SLUKAS TRAGIČAR: Makabi šokirao Panatinaikos u Atini

Četvrtfinale plej-ofa

Košarkaši Makabija poveli su u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa Evrolige protiv Panatinaikosa.

Izraelci su u prepunom OAKA centru u Atini slavili rezultatom 91:87 (26:25, 16:25, 21:20, 28:17).

Gosti su bili u zaostatku veći deo utakmice, ali su u poslednjoj četvrtini okrenuli tok meča u svoju korist.

Utakmica u Atini je rešena u poslednjem minutu. Rezultat je bio 87:87, nakon toga je za Makabi pogodio Braun, a sve je rešeno u narednom napadu kada je Slukas napravio veliku grešku i loptu dodao direktno u ruke Antonijusa Klivlenda. Tačku na ovaj meč stavio je Nibo sa linije za slobodna bacanja.

Druga utakmica ove četvrtfinalne serije igra se za dva dana, takođe u Atini.

U pobedničkom timu Kolson je postigao 18 poena, Braun 16, Boldvin 15, a Nibo 12 poena.

Kod domaćina Lesor je postigao 22 poena, Slukas 12, a Grant i Grigonis po 11 poena.