Igokea iščupala pobedu protiv Solnoka

aba liga

Igokea sada ima pobedu više od Zvezde

BEOGRAD - Košarkaši Igokee vratili su se na prvo mesto tabele Jadranske lige, pošto su večeras na svom terenu u uzbudljivoj utakmici pobedili "fenjeraša" Solnok sa 86:84 (27:21, 16:19, 18:25, 25:19).

Igokea sada ima pobedu više od Zvezde. Prvi i poslednji tim sa tabele odigrali su uzbudljivu utakmicu sa triler završnicom. Solnok je vodio tokom većeg dela poslednje četvrtine, ali je Igokea povela dva minuta pre kraja trojkom Siniše Štembergera, da bi posle penala Kliforda Hemonda došla do 81:78, minut pre kraja.

Nakon toga je Mikloš Sabo smanjio prednost, koji je Korsli Edvards ponovo povisio na tri poena 83:80, samo da bi Ištvan Nemet trojkom doneo izjednačenje.

U penal završnici je Džejms Florens iz Solnoka promašio bacanje, tako da je Igokea došla do 86:84, a Sead Šehović je u poslednjem pokušaju šutirao trojku za pobedu Solnoka, ali je promašio.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Edvards sa 19 i Branko Jorović sa 18 poena, dok je Šehović postigao 14 poena za Solnok.