PARTIZAN DEKLASIRAO FMP: Crno-beli napravili lepu uvertiru pred duplo kolo u Evroligi

23. kolo

Košarkaši Partizana savladali su bez većih problema FMP u 23. kolu ABA lige.

Crno-beli su u Areni pred oko 7.000 gledalaca slavili rezultatom 88:57 (20:16, 23:15, 22:14, 23:12).

Ekipa Željka Obradovića je upisala 17. pobedu i zadržala korak za ekipom Budućnosti u borbi za drugo mesto.

Partizan će u narednom kolu gostovati SC Derbiju u Podgorici, ali ga pre toga čeka duplo kolo u Evroligi. U utorak stiže Baskonija, a potom dva dana kasnije i Real.

FMP je ostao na sedam pobeda, a u narednom kolu će dočekati Budućnost.

U Partizanu, koji je igrao bez kapitena Kevina Pantera i Zeka Ledeja, kome je preminuo otac, svi su se upisali u strelce. Najefikasniji su bili Koprivica sa 13 poena i Doužer i Kaboklo sa po 10 poena.

U timu iz Železnika Novak je postigao 13 poena, a Rebec 10.

PARTIZAN - FMP 88:57 (20:16, 23:15, 22:14)

4. ČETVRTINA

40. minut - Kaboklo zakucava - 88:57.

39. minut - Ponitka je precizan sa penala - 86:57.

38. minut - Votson smanjuje na 82:57. Kaboklo zakucava - 84:57.

37. minut - Jaramaz je promašio dva bacanja. Votson poentira, njegov šesti poen - 80:55. Koprivica upisuje 13. poen - 82:55.

36. minut - Roberts smanjuje na 80:53.

35. minut - Jaramaz je još jednom precizan - 78:48. Koprivica je još jednom precizan - 80:48. Simović pogađa trojku - 80:51.

34. minut - Koprivica se razigrao u ovim trenucima - 74:48. Jaramaz postiže svoj osmi poen - 76:48.

33. minut - Koprivica još jednom zakcuava - 72:48.

32. minut - Novak pogađa svoju drugu trojku - 68:48. Anđušić diže prednost - 70:48.

31. minut - Koprivica zakucava pod faulom - 67:45. Precizan je u dodatnom - 68:45.

3. ČETVRTINA

30. minut - Novak smanjuje za konačnih 65:45 posle tri četvrtine.

29. minut - Smit je precizan pod faulom - 65:41. Stepanović postiže prve poene - 65:43.

28. minut - Trifunović je precizan za 63:39. Subotić pogađa lake poene - 63:41.

27. minut - Roberts smanjuje na 61:37. Novak smanjuje na 61:39.

26. minut - Kaboklo još jednom precizan - 59:35. Doužer još jednom precizan - 61:35.

25. minut - Kaboklo je ovog puta siguran sa penala - 54:35. Trifunović koristi sjajnu akciju i pogađa trojku - 57:35. Tajm-aut za Nikitovića.

23. minut - Doužer je raspoložen - 52:33. Roberts smanjuje svojim prvim poenima - 52:35.

22. minut - Smailagić pogađa pod faulom - 49:33. Pogađa i dodatno bacanje za najubedljiviju prednost - 50:33.

21. minut - Rebec koristi grešku domaćih košarkaša i polaže za 43:33. Doužer na drugoj strani postiže dva poena - 45:33. Smit sa poludistance pogađa - 47:33.

2. ČETVRTINA

20. minut - Ponitka pogađa trojku - 43:27. Rebec smanjuje sa penala, ali je i on polovičan - 43:28. FMP ima 10/17 slobodna bacanja. Kaboklo je promašio oba bacanja, crno-beli imaju 13/16 slobodna bacanja. Rebec pogađa trojku na kraju prvog poluvremena - 43:31.

19. minut - Trifunović je precizan za tri, njegovi prvi poeni - 38:26. Ponitka poentira u kontri - 40:26. Šaranović je polovičan sa penala - 40:27.

18. minut - Kuzmić lagano poentira - 33:26. Doužer je fauliran posle ofanzivnog skoka. Siguran je sa linije bacanja - 35:26.

17. minut - Doužer zakucava posle promašaja Anđušića - 33:23. Tajm-aut za Nikitovića. Novak smanjuje sa penala na 33:24.

16. minut - Kabolklo je precizan sa penala - 31:23.

15. minut - Foster pogađa za 29:23.

14. minut - Smit se upisao u strelce, i to pod faulom - 28:18. Siguran je za najveće vođstvo crno-belih - 29:18. Šaranović postiže tri poena - 29.21.

