PARTIZAN SAČUVAO NADU ZA PLEJ-IN: Četa Željka Obradovića pokorila Berlin! Zadnje kolo odlučuje

33. kolo

Košarkaši Partizana savladali su Albu u Berlinu u 33. kolu Evrolige rezultatom 94:83 (23:15, 24:19, 25:28, 22:21).

Tim Željka Obradovića je upisao 15. pobedu i sačuvao nadu za plasman u plej-in.

Alba je ostala na začelju sa pet pobeda.

Crno-beli u poslednjem kolu naredne nedelje dočekuju Valensiju, ali za konačan raspored treba čekati i rezultate utakmica koje se igraju u petak Fenerbahče - Efes i Real - Baskonija.

Naneli je postigao 19 poena, Panter i Doužer po 15, Ledej 14, a Avramović 11 u timu Partizana.

Kod domaćina Timan je ubacio 20 poena, Tomas 16, Braun 14, a Vecel 11.

Partizan je kontrolisao veći deo utakmice, a već u prvom poluvremenu stekao dvocifrenu prednost. Mogli su crno-beli i ubedljiviju prednost da steknu, ali su na poluvreme ipak otišli sa 13 poena prednosti.

Albi je pripao početak drugog poluvremena. Domaćin je prišao na pet poena prednosti, imao napad i da dodatno smanji zaostatak, ali je Partizan uspeo na krilima Smailagića i Anđušića da se vrati u ritam i odbije napad domaćeg tima.

Crno-beli su ponovo vratili dvocifrenu prednost, i praktično rutinski priveli meč kraju.

ALBA - PARTIZAN 83:94 (15:23, 19:24, 28:25)

4. ČETVRTINA

40. minut - Timan smanjuje - 81:90. Avramović za 81:92. Timan smanjuje - 83:92. Naneli zakucava za kraj - 83:94.

39. minut - Ledej za plus 12 na dva minuta pre kraja - 76:88. Timan pogađa pod faulom - 78:88. Pogodio je i svoj 16. poen - 79:88. Avramović zakucava - 79:90.

38. minut - Timan je fauliran za dva bacanja. Pogodio je oba za 76:84. Panter je fauliran. Pogodio je za 76:86. Njegovih 15 poena.

37. minut - Naneli pogađa veoma bitnu trojku, njegov 17. poen - 72:84. Hermanson smanjuje - 74:84.

36. minut - Panter precizan, 13 poena - 72:81.

35. minut - Anđušić pogađa svoj peti poen - 69:77. Tomas pogađa svoju četvrtu trojku - 72:77. Panter postiže svoj 11. poen - 72:79.

34. minut - Partizan gubi još jednu loptu, Samar u kontri poentira - 69:73. naneli pogađa - 69:75.

33. minut - Naneli je fauliran. Pogodio je samo prvo - 67:73.

32. minut - Kaboklu je dosuđen nesportski faul. Timan je pogodio oba bacanja - 64:72. Samar pogađa trojku - 67:72. Alba je iz jednog napada pogodila pet poena.

3. ČETVRTINA

30. minut - Kaboklo zakucava - 59:69. Braun pogađa trojku, njegovih 14 poena - 62:69. Anđušić vraća trojku, njegovi prvi poeni - 62:72.

29. minut - Doužer je precizan za dva, njegovih 15 poena - 57:67. Braun je fauliran za dva bacanja. Pogodio je za 59:67.

28. minut - Smailagić pogađa trojku - 55:65. Timan sa linije penala smanjuje rezultat - 57:65. Njegovih devet poena.

27. minut - Sjajna odbrana i kontra crno-belih, Smailagić zakucava - 53:62. Timan na drugoj strani smanjuje - 55:62.

26. minut - Vecel u kontri zakucava - 50:56. Kaminski poentira - 50:58. Tomas postiže trojku, njegova treća - 53:58. Doužer postiže nove poene - 53:60.

25. minut - Panter postiže nova dva poena - 48:56.

24. minut - Panter pogađa za dva sa poludistance pod faulom - 43:51. Pogodio je kapiten Partizana i sedmi poen - 43:52. Alba jako dobro čuva Pantera. Vecel se razigrao i postigao deveti poen - 45:52. Ledej s jedne ruke pogađa - 45:54. Tima pogađa trojku - 48:54.

23. minut - Tomas u kontri pogađa trojku i smanjuje na jednocifrenu razliku - 41:49. Tajm-aut za Obradovića već posle dva minuta igre u trećoj četvrtini. Vecel pogađa pod faulom - 43:49. Alba je u naletu na početku treće četvrtine. Promašio je penal.

22. minut - Braun iz drugog napada pogađa - 38:49.

21. minut - Hermanson postiže prve poene u drugom poluvremenu - 36:47. Avramović na drugoj strani pogađa za dva - 36:49.

Partizan ima trojicu dvocifrenih igrača posle 20 minuta igre. Po 11 poena su postigli Doužer i Naneli, a 10 je ubacio Ledej.

U Albi po sedam poena inaju Braun i Tomas.

Partizan je bolji u skoku (16 - 13) i dobro gradi svoj koš (6 - 3).

Crno-beli imaju sedam osvojenih lopti, kao i četiri izgubljene lopte. Na suprotnoj strani, Alba je izgubila deset lopti, a uzela tri.

2. ČETVRTINA

20. minut - Kaminski je precizan za dva - 32:47.Bin smanjuje na 34:47.

19. minut - Nova trojka za Partizan, Naneli je precizan, njegovih 11 poena i sve u ovoj četvrtini - 29:45. Šnajder pogađa trojku - 32:45.

