Partizan u Barseloni izgubio na "jednu loptu"

Evroliga

Iako poraženi, košarkaši Partizana su pružili dobru partiju, ali opet u odlučujućim momentima nije bilo dovoljno koncentracije i iskustva.
1 / 5

Košarkaši Partizana poraženi su od Barselone 82:85 (15:23, 14:22, 18:30, 27:18) i ni posle četiri kola grupe "D" Evrolige izabranici trenera Duška Vujoševića ne znaju za trijumf. Prilika za to je peto kolo, kada u Beograd stiže Bamberg

Iako poraženi, košarkaši Partizana su pružili dobru partiju, ali opet u odlučujućim momentima nije bilo dovoljno koncentracije i iskustva. Ipak zadovoljni navijači srpskog šampiona, njih oko stotinu, pozdravili su košarkaše i zajedno sa njima kao u "Pioniru otpevali stihove pesme "Volim ga k'o oka dva"

Tekstualni prenos

Džavai je oba puta promašio, ali igrači Partizana nisu uspeli da zagrade koš. Kraj 85:82.

Bertrans je primio loptu iz auta, ali iz vrlo teške pozicije nije pogodio. Džavai je pokupio loptu i ide na liniju penala.

Australijanac je promašio jedno bacanje (85:82), Vujošević traži minut odmora, napad Partizana krenuće sa polovine igrališta

Partizan je osvvojio loptu, ali je Vesterman izgubio. Džavai ima dva bacanja 10 sekundi pre kraja.

Promašaj Vestermana "pokupio" je Lučić, a potom ubacio oba penala 84:82

Navaro pogađa jedno bacanje do kraja 50 sekundi.

Dve neverovatne trojke, prvo Uertas, a potom i Vesterman 83:80

Trojka Gordona!

Dva promašaja Katalonaca, ali nema sokoka za Partizan. Do kraja manje od dva minuta. Uertas pogađa dva bacanja.

Partizan se odbranio, a Musli ide na liniju slobodnih bacanja. Pogađa! 74:78, serija Partizana 11:0.

Odbrana pa trojka Bertransa 72:78 za Barselonu. -3:22, do kraja

Beograđani su spustili na manje od deset razlike (78:69), ali je potom izgubljena lopta u napadu.

Partizan je u trećem minutu poslednjeg kvartala imao priliku da smanji razliku, ali je Barsa, preko razigranog Džavaija, koji do tada nije promašio, održavala razliku, sterčenu u trećoj četvrtini.

U prvom minutu nastavka Barselona stiže do maskimalnih +15 72:57

Četvrta četvrtina

Partizan se ne predaje, ali ne uspeva da ozbiljnije pripreti rivalu, na kraju treće deonice 67:55

Barselona trojkama beži na 56:44.

Nova trojka Navara za "plus 5", proigrao je "La Bomba".

Bertrans i Navaro pogađaju po trojku 44:42 vodi Barsa.

Prvi minut doneo je po dva poena na obe strane. Pogodili su Bertrans i Džavai.

Treća četvrtina

Ne baš dobar napad Partizana, ali je Vesterman pogodio uz faul, a potomm i dao slobodno bacanje. Bertrans seče pas, ali ne ubacuje. Poluvreme 37:37.

Uertas ne pomašuje! Peta trojka Brazilca Barselona vodi 37:34, ali Partizan ima poslednji napad u četvrtini.

Lučić "kuca" za 34:33 minut pre poluvremena.

Nešto više od dva minuta pre kraja poluvremena Partizan je nakratko poveo 32:31, ali je potom primio koš i pogrešio u napadu.

Uertas nemilosrdno "puni" koš Partizana i sa četiri trojke iz isto toliko pokušaja vraća vođstvo Kataloncima 31:26.

Anđušić je veoma raspoložen i koristi sve greške odbrane Barselone i Partizan u petom minutu stiže do izjednačenja 26:26. Srpski šampion maksimalno dobro igra u napadu, a gresivnost u odbrani je veoma visoka.

Uz poene Anđušića i Milutinova, partizan se vraća u igru, 23:20 za Barselonu.

Druga četvrtina

Barselona je prvi put povela tri minuta pre kraja prvog kvartala koševima Nejtana Džavaia 17:15.Serijom od 16:0, Španci stiču prednost 23:15

Partizan je furiozno otvorio meč i posle trojke Bertansa na isteku prvog minuta poveo sa 7:0. Zablistao je i Dejan Musli koji je nanizao osam poena bez promašaja iz igre, a Barsu je u životu držao Marselinjo Uertas. Brazilac je povezao dve trojke i vratio Blaugranu, pa je domaćin od 4:13 došao na 12:15 nakon pogotka Marselinja iz igre, koji je novom trojkom potpuno anulirao zaostatak.

Prva četvrtina

Crno-beli su u prve tri runde pretrpeli tri poraza, dok je ekipa iz Katalonije na čelu D grupe sa sva tri trijumfa. Biće ovo 15. međusobni duel dva kluba u istoriji, a u prethodnih 14 oba tima zabeležila su po sedam trijumfa.