MEGA ŠOKIRALA ZVEZDU U ARENI: Crveno-beli doživeli NEOČEKIVAN poraz i propustili priliku da obezbede prvo mesto pred-of!

ABA LIGA

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Mege rezultatom 83:89 u utakmici 24. kola ABA lige.

Zvezda je tako propustila prilku da obezbedi prvo mesto pred plej of, pošto je zabeležila četvrti poraz u regionalnom takmičenju uz 20 pobeda.

Zvezda dva kola pred kraj ima dve pobede više od Partizana i Budućnosti koji imaju identičan skor 18-6.

Mega je sjajno ušla u meč sa mnogo više energije vodila 15:24, a onda je Zvezda stisla odbranu i do poluvremena u potpunosti preokrenula rezultat 48:41.

U drugom poluvremenu Zvezda je najviše zahvaljujući Nedoviću i Hangi uvećala prednost, ali onda dolazi do velikog pada u igri, pa smo u poslednjem kvartalu gledali novi preokret.

Mega je napravila seriju 13:2 i povela ponovo posle dugo vremena. Usledilo je nekoliko kontri na obe strane, uglavnom neuspešnih. Hanga je postigao poene koji su Zvezdu vratili u vodstvo, a onda je usledila rezultatska klackalica. Mega je kažnjavala promašaje crveno-belih i stekla osam poena prednosti minut do kraja meča. Nije bilo dovoljno vremena da Zvezda preokrene ovaj rezultat.

Mega je ostala na šestom mestu sa skorom 14-10 koliko ima i Zadar na petom mestu.

Najefikasniji kod Mege bio je Miljenović sa 18 poena, Plavšić je postigao dabl-dabl sa 16 poena i 11 skokova.

U Zvezdi se istakao Hanga sa 22 poena, Nedović je stao na 16.

U narednom kolu Zvezda dočekuje Studentski centar, a Mega ekipu Splita.

1 / 23 Foto: Petar Aleksić

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

- Kraj neočekivana i potpuno zaslužena pobeda Mege!

39. minut - Potpuno se raspala igraZvezde ništa ne mogu da pogode, gosti pred velikom pobedom 80:87

38. minut - Plavšić pogađa sa penala 80:82.

37. minut - Serija promašaja na obe strane, prekida je Hanga flouterom 79:78. Plavšić nakon skoka za novo vođstvo gostiju 80:80.

35. minut - Đurišić novi poeni, sjaJno igra Mega 77:78.

34. minut - Mega u seriji sedam vezanih poena za preokret. Hanga trojkom prekida nalet 77:76.

33. minut - Miljenocvić siguran sa penala 72:69, Gedraitis poentira sa distance 74:69.

32. minut - Plavšić siguran sa penala Mega na -5, 72:67.

31. minut - Trojka Gedraitisa 72:63.

KK Crvena zvezda, Crvena Zvezda - Mega

Treća četvrtina:

30. minut - Sjajno zakucavanje Jovića, Mega se ponovo približila. Mitrović sa linije penala prekida nalet gostiju 69:61. Miljenović pogađa za kraj trećeg perioda 69:63

28. minut - Magija Teodosića, Nedović promašuje zicer, Mitrović ispravlja nakon skoka 67:56.

27. minut - Trojka Miljenovića , ne predaju se gosti 63:56. Sferopulos traži tajm- aut.

25. minut - Nova trojka Nedovića 58:50. Hanga već 17 poen nova trojka 61:50

24. minut - Na mini seriju Mege, Zvezda preko Hange i Bolomboja odgovara isto merom 55:48

22. minut - Iljasolu postiže prve poene u nastavku potom trojka Nedovića 51:43.

1 / 20 Foto: Petar Aleksić

Druga četvrtina:

20. minut - Lazarević pogađa nakon prodora 48:41 na kraju prvog poluvremena.

19. minut - Ilić u seriji slobodnih bacanja, pogađa sva četiri, 46:41.

18. minut - Nova trojka Hange, ali vraća Milijašević 42:41.

17. minut - Gedraitis za izjednačenje, pa trojka Hange za vođstvo crveno -belih 39:36.

16. minut - Nedović nakon prodora i Davidovac iz kontre 34:36, novi tajm - aut za Baraća.

15.minut - Nedović postiže poene koji su poništeni jer je Ilić dirao koš. Jelavić nova trojka 30:36.

14. minut - Trojka Tobija, potom Plavšić nakon ofanzivnog skoka 27:33.

13. minut - Zvezda vezuje četiri poena, Barać traži tajm-aut 24:29.

12. minut - Pogađa Tobi na asistenciju Teodosića. Trojka Jelavića u sledećerm napadu 20:29.

11. minut - Iljasolu prodorom otvara drugu deonicu 18:26.

Prva četvrtina:

10. minut - Fantastično je Bolomboj izblokirao Jelavića koji je hteo da zakuca.

9. minut - Mega nastavlja seriju Jelavić pogađa. Onda Teodosić trojkom prekida crne minute Zvezde 18:24.

8. minut - Sjajno igra Mega 15:22. Sferopulos prinuđen da traži tajm - aut.

7. minut - Mini serija Mege, trojka Đurišića 15:18. Onda Jović pogađa 15:20.

6. minut - Miljenović polovičan sa penala. Potom Nedović u svom stilu nakon prodora 15:13.

KK Crvena zvezda, Crvena Zvezda - Mega, Miško Ražnatović, Nebojša Čović

5. minut - Prvi televizijski tajm - aut 13:12.

4. minut - Plavšić potencijalno pojačanje Zvezde vrlo raspoložen na startu. Hanga pogađa uz faul 11:8.

3. minut - Izjednačen početak meča, pogađa Bolomboj iz reketa 6:6.

1. minut - Hanga postiže prve poene na meču, sa druge strane zakucavanje Plavšića 2:2.

1. minut - Utakmica je počela.

- Zvezda kreće u petorci Hanga, Nedović, Davidovac, Mitrović, Bolomboj.

1 / 10 Foto: Petar Aleksić

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Megu u utakmici 24. kola ABA lige.

Zvezda je trenutno prva na tabeli sa skorom 20 -3 i eventualnom pobedom teoretski bi obezbedila prvo mesto pred plej - of ispred Partizana i Budućnosti koji imaju identičan skor 18-6.

Svestan toga je i trener crveno- belih Janis Sferopulos.

Očekuje nas utakmica protiv vrlo mladog i talentovaog tima koji svoje mečeve igra sa puno entuzijazma i energije. Mi želimo da nametnemo naš ritam i da igramo utakmicu na naš način, ne dajući rivalu previše prilika koje želi. Ono što uvek ponovim, moramo da budemo skoncentrisani, fokusirani i da se držimo našeg plana igre svih 40 minuta kao u prethodnim mečevima“, rekao je trener Janis Sferopulos za klupski sajt.

Zvezda

Mega je trenutno na šestom mestu sa skorom 13-10

Trener Mege Marko Barać izneo je svoja očekivanja pred meč.

"Očekuje nas utakmica protiv tima koji je ubedljivo prvi na tabeli ABA lige. To dovoljno govori o njihovom kvalitetu, iskustvu i motivaciji kada je ovo takmičenje u pitanju. Povratak iz povrede Teodosića ima veoma pozitivan uticaj na njihovu igru i sigurno je da su veliki favoriti u ovoj utakmici. Mi želimo da odigramo dobro, hrabro i pametno i da budemo spremni da iskoristimo svaku priliku koja se eventualno ukaže", rekao je Barać.

Utakmica se igra u "Beogradskoj Areni" sa početkom u 20 časova.