12. minut - Votson je postigao prve poene za goste u drugoj četvrtini - 23:18. Avramović je precizan za tri - 26:18.

11. minut - Avramović je polovičan sa penala - 21:16. Koprivica je precizan za dva, njegovi prvi poeni - 23:16.

1. ČETVRTINA

10. minut - Avramović je precizan za tri - 20:12. Votson sa penala smanjuje - 20:14. Rebec pogađa sa zvukom sirene - 20:16.

9. minut - Novak postiže trojku - 15:12, tajm-aut za Obradovića. Avramović se upisao u strelce - 17:12.

8. minut - Kuzmić je precizan posle ofanzivnog skoka - 15:9.

7. minut - Naneli se upisao u strelce - 13:7. Jaramaz pogađa svoje prve poene - 15:7.

6. minut - Kaminski je siguran sa penala - 11:5. Novak smanjuje na 11:7.

5. minut - Kaminski postiže trojku - 9:3. Živanović je polovičan sa linije slobodnih bacanja - 9:4. I Kuzmić je polovičan - 9:5.

4. minut - Anđušić pogađa prve poene za Partizan, i to trojku - 3:3. Crno-beli su postigli prvi koš posle nešto više od tri minuta igre. Anđušić je raspoložen na startu meča, pogodio je sva tri slobodna bacanja - 6:3.

3. minut - Period bez poena prekinuo je Ognjen Kuzmić, koji je bio polovičan sa linije bacanja - 0:1. Rebec pogađa prve poene iz igre - 0:3.

Partizan je počeo sa petorkom Jaramaz, Anđušić, Naneli, Kaminski i Kaboklo.

Za FMP počinju Živanović, Rebec, Stepanović, Šaranović i Kuzmić.

Trener Željko Obradović ne računa na Kevina Pantera u ovoj utakmici, kao ni na Zeka Ledeja, koji je zbog privatnih razloga otputovao u Ameriku.

PARTIZAN - FMP

Hala: Arena

Sudije: Uroš Nikolić, Vladimir Vesković, Stefan Ćalić

PARTIZAN: Smit, Avramović, Koprivica, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović

FMP: Votson, Živanović, Foster, Rebec, Subotić, Pavićević, Roberts, Stepanović, Šaranović, Simović, Novak, Kuzmić. Trener: Saša Nikitović

Košarkaši Partizana dočekuju u gradskom derbiju ekipu FMP-a.

U Areni je na programu meč 23. kola ABA lige.

Takmičarski, meč više znači Partizanu koji juri drugo mesto pred plej-of. Crno-beli trenutno imaju pobedu manje u odnosu na Budućnost iz Podgorice.

FMP je ušuškan na 12. mestu sa sedam pobeda. Teško je očekivati da "Panteri" mogu ozbiljnije da se umešaju u borbu za plej-of, pošto im osmo mesto izmiče za četiri pobede. Sa druge strane ekipa iz predgrađa ima tri pobede više od poslednjeplasirane Krke, pa je i borba za opstanak još uvek otvorena.

Ipak, kada su utakmice ova dva rivala, onda je sigurno da neće biti opuštanja. Do sada su odigrali 30 utakmica u regionalnoj ligi, a 25 je pripalo Partizanu. Interesantno je da FMP nikada nije dobio Partizan u gostima, skor je 14:0 za crno-bele.

"Ispred nas je serija važnih i teških utakmica i ona nam, na neki način, ne dozvoljava da se mnogo bavimo stvarima koje su iza nas. Doputovali smo u jutarnjim časovima i danas imamo jedan trening na kom ćemo dati sve od sebe da se što bolje pripremimo i odigramo najbolje moguće protiv ekipe FMP-a koja u poslednje vreme igra veoma dobro", rekao je pred ovaj meč Željko Obradović.

Saša Nikitović je nedavno seo na klupu ekipe iz Železnika i na neki način preporodio tim, koji je ostvario dve pobede.

"Ekipa Partizana nam je u prvom delu prvenstva priredila veliki poraz. Sama činjenica da su u gornjem delu tabele i da nastupaju u Evroligi govori da imaju najviše ciljeve. Mi u ovom trenutku imamo jedan cilj, a to je opstanak u ligi. Sve te činjenice govore da je Partizan apsolutni favorit u ovoj utakmici. Mi pokušavamo da dođemo do željene pobede koja bi nam omogućila opstanak u ligi. Teško je očekivati da mi možemo da priredimo možda i najveće iznenađenje u ligi ove sezone, ali uvek možemo da se nadamo u pozitivne stvari. Šta će biti, videćemo nakon 40 minuta."