Partizan utišao Zmajčeke i vratio se na prvo mesto

Aba liga

Crno-beli prokockali deset poena prednosti sa poluvremena ali u penal završnici stigli do vredne pobede

LJUBLJANA - Košarkaši Partizana mts savladali su u poslednjem meču 9. kola ABA lige Olimpiju u Ljubljani rezultatom 86:82 (21:19, 27:19, 16:25, 22:19) i vratili se na čelo tabele sa skorom 7-2.

Četa Duška Vujoševića u prvom poluvremenu je stekla deset poena prednosti, ali je domaćin sjajnom trećom četvrtinom stigao prednost Beograđana.

Ljubljančani su u finišu meča stekli dva poena prednosti (76:74), ali je Partizan serijom 6:0 preokrenuo rezultat i u penal završnici stigao do trijumfa. Gordon i Milutinov su bili precizni sa linije slobodnih bacanja i doneli svom timu sedmi trijumf u sezoni.

Lučić sa 13, Musli i Gordon sa po 12 poena bili su najefikasniji u pobedničkom timu.

Partizan i Igokea drže čelo regionalne lige sa skorom 7-2. Partizan u sledećem kolu igra protiv Cedevite, a pre toga putuje u Moskvu na utakmicu sa CSKA u Evroligi.