KOŠMARNA NOĆ ZA PARTIZAN: Efes i Baskonija slavili protiv Fenerbahčea i Reala! Crno-belima jedina nada Crvena zvezda

33. kolo Evrolige

Sve što Partizan nije želeo desilo se u poslednjim utakmicama 33. kola Evrolige.

Efes je pobedio Fenerbahče, a Baskonija Real, pa je crno-belima ostala tanka nada da mogu do plej-in.

Tačnije, uz pobedu nad Valensijom u poslednjom kolu u Beogradu, potrebno je da Crvena zvezda u Istanbulu dobije Efes.

Baskonija je trijumfom u Madridu nad Realom 95:91 (17:27, 25:21, 23:16, 30:27) stigla do 17. pobede i tako postala nedostižna za Partizan koji ima 15 pobeda.

Efes je na 16 pobeda posle trijumfa u gradskom derbiju protiv Fenerbahčea 82:80 (16:13, 16:23, 19:16, 31:18). Partizan ima bolji međusobni skor u odnosu na turski klub, pa bi u slučaju istog broja bodova crno-beli bili ispred.

Fenerbahče je sada na učinku 20-13.

Klajburn je predvodio Efes sa 21 poenom, Larkin je postigao 15, a Bubua 10.

U ekipi Fenerbahčea Vilbekin je postigao 17 poena, Gudurić 15, a Papajanis 13.

Utakmica u Madridu je imala dva različita poluvremena. Real je tokom prvog poluvremena imao i 15 poena viška, ali je Baskonija na krilima Markusa Hauarda stigla do preokreta u nastavku. Baskonija je sredinom poslednje četvrtine prelomila meč serijom 13:0.

Markus Hauard je postigao 35 poena u pobedi Baskonije. Pogodio je sedam trojki. Kostelo je ubacio 19 poena, a Moneke 11.

Kod domaćina Hezonja je postigao 18 poena, Musa 16, Kozer 13, a Kampaco i Jabusele po 12.

TOK MEČEVA

FENERBAHČE - EFES 80:82 (13:16, 23:16, 16:19, 28:31)

REAL - BASKONIJA 91:93 (27:17, 21:25, 16:23, 27:28)

BAJERN - PANATINAIKOS 72:82 (18:13, 18:27, 18:18, 21:24)

ARMANI - VIRTUS 75:55 (22:18, 24:16, 27:19, 13:16)

FENERBAHČE - EFES

4. ČETVRTINA

Rezultatska klackalica na startu poslednje četvrtine - 56:55. Gudurić je vezao četiri poena za Fenerbahče.

Neverovatno, ekipe se smenjuju u vođstvu više od tri minuta u poslednjoj četvrtini - 58:57.

Efes je prvi udario, vezao je pet poena i poveo u 34. minutu sa 58:62.

Period igre u kome je Efes bolji rival, gosti su pet minuta pre kraja stekli šest poena viška - 61:67.

Efes je na pragu pobede, ima sedam poena prednosti 1:25 pre kraja - 69:76.

Fenerbahče je za kratko vreme postigao pet poena i ponovo je u igri - 74:76.

Bobua 40 sekundi pre kraja pogađa trojku - 74:79.

Neverovatna utakmica, Gudurić pogađa trojku 35 sekundi pre kraja - 77:79.

Larkin 11 sekundi pre kraja pogađa za dva uz zvuk sirene - 77:81. Biberović pogađa za tri, a zatim faul na Brajantu 3.8 sekundi pre kraja - 80:81. Pogodio je samo jedno bacanje, pokušao je Fener trojkom da pobedi, ali Hejs-Dejvis nije bio precizan.

Pobeda Efesa koja nikako ne ide na ruku Partizanu.

3. ČETVRTINA

Efes pravi seriju 7:0 za izjednačenje 39:39 u 23. minutu.

Period igre u kome se igra praktično koš za koš. U 28. minutu je rezultat 50:50.

Fener je stekao jedan poen viška na kraju treće četvrtine - 52:51. Efes je, međutim dobio ovu četvrtinu sa tri poena razlike - 19:16.

2. ČETVRTINA

Fenerbahče je trojkom Sestine stigao do izjednačenja na startu druge četvrtine - 16:16. Gudurić postiže nova dva poena za prvo vođstvo domaćeg tima - 18:16. Domaći tim je u seriji 10:0.

Veliki broj grešaka domaćeg tima, čak deset izgubljenih lopti ima Fenerbahče za 19 minuta. Efes je nešto bolji u ovom segmentu, ali ne koristi u meri u kojoj bi trebao - 29:32.

