NAVIJAČI PRAZNE KASU: Partizan kraći za 8.000 evra

Zbog incidenata

Navijači Partizana ubacivali petarde i prekinuli na više od 20 minuta duel s Cibonom

BEOGRAD - Čelnici Jadranske lige odlučili su da kazne Partizan s 8.000 evra zbog nereda navijača na utakmici sa Cibonom.Crno-beli su kažnjeni s 5.000 evra zbog ubacivanja pirotehničkih sredstava, a još sa 3.000 zbog prekida, koji su izazvali navijači koji sebe zovu Zabranjeni.

Frakcija navijača Partizana poznati kao Zabranjeni izazvala je višeminutni prekid subotnjeg meča 16. kola Jadranske lige između Partizana i Cibone.Duel je prekinut početkom druge četvrtine pri rezultatu 19:16 za Partizan, pošto su Zabranjeni počeli da ubacuju tvrde predmete, petarde i baklje na teren. Sudije su zatražile da se isprazni taj deo tribina, a igrači su se povukli u svlačionicu. Trener Partizana Duško Vujošević prišao je tribini gde se nalaze Zabranjeni i zatražio da prekinu sa neredima. On je uputio niz psovki na račun ponašanja pristalica Zabranjenih. Navijači su potom žestoko izvređali Vujoševića.Posle skoro 20 minuta pauze Zabranjeni su napustili Pionir, jer u suprotnom meč ne bi bio nastavljen, a Partizan bi izgubio utakmicu službenim rezultatom. Igrači su se potom vratili na teren, a posle skoro pola sata pauze utakmica je nastavljena, a Partizan je slavio s 74:68."KK Partizan je u ovoj sezoni ukupno kažnjen sa 38.000 evra zbog ponašanja publike na utakmicama Evrolige i ABA lige!Još jednom apelujemo i molimo sve koji navijaju i vole Partizan da se ubuduće uzdrže od ubacivanja predmeta na teren i nedoličnog ponašanja, jer štetu nanose isključivo klubu. Novčane kazne su prevršile svaku meru i utiču na normalno funkcionisanje kluba. U sezoni 2011/2012 Partizan je na ime kazni Evroligi morao da isplati preko 50.000 evra, a bio je i najkažnjeniji klub u čitavom takmičenju, što se ponavlja i ove sezone.Fer, korektna i sportska podrška publike klubu je neophodna, a svako drugačije ponašanje je neprihvatljivo i nepoželjno", navodi se u saopštenju Partizana.