FAVORITI SIGURNI: Pobede Makabija, Barselone i Sijene

Katalonci briljiraju

Barselona i Real imaju po osam pobeda i poraz

BEOGRAD - Košarkaši Makabija pobedili su na gostovanju Kahu Laboral sa 66:62, dok je Barselona bila bolja od Himkija sa 71:69, a Sijena je na svom parketu bila bolja od Fenerbahčea sa 86:69 u utakmicama devetog kola Grupe F TOP 16 faze Evrolige. Makabi je odličnom igrom u poslednjoj četvrtini došao do pobede protiv Kahe, a do trijumfa ih je predvodio Devin Smit sa 20 poena, dok je 16 David Logan, a Son Smit je imao zapažen "dabl-dabl" učinak od 11 poena i 10 skokova. Kod domaćina istakli su se Maćej Lampe sa 19 poena i 12 skokova, dok je Fernando San Emeterijo dodao 11, a srpski košarkaš Nemanja Bjelica odigrao je 25 minuta za Kahu i ubacio je pet poena uz četiri uhvaćene lopte. Barselonu je do osme pobede u drugoj fazi predvodio Huan Karlos Navaro sa 19 poena, a Ante Tomić ubacio je 16, dok je Erazem Lorbek dodao je 11. U ekipi Himkija istakao se Pol Dejvis sa 18 poena, a uz to je imao i devet skokova, dok su Zoran Planinić i Vitali Fridzon dodali po 12. Sijena je kod kuće lako savladala Fenerbahče, a najbolji u trijumfu nad turskom ekipom bio je srpski košarkaš Aleksandar Rašić sa 16 poena, dok je Danijel Haket ubacio 13. Sa druge strane odličan je bio Bojan Bogdanović sa 22 poena, a jedino je još Bo Mekejleb imao dvocifren učinak od 10 poena. Košarkaši Olimpijakosa pobedili su večeras u Istanbulu Bešiktaš sa 79:60. Grčku ekipu do pobede je predvodio Džoš Pauel sa 16 poena, dok je Kostas Papanikolau dodao 11. Sa druge strane najefikasniji su bili Gašper Vidmar i Patrik Kristofer sa po 13 poena, dok su Rendal Falker i Riki Minard dodali po 11.U Grupi F Barselona je na prvom mestu sa skorom od osam pobeda i jednog poraza, a prati je Sijena sa sedam trijumfa i dva poraza, dok je Olimpijakos treći sa učinkom 6/3. U Grupi E večeras je odigrana jedna utakmica, a u Madridu je Real teže od očekivanog došao do pobede nad Bambergom. Madriđani su preokretom u poslednjoj četvrtini pobedili nemačku ekipu sa 76:73. Ostale utakmice Grupe E igraće se sutra.