MIROTIĆ I NEJPIR SRUŠILI PARTIZAN: Crno-beli pali u Milanu posle velike drame! Bivši košarkaš Zvezde pogodio za pobedu

28. kolo

Košarkaši Partizana poraženi su u meču 28. kola Evrolige od Olimpije Armani u Milanu sa 85:83 (22:21, 19:19, 23:27, 21:16).

Koš odluke postigao je bivši košarkaš Crvene zvezde Šabaz Nejpir 5.3 sekunde pre kraja meča. Ledej u poslednjem napadu nije uspeo da pogodi za produžetak.

U domaćem timu Nikola Mirotić i Šavon Šilds su postigli po 19 poena, Devon Hol je ubacio 18, a Šabaz Nejpir 15.

Kod Partizana Aleksa Avramović je postigao 19 poena, Bruno Kaboklo 13, Zek Ledej 12, a Danilo Anđušić 11.

Crno-beli su posle ovog kola na učinku 13-15 i nalaze se na desetom mestu. Italijani su upisali 12. pobedu i na deobi su 12. mesta.

Partizan u narednom kolu gostuje Barseloni, a Olimpija Armani gostuje Baskoniji.

OLIMPIJA - PARTIZAN 85:83 (22:21, 19:19, 23:27, 21:16)

4. ČETVRTINA

40. minut - Ledej nije pogodio, Olimpija je pobedila. Partizan je imao 5.3 sekunde za poslednji napad, ali Ledej nije bio precizan.

40. minut - Nejpir pogađa trojku 5.1 sekundu pre kraja - 86:83. Sudije su posle čelendža promenile odluku i priznale dvojku - 85:83.

40. minut - Anđušić je faulirao Nejpira 52 sekunde pre kraja. Pogodio je svoj 12. i 13. poen - 83:80. Ledej pod faulom pogađa 28 sekundi pre kraja - 83:82. Pogodio je za 83:83.

39. minut - Anđušić pogađa za dva poena - 78:80. Prekinuo je niz od tri i po minuta bez koša iz igre. Nejpir pogađa za tri - 81:80. Tajm-aut za Obradovića, a do kraja je minut i po.

38. minut - Šilds za izjednačenje - 78:78.

35. minut - Avramnović smanjuje na 76:75. kaboklo pogađa uz faul - 76:77. Pogodio je i dodatno bacanje - 76:78. Njegovih 13 poena.

34. minut - Mirotić se žalio i dobio dva slobodna bacanja posle faula Anđušića. Pogodio je oba - 76:73. Njegovih 19 poena, od toga 11 u poslednjoj četvrtini.

33. minut - Trifunović krade loptu, Ponitka polaže u kontri - 71:73. Mirotić postiže treću trojku u ovoj četvrtini - 74:73. Njegovih 17 poena.

32. minut - Mirotić pogađa drugu vezanu trojku - 70:67. Avramović uzvraća brzom dvojkom - 70:71. Šilds je fauliran pri šutu. Pogodio je samo jedno - 71:71.

31. minut - Mirotić postiže trojku - 67:67. Kaboklo sa linije slobodnih bacanja postiže svoj deveti i deseti poen - 67:69.

3. ČETVRTINA

30. minut - Kaboklo iz odbojke donosi Partizanu prednost - 64:65. Anđušić postiže poene - 64:67.

29. minut - Hol pogađa trojku - 62:58. Kaboklo vraća trojku - 62:61. Mirotić je pogodio sa linije bacanja sedmi i osmi poen - 64:61. Anđušić je precizan - 64:63, njegovih sedam poena.

28. minut - Anđušić na isteku napada postiže trojku - 59:56. Avramović je u kontri i zakucava - 59:58. Tajm-aut za Mesinu.

27. minut - Šilds prolazi i pogađa za 59:53.

26. minut - Hol u kontri zakucava -.57:51. Smailagić posle skoka u napadu poentira - 57:53.

25. minut - Tehnička greška za Kevina Pantera. Njegova četvrta lična. Protestovao je zbog dosuđenog prekršaja. Mirotić je pogodio slobodno bacanje - 50:51. Nejpir je precizan za vođstvo Milana - 52:51. Nejpir pogađa trojku - 55:51. Njegov osmi poen. U par sekundi Olimpija je napravila 6:0.

24. minut - Zaplesao je Avramović i preko Vojtmana pogodio trojku - 49:50. Njegovih 12 poena. Avramović polovičan sa penala - 49:51.

23. minut - Hol pogađa svoju treću trojku - 49:47. Deseta trojka domaće ekipe iz 16 pokušaja.

22. minut - Doužer u kontri polaže - 43:45. Hol pogađa trojku - 46:45. Panter ulazi u ritam, peti vezani poen - 46:47.

21. minut - Panter pogađa trojku na startu treće četvrtine - 41:43. Šilds pogađa za dva - 43:43.

2. ČETVRTINA

20. minut - Avramović pogađa trojku posle četiri minuta posta Partizana - 39:38. Hol postiže dvojku - 41:38. Kaminski pogađa u poslednjoj sekundi - 41:40.

