DEBAKL ZVEZDE U LJUBLJANI! Ogroman broj grešaka Nedovića, očajne igre Hange i Bolomboja i "evroligaški" umor - uzroci poraza u Aba

aba liga

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Cedevita Olimpije u Ljubaljani sa 96:86.

Domaći tim iskoristio je umor crveno-belih i činjenicu da je nekoliko igrača Zvezde bilo potpuno van ritma na ovoj utakmici i potpuno zasluženo stigao do pobede.

Nedović je ubacio 24 poena (10-3 za tri poena), ali "nije postojao" u odbrani, a napravio je u veliki broj greška kada se meč lomio. Hanga i Bolomboj su odigrali najgore utakmice u sezoni. Kada na to dodamo činjenicu da su iza Zvezde dve velike pobede u Evroligi u samo tri dana... Jasno je zašto je energija Cedevita bila daleko veća na ovom meču.

Jago je bio odličan (24 poena), ali nije imao dovoljno raspoloženih saigrača da ga isprate. Tobi (4 poena i 8 skokova) i Giedraitis (17 poena) su igrali smo u naletima, a to je sve bilo malo za raspoloženu Cedevita Olimpiju.

Kod domaćina Matković je odigrao fantastičan meč i postigao 23 poena, a pratio ga je Dragić sa 19 poena.

Tim iz Ljubljane ima skor 0-13 u Evrokupu, ali zato je u Aba ligi pobedio oba evroligaša - Partizan, pa Zvezdu.

Zvezdu i naredne nedelje čekaju dva meča u Evroligi. Prvo u utorak na gostovanju Asvelu, a dva dana kasnije rival je Armani u Milanu.

Navijače Zvezde zabrinuo je momenat iz drugog poluvremena kada se povredio Teodosić:

Evo kako je izgledao tok Cedevita Olimpija - Crvena zvezda

40. minut - 96:86, Gledamo seriju slobodnih bacanja za domaćina, sa druge strane Nedović pogađa trojku, a zatim i ispaljuje "er-bol".

39. minut - 93:83, Bolomboj igra meč za zaborav. Pravi faul u napadu na 60 sekundi pre kraja.

38. minut - 89:80, Nedović promašuje šut za tri poena. Čini se da je ovaj meč rešen.

37. minut - 89:80, Hanga "ne može da se sastavi" na ovom meču. Promašuje zicer, a Kobs potom daje dva penala. Jago takođe promašuje zicer, a kazna za to je trojka Glasa iz kontre.

37. minut - 84:80, Dragić sa jedne, Jago sa druge strane. I dalje smo na istoj distanci.

36. minut - 82:78, Nedović (sa penala) i Giedraitis (za dva) pogađaju.

35. minut - 82:74, Sudije poklanjaju Dragiću dva bacanja, jer nije bilo faula nad njim koji su dosudili, a on to koristi. Potom Nedović ponovo greši u napadu.

35. minut - 80:74, Matković zakucava uz faul, a Nedović potom pravi veliku grešku i baca loptu u aut.

34. minut - 77:74, Jago nastavlja da blista. Biće ovo izuzetno dramatičan meč.

33. minut - 77:72, Nedović i Jago. Pet poena za 20 sekundi. I ponovo je to duel na "dva poseda". Brazilac je ubacio 20 poena za sada.

33. minut - 77:67, Stjuart pogađa uz faul. Fantastičan njegov doprinos domaćinu na početku poslednjeg kvartala.

32. minut - 74:67, Tobi zakucava posle odličnog pasa Jaga.

31. minut - 74:65, Tobi i Hanga promašuju dva otvorena šuta, a Stjuart to kažnjava. A, potom i Matković koristi odličan lob pas Stjuarta. Minut odmora traži Sferopulos.

Kraj treće četvrtine - 70:65. Tobi je sjajnim skokom u napadu obezbedio Giedraisu otvoren šut za tri poena, a Litvanac to koristi i imamo potpuno otvoren meč.

30. minut - 70:62, Nedović drži Zvezdu u igri u ovim momentima. Deluje da ćemo, ipak, gledati neizvestan meč.

29. minut - 69:60, Dve brze trojke domaćina i jedna Zvezde. Cedevita ponovo ima osetniju prednost.

Teodosić pada i hvata se za skočni zglob. Scena koja je zabrinula sve navijače Zvezde. Nagazio je Kobs Teodosića koji je ostao da leži... Potom mu se ukazala pomoć na klupi.

Miloš Teodosić

28. minut - 63:57, Hanga pogađa trojku! Zvezda se potuno vraća u meč.

27. minut - 63:54, Teodosić počinje da dominira. Prvo ubacuje penale, pa razigrava Tobija. Giedraitis zatim hvala loptu u napadu i pogađa konačno dva bacanja.

26. minut - 63:50, Razlika konstatno između 11 i 18 poena u korist domaćina.

