JOKIĆ ZA POLUVREME UPISAO DABL-DABL: Denver sa druge pozicije ulazi u plej-of

Poslednje kolo

Poraz od San Antonija pre tri dana skupo je koštao ekipu Denvera.

"Nagetsi" su kao gosti savladali Memfis u poslednjoj utakmici ligaškog dela NBA rezultatom 126:111 (29:26, 37:28, 28:21, 28:31), ali im to nije bilo dovoljno za prvo mesto pred plej-of. Oklahoma je ubedljivo savladala rezerviste Dalasa, koji je čuvao bitne igrače za doigravanje, pa će sa prve pozicije u plej-of na Zapadu. Denver je drugi, a Minesota posle poraza u Finiksu treća.

Nikola Jokić je igrao 31 minut u Memfisu, a već u prvom poluvremenu je upisao dabl-dabl.

Do kraja meča srpski as je stigao do 15 poena, 15 skokova, pet asistencija, četiri osvojene i četiri izgubljene lopte.

Predstoji šest dana pauze do plej-ofa. Prethodno će se igrati plej-in, a posle njega će Jokić i društvo saznati rivala u četvrtfinalu Zapada.

Večeras je u Istočnoj konferenciji američke košarkaške NBA ligi odigrano poslednje kolo regularnog dela sezone, nakon kog su poznati svi parovi plej-ofa na Istoku.Neizvesno je bilo u Njujorku, gde su domaći Niksi posle produžetka pobedili Čikago Bulse 120:119, i tako obezbedili drugo mesto pred start plej-ofa.

Orlando je na svom terenu pobedio Milvoki sa 113:88, i tom pobedom obezbedio peto mesto i direktan plasman u plej-of, a direktan plasman u plej-of obezbedila je i Indijana, koja je ubedljivom pobedom nad Atalantom 157:115 obezbedila šesto mesto.

Boston je prvi, Njujork drugi, Mivoki treći, Klivlend četvrti, Indijana peta, a Filadelfija šesta, i to su ekipe koje su izborile direktan plasman u plej-of.

Do plej-of pokušaće da se domognu preko plej-ina i sedmi Orlando, osmi Majami, deveti Čikago i 10. Atalanta.

Parovi plej-ofa Istočne konferencije: Boston Seltiks – osvajač osme pozicije u plej-inu Njujork Niks – osvajač sedme pozicije u plej-inu Milvoki Baks – Indijana Pejsers Klivlend Kavalirs – Orlando Medžik U plej-inu se sastaju: Čikago Buls – Atlanta Hoks Filadelfija Seventisksers – Majami Hit

MEMFIS - DENVER 111:126 (26:29, 28:37, 21:28, 31:28)

4. ČETVRTINA

Trener Denvera Majk Meloun odlučio je da odmori vodeće igrače. Nagetsi održavaju visoku prednost i kako sada stoje stvari, sa druge pozicije će ući u plej-of.

3. ČETVRTINA

Denver "rutinira" Memfis. Gosti su stigli do 20-tak poena prednosti i u laganom ritmu ga održavaju - 64:85 sredinom treće četvrtine.

Za 26 minuta u igri Jokić ima po 15 poena i skokova, kao i pet asistencija.

Minesota ima zaostatak od 10 poena protiv Finiksa u finišu treće četvrtine (81:71), dok je Oklahoma ubedljiva protiv rezervista Dalasa (106:55).

Ukoliko ostanu ovi rezultati, Oklahoma će u plej-of sa prve pozicije, Denver sa druge, a Minesota sa treće.

2. ČETVRTINA

Po običaju, Jokić je odmarao prvi deo druge četvrtine. Ipak, to nije smetalo Nagetsima da održavaju prednost.

A kada je ušao, Jokić je ubrzo stigao do dabl-dabl učinka.

Posle 20 minuta gosti su vodili 51:61, a srpski košarkaš je imao po 10 poena i skokova. Sakupio je i pet asistencija.

Na kraju prvog poluvremena gosti su imali 12 poena viška - 54:66.

Jokić je u prvom poluvremenu igrao 18 minuta, sa učinkom 10 poena, 11 skokova, 5 asistencija, 2 osvojene lopte.

1. ČETVRTINA

Jokić je otvorio meč dvojkom, a u uvodnim minutama ima i po jedan skok i jednu asistenciju.

Denver je od početka poveo i održava u prvim minutama prednost - 13:18 posle sedam minuta igre.

Nastavili su gosti sa dobrom igrom, vode 22:17 posle osam minuta. Jokić ima već četiri poena, šest skokova i jednu asistenciju.

U utakmicama koje su bitne Denveru Oklahoma vodi protiv Dalasa sa 27:18, a Minesota gubi od Finiksa sa 32:18.

Gosti su stekli tri poena prednosti posle prve četvrtine - 26:29.

Nikola Jokić je blizu dabl-dabl učinak jer je upisao šest poena i devet skokova, a ima i dve asistencije.

Ipak, po svemu sudeći Denver ne može do prvog mesta pošto Oklahoma vodi protiv Dalasa sa 44:22. Dalas u ovoj utakmici odmara sve vodeće igrače.

Minesota gubi od Finiksa 50:32.

Večeras je na programu poslednje kolo u regularnom delu NBA lige.

I nikada viđena situacija! Čak tri tima su u Zapadnoj konferenciji izjednačena na vrhu!

Denver Nikole Jokića, Minesota i Oklahoma imaju isti skor - po 56 pobeda i po 25 poraza.

Nagetsi, aktuelni šampioni su u najtežoj situaciji, pošto ne zavise samo od sebe. Denver mora da pobedi Memfis u meču koji počinje od 21.30, ali istovremeno mora da čeka poraze Minesote od Finiksa i Oklahome od Dalasa. Ukoliko se ovaj scenario ne desi, onda će Denver ući u plej-of sa druge ili treće pozicije.

Na parket ove večeri izlaze i ostali predstavnici Srbije. U terminu od 19 časova na terenu su Bogdan Bogdanović (Indijana - Atlanta), Tristan Vukčević (Boston - Vašington), Vasilije Micić i Aleksej Pokuševski (Klivlend - Hornetsi) i Nikola Jović protiv trenera Darka Rajakovića (Majami - Toronto).