CRVENA ZVEZDA ZGROMILA MEGU: Crveno-beli siloviti do vođstva u polufinalnoj seriji ABA lige

1. meč polufinala

Košarkaši Crvene zvezde poveli su u polufinalnoj seriji ABA lige protiv Mege sa 1:0.

Crveno-beli su u hali "Aleksandar Nikolić" slavili rezultatom 103:73 (27:20, 25:13, 26:22, 25:18) i tako stigli na korak od plasmana u finale.

Mega će u utorak na svom terenu pokušati da izbori majstoricu u kojoj bi Zvezda bila domaćin.

Svi košarkaši Crvene zvezde su se upisali u listu strelaca. Najefikasniji su bili Nedović i Gedraitis sa po 13 poena. Tompkins je postigao 11, a Teodosić i Dos Santos po 10 poena.

U ekipi Mege Đurišić je bio najefikasniji sa 26 poena. Jelavić je postigao 11, a Jović 10 poena.

Meč je obeležila i teška povreda Stefana Miljenovića u poslednjoj četvrtini.

Crvena zvezda je posle 11 dana odigrala zvaničan meč. Videlo se od starta da su aktuelni vicešampioni regionalne lige željni košarke. Od starta su krenuli jako i sredinom prve četvrtine prvi put stigli do dvocifrene prednosti. Mega je uspela u finišu da prepolovi zaostatak, ali je to bilo sve od gostujuće ekipe koja je u ovoj utakmici bila oslabljena neigranjem prvog centra Uroša Plavšića.

Već u drugoj četvrtini crveno-beli su stekli ogromnu prednost koju do kraja meča nisu ispuštali. Crveno-beli su na početku poslednje četvrtine napravili seriju 11:0 za najubedljivijih 34 poena prednosti (89:55).

Do kraja meča, domaćin je održavao 30+ poena razlike i stigao do vođstva u seriji.

U drugoj polufinalnoj seriji Partizan vodi protiv Budućnosti sa 1:0.

CRVENA ZVEZDA - MEGA 103:73 (27:20, 25:13, 26:22, 25:18)

4. ČETVRTINA

40. minut - Đurišić stiže do 26. poena - 102:70. Gilespi je polovičan sa penala - 103:70. Kobžisti postavlja konačnih - 103:73.

39. minut - Jelavić pogađa za tri - 99:68. Jago vraća trojku - 102:68.

38. minut - Gilespi se upisao u strelce - 97:65. Gilespi vezuje četiri poena u kontri - 99:65. Ponovo najubedljivijih 34 poena razlike.

37. minut - Ilić pogađa za tri - 95:63. Đurišić smanjuje na 95:65.

36. minut - Đurišić dodatno smanjuje - 89:61. Mega je u seriji od šest vezanih poena. Jago pogađa prvu trojku na meču, njegov sedmi poen - 92:61. Jelavić smanjuje - 92:63.

35. minut - Jović u kontri zakucava - 89:59.

34. minut - Đurišić postiže svoj 20. poen - 89:57.

33. minut - Tompkins je precizan sa linije penala, njegovih osam poena - 86:55. Tompkins pogađa pod faulom - 88:55. Precizan je za 89:55. Četvrti je dvocifreni košarkaš Zvezde, ima 11 poena za sada. Ujedno, serija Zvezde 11:0.

32. minut - Tompkins je precizan za dva - 82:55. Topić u kontri polaže - 84:55.

31. minut - Bolomboj poenima otvara poslednju četvrtinu - 80:55.

3. ČETVRTINA

30. minut - Teodosić pogađa za tri - 76:55. Njegova druga trojka i deset poena. Tompkins iz ofanzivnog skoka postiže svoj četvrti poen - 78:55.

29. minut - Đurišić dodatno smanjuje trojkom - 73:55.

28. minut - Kovačević pogađa pod faulom - 71:49. Precizan je i sa bacanja - 71:50. Lazić pogađa za dva - 73:50. Đurišić zakucava - 73:52.