19. minut - Mesina je dobio tehničku. Nejpir je bio u napadu, tražio faul posle promašaja, a zatim je i Mesina prigovorio sudijama i dobio kaznu. Ledej je promašio bacanje. Partizan je već tri minuta bez poena.

18. minut - Nejpir pogađa trojku - 39:35. Domaćin je u seriji 10:0.

17. minut - Raspucani Armani postiže sedmu trojku, Hol pogađa svoju prvu - 35:35. Vojtman je polovičan sa penala - 36:35.

16. minut - Vojtman uz zvuk sirene pogađa trojku, šesta trojka Olimpije - 32:35.

15. minut - Vojtman smanjuje na 29:33. Anđušić pogađa - 29:35.

14. minut - Šilds smanjuje - 24:29. Avramović još jednom prodire do koša - 24:31. Meli pogađa trojku - 27:31. Ledej pogađa sa linije penala - 27:33.

12. minut - Kaboklo je pogodio trojku - 22:27. Ledej preko Mirotića pogađa, njegov sedmi poen - 22:29.

11. minut - Ledej pogađa svoju prvu trojku, a četvrtu Partizana - 22:24.

Partizan ima veliku podršku u Milanu. Oko 2.000 pristalica crno-bele boje se nalazi u Forumu.

Olimpija, Armani, Partizan, Milano, Grobari

1. ČETVRTINA

10. minut - Avramović ukrštava dvokorak i postiže svoje prve poene - 20:19. Avramović još jednom probija odbranu Olimpije - 20:21. Mirotić je fauliran 3.2 sekunde pre kraja četvrtine. Pogodio je oba bacanja - 22:21. Njegovih pet poena.

9. minut - Hajns povećava na 20:15. Panter je smanjio sa linije slobodnih bacanja - 20:17. Njegova četiri poena.

8. minut - Lo pogađa trojku, četvrta za Olimpiju - 18:13. Ledej se upisao u strelce - 18:15.

7. minut - Mirotić pogađa trojku - 15:13.

6. minut - Šilds u kontri poentira za 10:10. Još jednom Olimpija krade loptu, prvo vođstvo domaćina - 12:10. Ponitka trojkom prekida nalet Olimpije - 12:13.

5. minut - Šild upisuje prvu trojku za domaći tim posle ekstra poseda - 5:10. Šilds još jednom pogađa trojku, njegovih osam poena - 8:10.

4. minut - Kaminski upisuje svoj peti poen - 2:10.

3. minut - Panter je precizan - 0:8. Tajm-aut za Mesinu. Šilds postiže prve poene za domaći tim - 2:8.

2. minut - Smailagić pogađa trojku - 0:6.

1. minut - Kaminski trojkom otvara utakmicu - 0:3.

Doužer, Panter, Ponitka, Smailagić i Kaminski počinju meč.

Na drugoj strani su Nejpir, Hol,. Meli, Šilds i Vojtman.

Hala: Forum, 20.30

Sudije: Emin Mogulkoč, Žoze Bisang, Karlos Kortes

OLIMPIJA: Lo, Mekgruder, Meli, Nejpir, Riči, Flakadori, Hol, Karuzo, Šilds, Mirotić, Hajns, Vojtman. Trener: Etore Mesina

PARTIZAN: Smit, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović

Kevin Panter i Zek Ledej su nekada nosili dres Olimpije

Nikola Mirotić dočekan uvredama

Košarkaši Partizana od 20.30 časova u Milanu igraju meč 28. kola Evrolige protiv Olimpije.

U milanskoj dvorani "Forum" crno-beli će probati da dođu do pobede koja bi im širom otvorila vrata plej-ina.

Uoči duela, trener Parnog valjka Željko Obradović je izjavio:

"Pričamo o Milanu, ekipi koja je podigla prosek šuteva za tri poena, sa nekih 25 pokušaja, su otišli na 32. Karakteristika njihove igre je da imaju četvorke i petice koje su sposobne da iz pik-end-pop igre uzimaju veliki broj šuteva za tri poena, ali su bitni spoljni igrači koji sve kreiraju i svi osim Kajla Hajnsa su sposobni da šutiraju za tri poena. To su neke glavne stvari na koje treba obratiti pažnju, plus sve ono što smo igrali sa njima ovde, gde su u prvoj utakmici bili dominantni i veliki deo utakmice vodili sa 15 razlike, pa smo mi uspeli u završnici da okrenemo utakmicu i da rezultatski to ne bude ni neizvesno. To je velika opomena za nas, da igramo protiv izvanrednog tima i znamo da će biti potrebno da odigramo na najvećem mogućem nivou, ako želimo da imamo pozitivan rezultat", istakao je Obradović.

Partizan je, uz Valensiju, ekipa koja ima 13 pobeda do sada i uoči ovog kola je delila 10. i 11. mesto na tabeli.

Olimpija hvata možda i poslednji voz da se umeša u borbu za plej-in. "Manekeni" imaju 11 pobeda do sada.