ZVEZDA ISKALILA SAV BES PROTIV PANTERA: Crveno-beli ubedljivo savladali FMP, Lazić i Jago DOMINIRALI!

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su FMP u utakmici 17. kola ABA lige rezultatom 87:54.

Zvezda je prva na tabeli sa skorom 15:2, dok je FMP tek 12 sa pet pobeda i 12 poraza.

Najzaslužniji za trijumf Zvezde bio je Jago dos Santos s "dabl-dabl" učinkom od 17 poena i 14 asistencija, dok je Branko Lazić takođe postigao 17. Novajlija Džavonte Smart proveo je 20 minuta na parketu i za to vreme postigao 13 poena, uz šest skokova i tri asistencije.

U ekipi FMP-a istakao se Bojan Subotić s 14, dok je Kajl Foster postigao 10 poena.

Pitanje pobednika se nije postavljalo nijednog mometa. Zvezda je odlično ušla u meč i brzo stekla ubedljivu prednost 20:4

FMP je uspeo da se vrati i u drugoj četvrtini i priđe na -4 35:31. Ipak već do poluvremena Zvezda je vratila dvocifrenu prednost 46:32.

Meč je prelomnljen u trećoj deonici koja je završena rezultatom 64:46.

U poslednjoj deonici prednost crveno-belih je konstatno rasla do maksimalnih +35.

1 / 4 Foto: @starsport

Četvrta četvrtina:

39. minut - I Smart je dvocifren 83:50.

37. minut - I Gilespi pogađa 78:50

36. minut - Smart u seriji vezuje 5 poena 76:50.

33. minut - Nova trojka Branka Lazića, njegova četvrta i 17 poen na meču 69:46.

Crvena zvezda, FMP, Branko Lazić

Treća četvrtina:

30. minut - Kraj treće četvrtine 64:46.

28. minut - Gedraitis siguran sa penala 62:44.

26. minut - Nova trojka Jaga 59:44.

25. minut - Sjajno zakucavanje Mitrovića na asistenciju Jaga 56:44.

24. minut - Lep potez Mitrovića i laki poeni 51:37.

22. minut - Raspoloženi Jago, 48:34.

Crvena zvezda, FMP

Druga četvrtina:

20. minut - Brazilac siguran i za tri 43:32. A potom Davidovac za kraj prvog poluvremena nova trojka 46:32.

19. minut - Jago pogađa oba bacanja 40:32.

17. minut - Treća trojka Branka Lazića 38:31.

16. minut - Opet Subotić sjajan u reketu, a potom Mitrović sa druge strane 35:27.

14. minut - Fantastično zakucavanje Subotića uz faul 30:22.

13. minut - Smart pogađa sa poludistance 30:19.

12. minut - Roberts pogađa svoju prvu trojku 28:16.

Prva četvrtina:

10. minut - Sjajna akcija i poeni Tobija 26:10.

9. minut - Hanga siguran sa penala, crveno-beli ubedljivi 24:8.

7. minut - RaspoloženI Lazić nova trojka 18:4.

6. minut - Zvezda već ima dvocifrenu prednost, Lazić pogađa za tri 15:4. FMP traži tajm -aut.

5. minut- Gedraitis vezuje dve trojke 10:4.

3. minut - Ognjen Kuzmić doskorašnji igrač Zvezde se sjajno snašao u reketu 4:4.

1. minut - Luka Mitrović nakon ofanzivnog skoka postiže prve poene na meču 2:0.

1. minut - Utakmica je počela

- Pre početka utakmice održan je minut ćutanja za nedavnog preminulog legendarnog srpskog trenera i košarkaša Dejana Milojevića.

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju FMP u u utakmici 17. kola ABA lige

Zvezda se nalazi na prvom mestu sa 14 pobeda i dva poraza, dok je FMP na 12. poziciji sa skorom 5-10.

Uprkos tabeli trener crveno-belih Janis Sferopulos izuzetno je oprezan pred ovaj meč.

"FMP je tim koji se značajno promenio od naše prve utakmice u prvom krugu. Sada je tu novi trener i mnogo novih igrača, što znači da ćemo morati da budemo spremni da igramo protiv tima koji će se sigurno boriti nekom novom energijom", rekao je Sferopulos.

Utakmica se igra u Beogradskoj Areni sa početkom u 18 časova.