27. minut - Lazić je precizan sa linije penala - 68:44. Milijašević trojkom smanjuje rezultat - 68:47. Topić pogađa svoju drugu trojku - 71:47. Miljenović se povredio, trenutno je utakmica u prekidu. Iznose ga sa terena, uz aplauze publike.

26. minut - Topić postiže svoje prve poene, i to trojku - 64:41. Jović smanjuje jednim od dva bacanja - 64:42. Mitrović u kontri poentira - 66:42. Miljenović smanjuje - 66:44.

25. minut - Davidovac povećava - 61:41.

24. minut - Nedović pogađa svoju drugu trojku - 59:39. Jović poentira, njegov sedmi poen - 59:41.

23. minut - Dos Santos je precizan - 56:35. Đurišić pogađa pod faulom. Precizan je i sa linije penala - 56:38. Đurišić je ponovo fauliran, pogodio je jedno od dva - 56:39.

22. minut - Miljenović postiže prve poene za Megu u nastavku - 54:35.

21. minut - Gedraitis postiže svoj 13. poen - 54:33.. Bio je najefikasniji sa 11 poena u prvom poluvremenu.

2. ČETVRTINA

20. minut - Kovačević ponovo precizan - 48:33. Nedović pogađa trojku pod faulom - 52:33.

19. minut - Mitrović je precizan - 48:31.

18. minut - Đurišić smanjuje sa linije penala - 43:29. Gedraitis postiže trojku - 46:29. Kovaćević smanjuje - 46:31.

17. minut - Gedraitis je polovičan sa penala - 43:27.

16. minut - Bolomboj posle ofanzivnog skoka pogađa - 40:27. Tompkins pogađa za najveću razliku - 42:27.

14. minut - Đurišić pogađa pod faulom - 34:26. Siguran je sa linije penala - 34:27. Bolomboj pogađa jedno od dva bacanja - 35:27. Gedraitis pogađa za tri posle asistencije Teodosića - 38:27.

13. minut - Nedović u prodoru poentira - 34:24.

12. minut - Teodosić postiže prvu trojku za Zvezdu u meču - 32:22. Jović smanjuje na 32:24.

11. minut - Đurišić smanjuje na 27:22. Teodosić pogađa za 29:22.

1 / 47 Foto: Petar Aleksić

1. ČETVRTINA

10. minut - Jović uz dosta sreće postiže trojku - 23:17. Mitrović precizan - 25:17. Miljenović postiže novu trojku, druga vezana Mege - 25:20. Lazić uz zvuk sirene pogađa za dva - 27:20.

9. minut - Đurišić smanjuje - 21:14. Ilić postiže lake poene na obruču - 23:14.

8. minut - Nedović za prvo dvocifreno vođstvo Zvezde - 21:10. Prethodila je sjajna asistencija Teodosića. Iljasova smanjuje na 21:12.

7. minut - Mitrović je precizan sa linije bacanja - 17:8. Jelavić smanjuje na 17:10. Teodosić je fauliran za dva bacanja. Pogodio je oba - 19:10.

6. minut - Miljenović smanjuje sa linije bacanja - 13:8. Nedović iz drugog pokušaja postiže svoje prve poene - 15:8.

5. minut - Bolomboj na drugi obruč poentira - 10:6. Lazić u kontri pogađa pod faulom - 12:6. Pogađa i dodatno bacanje - 13:6.

4. minut - Giedraitis je fauliran u prodoru, pogađa oba slobodna bacanja - 6:4. Jelavić stiže do poena - 6:6. Bolomboj se upisao - 8:6.

3. minut - Dos Santos u kontri postiže svoje prve poene za prvo vođstvo Zvezde - 4:2. Marković postiže svoje prve poene - 4:4.

2. minut - Gedraitis postiže prve poene za domaćina - 2:2.

1. minut - Gosti poenima Jelavića stižu do startnog vođstva - 0:2.

