PORAZ PARTIZANA: Olimpija odnela pobedu iz Beograda

Neuspeh crno-belih

Olimpija je u neizvesnoj završnici pobedila Partizan s 73:71
1 / 7

BEOGRAD - Košarkaši Partizana poraženi su u Beogradu od ekipe Olimpije rezultatom 73:71 (14:17, 28:20, 17:26, 14:8) u derbi meču 22. kola Jadranske lige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Žofri Lovernj sa 17 poena, dok je Vladimir Lučić dodao 11. U ekipi iz Ljubljani najbolji je bio Sasu Salin sa 13 poena, dok je Temu Raniko dodao 12 poena.Partizan je na početku meča ima terensku inicijativu, pa su posle prve četvrtine imali prednost od tri poena. Olimpija je u drugoj četvrtini u potpunosti nadigrala Partizan, da bi beogradska ekipa istom merom uzvratila u trećem periodu. Dino Murić je 1,7 sekundi pre kraja meča, nakon ofanzivnog skoka pogodio za dva poena i tako Olimpiji doneo pobedu, koja je došla do treće pobede u poslednjih pet mečeva. Partizan je imao šut za pobedu, ali je Bertans bio neprecizan u poslednjim trenucima za tri poena.

Partizan trenutno ima skor od 13 pobeda i devet poraza. Igokea je u petak pobedila MZT sa 81:77. Cibona je ranije danas pobedila Split s 81:73, dok je Solnok bio bolji od Cedevite s 64:59. U nedelju će igrati Krka - C. zvezda i Zadar - Budućnost. U ponedeljak će se sastati Široki i Radnički. Igokea 17/5, Crvena zvezda 15/6, Partizan 13/9, Radnički, Budućnost po 13/8.....

TOK UTAKMICEOlimpija je zaigrala angažovanije na početku poslednje četvrtine i serijom 5:0 povela s 64:63. Crno-beli nisu postigli poen u prvih četiri minuta četvrtog perioda meča. Lovernj je prekinuo seriju promašaja igrača Partizana i donosi izjednačenje svom timu, 65:65. Gosti su tri minuta pre kraja meča poveli s 71:67. Partizan je na minut pre kraja došao do izjednačenja, 71:71. Partizan nije iskoristio napad preko Lovernja. Gosti su pokušali trojkom, ali se lopta odbila do Murića koji je na sekund više pre kraja duela pogodio za 73:71. Tajm-aut za Partizan. Crno-beli su imali nešto više od sekund za napad. Lučić je dodao loptu do Bertansu, koji nije pogodio trojku za pobedu.Četvrta četvrtinaOlimpija na početku treće četvrtine održava prednost od pet do sedam poena. Crno-beli su u 23. minutu smanjili vođstvo Olimpije na minus dva (46:44). Partizan je u 25. minutu uspeo da posle dužeg vremena dođe do vođstva od 50:48. Partizan je potom napravio seriju i poveo s osam poena prednosti, ali su gosti u 30. minutu smanjili na 59:57. Crno-beli su u poslednju četvrtinu ušli s vođstvom od 63:59.Treća četvrtina

Olimpija od tada pravi seriju 6:0, koju prekida Bertrans drugom trojkom (28:31). Slovenci potom nastavljaju sa boljom igrom i posle tehničke greške treneru Partizana Dušku Vojoševiću, odlaze na plus deset (28:38). Partizan je do poluvremena uspeo da prepolovi zaostatak, tako da na poluvremenu ima pet poena zaostatka (37:42).

Posle dva minuta nastavka Olimpija je uapela da izjednači 19:19., a posle koša Murića, sedam minuta pre poluvremena Slovenci su prvi put poveli (23:21). Partizan je košem Milosavljevića, koji je zakucao posle prodora uspeo da izjednači.

Druga četvrtina

Za pet minuta prve četvrtine Partizan je u rastrzanoj košarci poveo sa 8:2, a kasnije 10:4. U tom periodu tim iz Beograda nije iskoristio loš napad Olimpije, koja je kakio se četvrtina bližila kraju počela da pogađa i stigla na minus tri (17:14).