EL: Efes bolji od CSKA, dobio i Real

Evroliga

Košarkaši moskovskog CSKA poraženi su večeras u Istanbulu na gostovanju protiv Efesa (63:60), dok je Himki kod kuće deklasirao ekipu Bešiktaša (87:56) u utakmicama osmog kola Top 16 faze košarkaške Evrolige.

Predvođeni raspoloženim Milošem Teodosićem "armejci" su odlično započeli utakmicu i bili u vođstvu punih 35 minuta. Poklekli su, međutim, u finišu, a tvorac trijumfa turskog tima bio je Džordan Farmar, koji je u poslednja dva minuta postigao sedam poena zaredom.

CSKA je imao priliku da izbori produžetak, ali su Teodosić i Erceg u poslednjim seknudama bili neprecizni u šutu za tri poena.

Pored Farmara , u redovima Efesa efikasan je bio Lukas sa 14 poena, Erden je dodao 10, a Duško Savanović sedam.

Teodosić je bio ubedljivo najbolji u gostujućoj ekipi sa 26 poena, Kaun je ubacio 12, Micov sedam, Krstić četiri, a Erceg dva poena.

Moskovljani su pretrpeli treći poraz u Top 16 fazi, dok je Efes ostvario sedmu pobedu.

Himki je s lakoćom naneo Bešiktašu osmi poraz, branilac titule Olimpijakos nije dozvolio iznenađenje u Atini protiv Kahe Laboral (82:74), dok je Real u Madridu teže nego što se očekivalo nadigrao berlinsku Albu (77:72).

Rezultati:

E grupa:

Efes - CSKA Moskva 63:60 (16:22, 10:12, 15:12, 22:14)

Real Madrid - Alba 77:72 (20:14, 14:19, 14:17, 29:22)

Odigrano juče: Bamberg - Unikaha 65:68, Žalgiris - Panatinaikos 73:78.

Tabela: Real Madrid i Efes 7-1, CSKA i Panatinaikos 5-3, Unikaha 4-4, Žalgiris 3-5, Alba 1-7, Bamberg 0-8.

F grupa:

Himki - Bešiktaš 87:56 (16:11, 22:16, 25:19, 24:10)

Olimpijakos - Kaha Laboral 82:74 (18:11, 23:16, 21:23, 20:24)

Odigrano juče: Fenerbahče - Barselona 60:99, Makabi - Sijena 92:61.

Tabela: Barselona 7-1, Sijena 6-2, Himki i Olimpijakos 5-3, Kaha Laboral 4-4, Makabi 3-5, Fenerbahče 2-6, Bešiktaš 0-8.