Domaćin počinje sa petorkom Dos Santos, Lazić, Gedraitis, Davidovac, Bolomboj.

Gosti u sastavu Miljenović, Đurišić, Marković, Jelavić, Malovec.

Crvena zvezda će nastupiti bez Smarta i Tobija, gosti su bez Plavšića

CRVENA ZVEZDA - MEGA

Hala: Aleksandar Nikolić

Sudije: Tomislav Hordov, Dragan Porobić, Stefan Ćalić

CRVENA ZVEZDA: Teodosić, Tompkins, Davidovac, Mitrović, Lazić, Bolomboj, Ilić, Nedović, Gedraitis, Gilespi, Topić, Dos Santos. Trener: Janis Sferopulos.

MEGA: Milijašević, Miljenović, Jelavić, Marković, Kobžistji, Popović, Iljasoglu, Đurišić, Kovačević, Jović, Mušicki, Malovec. Trener: Marko Barać.

Košarkaši Crvene zvezde od 19 časova u hali "Aleksandar Nikolić" dočekuju Megu u prvoj utakmici polufinalne serije ABA lige.

Crvena zvezda nije izgubila domaću utakmicu u plej-ofu od 2018. godine, a deveti uzastopni put igra u plej-ofu.

Mega je drugi put u polufinalu ABA lige. Nalazi se u sjajnoj formi od devet uzastopnih pobeda, sedam u ligaškom delu i dve u četvrtfinalu plej-ofa protiv Cedevita Olimpije.

Mega je poslednji put izgubila pre tri meseca, a u tom nizu su savladali i Crvenu zvezdu kao gosti u "Areni".

To je bila prva pobeda Mege u međusobnim utakmicama u regionalnom takmičenju. Crvena zvezda je prethodno dobila sva 24 meča.

“Pre svega smo veoma srećni što se vraćamo utakmicama. Imali smo pauzu od 11 dana i to je sa jedne strane bilo dobro – imali smo vremena da unapredimo neke stvari ofanzivno i defanzivno, a sa druge strane nije lako, jer smo navikli da cele sezone igramo na dva dana. Mislim da svi jedva čekaju da počne polufinalna serija. Igramo protiv tima koji je izuzetno talentovan, veoma su mladi i igraju veoma energično. Znamo se veoma dobro iz ligaškog dela sezone, želimo da igramo našu igru i trudićemo se da budemo maksimalno koncentrisani tokom čitave utakmice. Želimo da se borimo za naše ciljeve, a prvi je utakmica protiv Mege u petak. Što se tiče zdravstvenog stanja tima, imali smo neke sitne probleme, ali mislim da su svi spremni za utakmicu, osmi Hange, koji zbog preloma ruke odsustvuje. Želeo bih da iskoristim priliku da još jednom pozovem navijače da dođu i podrže nas, jer nam njihova podrška mnogo znači i potrebno nam je da u petak dođu u što većem broju. Kraj je sezone i želimo da ispunimo preostala dva cilja – da osvojimo ABA ligu i KLS", rekao je trener crveno-belih Janis Sferopulos.

Trener Mege Marko Barać izneo je utiske pred prvi polufinalni duel sa Crvenom zvezdom:

"Očekuje nas utakmica protiv tima koji ima šampionske aspiracije i koji je veliki favorit. U odnosu na dosadašnji deo sezone pojačani su vrhunskim plejmejkerom Topićem, što naš posao čini jos težim. I pored svih kadrovskih problema želimo da igramo dobru košarku, što radimo cele sezone, i da budemo spremni da iskoristimo svaku priliku koja se ukaže", rekao je Barać.

Revanš je na programu već sedmog maja od 20.00, a Mega će dočekati Crvenu zvezdu u Hali sportova Ranko Žeravica. Ukoliko bude potrebe, majstorica će se odigrati 10. maja, a prednost domaćeg terena će imati crveno-beli.