KRK: Nastavak danas u 19 časova pred praznim tribinama

Kup Radivoja Koraća

Igraće se od momenta prekida, dakle četiri minuta i sedam sekundi pre kraja treće deonice, a rezultat će u momentu nastavka biti 43:43

Košarkaši Partizana i Crvene zvezde boriće se i danas u kragujevačkoj dvorani „Jezero“ od 19 časova za trofej u Kupu Radivoja Koraća. Igraće se od momenta prekida, dakle četiri minuta i sedam sekundi pre kraja treće deonice, a rezultat će u trenutku nastavka biti 43:43.

Dešavanja pratite na našem sajtu.

Tekstualni prenos

Košarkaši Partizana braniće trofej u Kupu Radivoja Koraća protiv Crvene zvezde bez povređenog krilnog centra Drua Gordona.

Predsednuik KSS Dragan Đilas konsultovao se sa predsednicima, trenerima, kapitenima oba kluba, sudijama i delegatom i doneta je odluka da se meč nasrtavi sutra pred praznim tribinama. To je prilično iznenrviralo trenera Partizana Duška Vujoševića, koji je Đilasa pitao zašto se dvorana sada ne isprazni

Igrači oba tima povukli su se sa terena, na jednom delu tribina došlo je do sukoba navijača koji su sauzavcem prekinuli finale Kupa Radivoja Koraća. Žandarmerija je intervenisala. Do kraja trećeg kvartala je četiri minuta i sedam sekundi.

Posle više do pet minuta Skot postiže dva poena za Zvezdu 43:43

Trojka Bertansa posle koje je Partizan poveo 43:41.

Vesterman postižeprve poene u nastavku. Igra se tri minuta u nastavku, a jedine poene postigao je Vesterman

Treća četvrtina

Bertans je pogotkom sa penala postavio konačan rezultat prvog poluvremena - Crvena zvezda - Partizan 41:38.

Rakočević će posle trećeg prekršaja Lučića imati dva bacanja, do poluvremena 16 sekundi 41:37.

Trojka Subotića, posle koje Vujošević traži minut odmora, Zvezda vodi 39:37.

Vesterman vraća prednost na stranu Partizana 37:35, a katić pogađa samo jedeno bacanje.

Nelson je pogodio jedno bacanje dva minuta pre poluvremena 35:35

Igra se dosta nervozno, a petarde su sastavni deo meča. Na tribinama prepucavanja navijača i vređanje igrača oba tima.

Rampa Gordona, a potom nesportski faul Simonovića nad Lučićem, koji je pogodio samo jedno bacanje.

Posle tajm auta Gagić novim poenima izjednačava 34:34.

Gagić smanjuje na 34:32.

Posle skoro četiri minuta igre u drugoj četvrtini nerešeno je 30:30. Trojka Simonovića. Zvezda opet vodi 33:30.

Kratak prekid zbog ubacivanja predmeta na teren

Posle trojke Vestermana Partizan je u drugom minutu poveo sa 29:28.

Druga četvrtina

Katić pogađa, ali u odbrani ne zaustavlja Bertansa, Zvezda posle prve četvrtine vodi 25:22.

Rakočević i Skot serijom od 6:0 vraćaju prednost na stranu Zvezde 22:16. Sada sa druge strane serija Partizana od 4:0 igra se poslednji minut.

Partizan ofanzivnim skokom posle kojeg Gordon i Gagić postižu poene drži ravnotežu, a posle trojke Bogdanovića poravnava na 16:16.

Šuteri su dosta nervozni. Nelson je pogodio trojku posle koje je Zvezda imala za sada rekordnih +4 (12:8), da bi Lučić u napadu posle skoka, pogodio dvojku uz faul. Sa penala je kapiten Partizana bio precizan, što je njegov osmi poen.

Počelo je dosta nervozno na obe strane, na polovini prve deonice Crvena zvezda ima tri poena prednosti 9:6.

Prva četvrtina

Čitava hala pevala je himnu "Bože pravde"

Uoči meča nastalo je koškanje u loži u kojoj su navijači "crveno-belih", ali je policija brzo intervenisala i smirila situaciju. Čim je Partizan izašao na parket na zagrevanje, Dragan Milosavljević je pogođen upaljačem, koji je bacio nazad na tribinu.

Gotovo sat pre početka utakmice. dvorana je ispunjena, a čini se da će Crvena zvezda imati više navijača. Prema saopšetnju Policijske uprave Kragujevca sukoba navijača nije bilo.

Partizan je u polufinalu pobedio Mega Vizuru sa 87:77, dok su ’crveno-beli’ deklasirali domaćina završnog turnira Radnički sa 90:64.

Partizan je najuspešniji klub u domaćem Kup takmičenju sa 13 trofeja. ’Crno-beli’ su dominantni u tom takmičenju od 2007. godine, dok je Zvezda svoj poslednji od ukupno pet trofeja osvojila 2006. godine.