18. minut - Naneli u kontri zakucava - 29:42. Tajm-aut za domaći tim.

17. minut - Hermanson smanjuje na 29:36. Naneli povećava na 29:38. Kaboklo pogađa svoje prve poene - 29:40.

16. minut - Timan smanjuje na 27:32. Naneli povećava na 27:34. Avramović krade loptu i zakucava, njegov peti poen - 27:36.

14. minut - Tomas je pogodio trojku - 23:30. Panter uzvraća dvojkom - 23:32. Bin poentira - 25:32.

13. minut - Doužer pogađa svoju prvu trojku - 17:28. Braun vraća trojku - 20:28. Naneli pogađa dvojku, njegovi prvi poeni - 20:30.

12. minut - Doužer je precizan - 17:25.

11. minut - Kumađe smanjuje na 17:23.

1. ČETVRTINA

10. minut - Avramović pogađa trojku, druga za Partizan - 15:23.

9. minut - Ledej je fauliran za dva bacanja. Pogodio je oba - 15:20. Postigao je 10 od 20 poena Partizana.

8. minut - Vecel pogađa pod faulom - 14:15. Pogodio je bacanje za 15:15. Ledej je fauliran pri šutu za tri poena. Pogodio je prvo, takođe i drugo, pa i treće - 15:18. Njegovih osam poena.

7. minut - Braun poentira posle prodora - 10:13. Braun još jednom poentira - 12:13. Panter je precizan - 12:15.

6. minut - Tomas krade loptu i lagano poentira - 8:11. Doužer zakucava, njegov već šesti poen - 8:13.

5. minut - Doužer pogađa za dva - 2:9. Vecel smanjuje sa linije penala - 4:9. Doužr ispravlja promašaj Pantera - 4:11. Tomas smanjuje na 6:11.

4. minut - Hermanson upisuje prve poene za Albu - 2:5. Ledej posle ofanzivnog skoka pogađa - 2:7.

3. minut - Kaminski posle dodavanja Pantera poentira - 0:5.

2. minut - Ledej pogađa trojku, prvi poeni na meču - 0:3.

Partizan je krenuo sa petorkom Doužer, Panter, Ledej, Kaminski, Smailagić. Domaćin je počeo meč u petorci Vecel, Dilou, Šnajder, Tomas i Hermanson.

Obradović bez Jaramaza i Trifunovića

Još dan ranije kada su crno-beli iz Beograda krenuli za Berlin bilo je jasno da Željko Obradović ne računa na Uroša Trifunovića i Ognjena Jaramaza koji su ostali kod kuće.

ALBA - PARTIZAN

Uber arena, Berlin

Sudije: Emilio Perez, Joanis Fufis, Kristaps Konstantinovs

ALBA: Braun, Vecel, Delou, Matišek, Šnajder, Tomas, Hermanson, Nikić, Samar, Olinde, Kumađe, Bin. Trener: Izrael Gonzales.

PARTIZAN: Smit, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Naneli, Anđušić, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo. Trener: Željko Obradović.

Košarkaši Partizana nastavljaju borbu za plasman u doigravanje Evrolige.

U pretposlednjem, 33. kolu najkvalitetnijeg evropskog takmičenja, Partizan igra protiv Albe u Berlinu. Utakmica je na programu od 20.30 u berlinskoj Uber areni.

Partizan je trenutno u grupi timova sa po 14 pobeda. Računica za crno-bele je jasna. Moraju da pobede obe utakmice kako bi ostali u konkurenciji za plasman u plej-in. Pored toga, im treba ili jedan poraz Efesa, ili dva poraza Baskonije. Efes do kraja igra protiv Fenerbahčea u gostima i protiv Crvene zvezde kod kuće. Baskonija gostuje Realu i Virtusu.

Trener Partizana Željko Obradović rekao je uoči meča.

"Nema vraćanja na ono što je iza nas, nego samo na ono što je ispred nas. Znamo da mnogi timovi imaju velike šanse za plasman u narednu rundu takmičenja. Naša sreća je da negde zavisimo od nas samih. Prema tome, treba da se pripremimo i da utakmicu odigramo na najbolji mogući način. Kad se priča o Albi nekoliko stvari je bitno, pod broj jedan da zavise mnogo od njihove tranzicione igre, da su u tom delu najopasniji. Treba da vodimo računa da ih zaustavimo, to znači da kontrolišemo napad i da ne dozvolilo dobre procente šuta pre svega za dva poena u tranziciji. To je prvi neki faktor o kome moramo da vodimo računa, a drugi je da su oni tim koji voli da menja odbranu, da igraju zonsku odbranu i zonski presing. Takođe, treba obratiti pažnju na to i imati dobar napad, ponovo se vraćamo na isto, ne dozvoliti da iz zonske odbrane postižu lake poene. To su najbitnije stvari, moramo još jednom da znamo koliko nam je važna utakmica, i nadam se da ćemo biti na nivou koji je potreban da bismo dobili utakmicu", istakao je Obradović.

Krilo crno-belih Mateuš Ponjitka je rekao.

"Veoma važna utakmica za nas. Moramo da pobedimo, kako bi imali šanse da se plasiramo u plej-in Evrolige. To je jedna od dve u kojima moramo da trijumfujemo. Alba je kompaktna ekipa, posebno kada igraju u Berlinu. Dosta trče, igraju tranziciono, posebno su opasni napadu, tu moramo da ih zaustavimo. To je ključ pobede. Svesni smo da nam neće biti lako, i biće to tolano drugačija utakmica nego što je bio slučaj u Beogradu", istakao je Ponjitka.