26. minut - 61:46, Blažić postiže novu trojku. Nedović koliko dobro igra u napadu, toliko "ne postoji" u defanzivi.

24. minuta - 58:46, Nedović sa penala polovičan. Očajno Zvezda šutira za jedan poen.

24. minut - 58:45, Matković i Jago caruju na parketu u ovim momentima.

23. minut - 56:43, Nedović i Jago posle tajm-auta vezuju pet poena.

22. minut - 56:38, Matković je nezaustavljiv. Zvezda deluje baš istrošeno. Blažić vodi Cedevitu na plus 18, pogotkom za tri poena.

21. minut - 51:38, Matković nastava gde je stao u prvom poluvremenu. A, Lazić sa penala 1/2.

Rekapitulacija prvog poluvremena

Izuzetno zanimljivo prvo poluvreme puno preokreta. Zvezda je povela sa 5 razlike, ali je od finiša prvog kvartala potpuno stala.

Cedevita je serijom 13:0 došla do dvocifrene prednosti. Srpski klub čak 7 minuta nije ubacio nijedan poneo. Potom se Zvezda preko Nedovića malo vratila u igru i otišla na pauzu sa -12.

20. minut 49:37, Kobs polovično precizan sa linije za jedan poen. Nova, treća lična, Nedovića.

20. minut - 48:37, Džons ubacuje dve penala posle nesportske lične Nedovića.

19. minut - 44:35, Dosta ozbiljnije deluje igra Zvezde u ovim momentima. Razika je sa -16, došla na -9.

19. minut - 44:33, Napadi bolji deo igre u oba tima trenutno. Jago postiže koš uz faul. Tajm-aut za domaćina. Zvezda je ubacila 12 poena za dva i po minuta, posle sedam minuta bez poena.

18. minut - 42:28, Nedović je vezao sedam poena za Zvezdu, ali problem za crveno-bele je što lako primaju poene.

17. minut - 39:23, Više od šest minuta trebalo je crveno-belima da ubace poene u ovom kvartalu! Nedović prekida post...

16. minut - 36:21, Više od pet minuta bez poena Zvezda. U drugom kvartalu rezultat je 13:0.

13. minut - 31:21, Oseća se posledica duplog kola Evrolige. Stjuart je već na deset poena. Zvezda bez poena pet minuta u drugom kvartalu!

12. minut - 27:21, Slab početak drugog kvartala za srpski klub. Sferopulos uzima minut odmora posle samo 85 sekundi u ovom delu igre.

Kraj prve četvrtina 23:21 - Dragić trojkom iz driblinga stavio je tačku na prvi deo igre. Zvezda je vodila sa pet razike, ali je izlazak Jaga sve promenio na parketu.

Cedevita Olimpija

9. minut - 20:19, Igra se u naletima, sada domaćim tim ubacuje šest vezanih poena. Jago je u tim momentima na klupi.

8. minut - 14:19, Jago igra sjajno! Deli asistencije u stilu Teodosića, potpuno je razigrao ceo tim.

7. minut - 12:13, Matković igra odlično, a posle njegova dva poena uzvraća i Jago. Blažić je izuzetno motivisan, dodaje još dva poena s linije za jedan poen.

6. minut - 8:11, Matković ubacuje trojku. Zanimljivo, već tri puta je probao dalekometražni hitac. Giedraitis potom pogađa jedno od dva bacanja. Litvanac je na 1/3 sa penala.

5. minut - 5:10, Giedraitis pogađa uz faul. Pjaniđani prinuđen da zatraži minut odmora.

4. minut - 5:8, Trojka Glasa, pa Nedović pogađa dva penala sa druge strane.

3. minut - 2:6, Sa dve trojke otvaraju meč gostujući košarkaši. Nedović i Giedraitis su bili precizni van linije 6,75. Sa druge strane Blažič postiže prve poene za domaćina.

1. minut - Počeo je meč u dvorani Tivoli. Zvezda je bez Mitrovića i Topića na ovom duelu.

I Četvrtina

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Cedevita Olimpiji u derbi meču 15. kola ABA lige. Meč počinje u 17 časova u dvorani "Tivoli" u Ljubljani.

Zvezda je prva na tabeli sa 13 pobeda i samo jednim porazom dok je Olimpija zajedno sa Partizanom na deobi drugog mesta sa skorom od 10-4.

Trener košarkaša Crvene zvezde Janis Sferopulos rekao je da očekuje tešku utakmicu i dodao da crveno-beli moraju da budu spremni da igraju dobro na obe strane terena.

"Cedevita Olimpija je ekipa koja je trenutno druga na tabeli ABA lige, doživeli su samo jedan poraz na svom parketu i sa naše strane moramo biti spremni za vrlo tešku utakmicu. To znači da moramo biti spremni da i psihički i fizički igramo dobru košarku na obe strane terena", rekao je Sferopulos, a preneo klub.