ZVEZDA SILOVITO PROŠLA KROZ ZAGREB: Crveno-beli ubedljivo savladali Cibonu, Nedović i Smart utišali Draženov dom!

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Cibonu u Zagrebu rezultatom 59:82 u utakmici 23. kola ABA lige.

Zvezda je tako upisala i 20 pobedu u regionalnom takmičenju i sve je bliža prvoj poziciji pred plej-of.

Cibona je ostala na desetom mestu sa 8 trijumfa uz 15 poraza.

Nakon izjednačenog počertka utakmice Zvezda je na krilima raspoloženih Nedovića i Smarta stekla prednost koja je na poluvremenu iznosila +12, 30:42.

U trećoj deonici crveno-beli su prelomili utakmicu i otišli na +20.

Cibona se vratila trojkama na -12, ali više nije mogla.

Zvezda je brzo vratila prednost i rutinski privela meč kraju.

Najefikasniji igrač Zvezde bio je Nemanja Nedović sa 16 poena uz pet skokova i tri asistencije. Pratili su ga Džavonte Smart sa 15 i Rokas Gidraitis sa 11 poena. Džoel Bolomboj je zabeležio devet poena uz devet skokova.

U domaćoj ekipi istakao se Aleksandar Aranitović sa 16 poena i osam skokova. Filip Bundović i Jakov Mustapić zabeležili su po 11 poen

U sledećem kolu, Crvena zvezda dočekuje Megu, a Cibona gostuje u Splitu.

Zvezda

Četvrta četvrtina:

37. minut - Sve je odavno jasno ovde. Davidovac lagano poentira 54:80

35. minut - Mitrović pivotira i rutinski poentira 53:76.

34. minut - Razigrala se Zvezda, trojka Gedraitisa 53:74

33. minut - Nedović vezuje sedam poena 53:71.

31. minut - Neverovatno zakucavanje Bolomboja posle skoka, nakon promašaja za tri Gedraitisa 50:64

Zvezda

Treća četvrtina:

30. minut - Nova trojka raspoloženog Bundovića 47:62, pa Radončić sa penala 50:62, na kraju treće deonice.

29. minut - Bundović postiže svoju drugu trojku 44:61

27. minut - Pogađa Hanga uz faul 41:59.

26. minut - Bolomboj popuno dominira, sjajno je zakucao, Aranitović postiže trojku sa drugu strane 39:54.

25. minut - Maksimalna prednost Zvezde nakon poena Smarta 34:52.

23. minut - Smart gubi loptu što koristi Bošnjak 34:48.

21. minut- Bolomboj sjajnim potezom otvara drugo poluvreme 30:44.

Druga četvrtina:

20. minut - Završeno je prvo poluvreme, Zvezda vodi 30:42.

19. minut - Novi poeni raspoloženog Nedovića 27:42.

18. minut - Sjajna asistencija Nedovića preko celog terena za Smarta 27:40.

17. minut - Trojka Smarta na asistenciju Nedovića 24:36.

16. minut - Džavont Smart pogađa sa distance, Aranitović u seriji 24:33.

15. minut - Hanga postiže trojku 19:31. Novi tajm-aut Cibona.

14. minut - Bundović postiže prvu trojku za Ciibonu, Davidovac poentira sa druge strane 19:28.

12. minut - Tobi zakucava nakon sjajne akcije 16:25.

11. minut - Davidovac postiže svoje prve poene na meču 14:23.

Prva četvrtina:

9. minut - Nedović u seriji, pogađa nakon kontre 14:21. Tajm - aut Cibona.

8. minut - Mnogo faulova i slobodnih bacanja,Gedraitis precizan 14:17.

7. minut - Serija slobodnih bacanja, pogađa Nedović 11:13

6. minut - Gedraitis polovičan sa penala 11:10.

5. minut - Smart poentira nakon prodora 9:7.

4. minut - Mitrović poenntira na asistenciju Gedraitisa 7:5.

3. minut - Pogađa Bošnjak nakon finte u reketu 7:3.

2. minut - Dobar start Cibone Aranitović pogađa uz faul 5:3.

1. minut - Utakmica je počela.

Zvezda

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Ciboni u Zagrebu u utakmici 23. kola ABA lige.

Zvezda je prva na tabeli sa 19 pobeda iz 22 meča, dok je Cibona na desetom mestu sa osam trijumfa.

Trener crveno- belih Janis Sferopulos oprezan je pred ovaj meč.

"Očekuje nas utakmica sa izuzetno talentovanim timom koji ima veliki potencijal. Cibona je ekipa koja ima iskusne igrače, ali i grupu vrlo mladih igrača i igraju sa velikim samopouzdanjem i entuzijazmom Kao i uvek, i to napominjem pred svaki meč u ABA ligi, psihički moramo da budemo spremni, ali i fizički na terenu da odigramo utakmicu na nivou i u skladu sa našim standardima u ABA ligi", rekao je Sferopulos.

Utakmica u Zagrebu u "Draženovom domu" počinje u 18 časova.