Fener se trgao u finišu prvog poluvremena, nanizao je sedam uzastopnih poena i poveo sa 36:32. To je i konačan rezultat posle prvog poluvremena

1. ČETVRTINA

Početak gradskog derbija je pripao gostima koji su poveli sa 3:8 posle pet minuta igre.

Vrlo nervozan početak meča, rezultatski bitan po obe ekipe, ali bitan i zbog prestiža u Turskoj.

Mali broj poena, za osam minuta rezultat je 5:13 u korist Efesa.

Katastrofalna prva četvrtina za Fenerbahče. Postigli su samo osam poena iz igre, imali i pet izgubljenih lopti. Posle deset minuta igre gosti imaju tri poena prednosti - 13:16.

REAL - BASKONIJA

Real je bolje otvorio poslednju četvrtinu i vezao pet poena - 69:65.

Hauard je neumoljiv, postigao je sedam trojki na utakmici, ukupno 25 poena - 73:80. Serija gostiju 13:0.

Musa je prekinuo seriju gostiju četiri minuta pre kraja - 75:80.

Dve brze trojke Reala, prvo Kampaca, pa Hezonje, primakle su Real na poen zaostatka - 81:82.

Baskonija je ponovo u seriji, vezala je četiri poena i dva minuta pre kraja povela sa 81:86.

Markus Hauard pogađa novu trojku na startu treće četvrtine, njegov 14. poen - 50:47.

Real je vezao šest poena i poveo sa devet razlike - 56:47.

Serija Baskonije 8:0, Hauard je vezao dve trojke - 56:55 u 27. minutu.

Baskonija je prvi put povela u 28. minutu posle trojke Kostela - 58:60. Serija Baskonije 13:2.

Gosti vode minimalnom razlikom 64:65 na kraju treće četvrtine.

Baskonija je vezala osam poena i smanjila na 27:20. Real je uzvratio sa pet vezanih poena - 32:20 u 12. minutu.

Serija gostiju 6:0 donela im je pet poena zaostatka - 35:30. Igra se 16. minut.

Hauard je trojkom u poslednjim sekundama smanjio prednost Reala na 48:42 posle 20 minuta igre. Bio je to njegov 11. poen.

Hezonja i Kozer su odigrali sjajnu prvu četvrtinu. Hezonja je postigao 10, a Kozer 9 poena za vođstvo kraljevskog kluba 27:17.

Otvorio je Real sa 5:0 utakmicu. Serijom 8:0 domaći tim je u 7. minutu poveo sa 23:10.

Košarkaši Partizana odradili su uspešno svoju utakmicu u okviru 33. kola Evrolige, ali i dan kasnije nivo stresa za crno-bele će biti gotovo istovetan.

Tim Željka Obradovića je u "Uber" areni u Berlinu savladao Albu sa 94:83, a večeras će čekati utakmice najvećih konkurenata u borbi za mesto koje vodi u plej-in i nadati se njihovom neuspehu.

Ko s kim igra večeras?

19.45 Fenerbahče - Efes

20.30 Real - Baskonija

20.30 Armani - Virtus

20.30 Bajern - Panatinaikos

Kakvo je stanje na tabeli?

Šampion ABA lige trenutno ima učinak od 15 pobeda i 18 poraza. Isti broj pobeda ima i Efes, uz utakmicu manje. Pobedu više ima Baskonija.

Po 14 pobeda imaju Armani, Valensija i Žalgiris, uz podsećanje da tim iz Milana ima utakmicu manje. Međutim, Armani u bilo kakvom krugu sa Partizanom ne može da bude ispred crno-belih, pa je praktično njihov rezultat nebitan.

Šta je potrebno Partizanu?

Crno-belima za plasman među 10 najboljih ekipa svakako treba pobeda u poslednjem kolu protiv Valensije u Beogradu.

Uz to, potrebno je da Efes izgubi jednu ili Baskonija obe utakmice.

Najjednostavniji put za crno-bele je pobeda Fenerbahčea nad Efesom, na čijoj klupi sedi Šarunas Jasikevičijus, učenik Željka Obradovića.

Partizan je u međusobnim utakmicama bolji od svih konkurenata, pa bi u slučaju istog broja bodova bio ispred njih. Takođe, bilo kakav krug sa tri ili više timova odgovara četi Željka Obradovića jer svi klubovi imaju po jednu pobedu i poraz, a Partizan ima najbolju koš-razliku

Partizan - Baskonija 87:83, 83:84 (1:1, +3)

Partizan - Efes 100:90, 94:100 (1:1, +6)

Partizan - Armani 83:85, 82:69 (1:1, +11)