaši Igokee ne pronalaze put do koša

12. minut - A onda i Karmajkl 31:20! Sferopulos je prinuđen da posle serije Igokee od uzme tajm-aut

11. minut - Bošković 31:15, pa Milosavljević 31:18

Nikola Topić

1. četvrtina

10. minut - Zvezda se odlično brani, Hanga stavlja tačku na prvu deonicu - 31:13

9. minut - Tobi nastavlja da rešeta 26:10, pa faul Simonovća i na liniji za slobodna bacanja je Delalić 26:11, Gilespi postiže prve poene 28:11

8. minut - Odlična odbrana Zvezde

7. minut - Nedović precizan sa linije penala 20:10, Simonović pogađa 22:10, pa Topić iz prodora 24:10

6. minut - Prvi poeni Tobija 18:8, pa Nakić sa druge strane 18:10

5. minut - Stanković pravi faul nad Topićem koji pogađa oba slobodna bacanja 15:5, i Davidovac je na liniji penala - pogađa samo jedno bacanje 16:5! Nakić je raspoložen, pogađa i trojku 16:8

4. minut - Gedraitis pogađa trojku 13:5

3. minut - Jošilo pravi faul nad Davidovcem koji ima polovičan učinak sa linije za slobodna bacanja 5:4. Već u narednom napadu Davidovac pogađa koš Igokee - trojka! 8:5, pa Nedović uvećava prednost Zvezde 10:5

2. minut - Nakić opet pogađa 2:4, Nedović uzvraća 4:4

1. minut - Prvi napad ima Zvezda, lopta je u rukama Topića kojeg su navjači pozdravili aplauzom - upisuje i prve poene 2:0. Sa drugi strane pogađa Nakić 2:2

Debi Nikole Topića

Na ovom meču očekuje se i debi Nikole Topića u ABA ligi po povratku u Crvenu zvezdu, a mladi košarkaš koji je u dosadašnjem toku regionalne lige igrao za Megu, nalazi se u timu.

Nikola Topić, Mega

UOČI MEČA

Crveno-beli će bez obzira na ishod tog meča završiti ovu kalendarsku godinu na prvom mestu na tabeli.

Iz Igokee su pred ovaj meč otišli neki jako važni igrači poput Nikole Tanaskovića i Stefana Mudija, tako da se može reći da crveno-beli ne bi trebalo da imaju težak posao.

- Utakmica sa Igokeom označava početak drugog kruga takmičenja u kome želimo da nastavimo onako kako smo završili prvi, pobedom. Zbog toga moramo da budemo spremni da odigramo dobru utakmicu. Sigurno će naš protivnik doći sa željom da se bori i pored činjenice da je bez nekoliko odsutnih igrača. Za nas je od izuzetne važnosti da igramo našu igru, da budemo na terenu fokusirani, i uradimo stvari koje je neophodno da uradimo - rekao je Sferopulos.