ZA 1:0 U SERIJI: Moćna Zvezda pregazila Mega Vizuru!

Može i bez kapitena

Zvezda je igrala bez kapitena Igora Rakočevića

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Mega Vizuru rezultatom 78:61 (21:14, 17.23, 19:16, 21:8) u prvom meču polufinala plej-ofa Superlige Srbije.Polufinalna serija igra se na dve pobede, a naredni meč je na programu 31. maja. Domaćin će biti ekipa Mega Vizure, koja svoje mečeve igra u Kruševcu.Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Simonović sa 18 poena, dok je Nelson ubacio 16, a Savović 15. Kod gostiju, najbolji je bio Veličković sa 14 poena.Crvena zvezda je u večerašnjem meču igrala bez kapitena Igora Rakočevića. Zvezda je zasluženo stigla do prve pobede u polufinalnoj seriji, a do trijumfa je stigla odličnom igrom u poslednoj četvrtini.Crveno-beli su četiri minuta pre kraja napravila seriju 13:0 i odlepile se na 70:58. U tim trenucima briljirali su Nelson, Simonović i Savović koji su vodili svoj tim do pobede. Utakmica je odigrana pred skoro sedam hiljada navijača.CRVENA ZVEZDA: Đokić, Subotić 6, Mitrović, Lazić 8, Simonović 18, Milovanović, Savović 12, Katić 9, Smiljanić, Radivojević 4, Nelson 15, Skot 2.MEGA VIZURA: Reljić, Krstić 13, Dangubić 3, Drča 7, Avramović, Micić 11, Luković, Veličković 14, Ćakić, Bojić, Jokić, Marjanović 15.U drugom polufinalu igraju Partizan i Vojvodina, a crno-beli vode 1:0 u seriji. Drugi meč na programu je u četvrtak u Novom Sadu.

TOK MEČA CRVENA ZVEZDA - MEGA VIZURA

Zvezda je u poslednjoj četvrtini održavala prednost, ali je Mega u 33. minutu prišla na minus jedan 59:58. Zvezda je serijom 6:0 u 35. minutu ponovo stekla sedam poena viška (65:58). Gostujući košarkaši su potom ušli u seriju grešaka, a Zvezda je uvećavala prednost iz minuta u minut i zasluženo je stigla do ubedljive pobede od 78:61.

IV četvrtina

Mega je zaigrala angažovanije na početku treće četvrtine i serijom od 5:0 povela s 42:38. Usledila je potom serija Zvezde od 11:3 u 25. minutu za prednost domaćeg tima od 49:45. Zvezda je ipak u poslednju četvrtinu ušla sa plus četiri 57:53.III četvrtinaCrveno-beli su početkom druge četvrtine održavali prednost od sedam poena, a u 14. minutu bilo je 25:18 za beogradski klub. Mega je pokušavala da se približi Zvezdi, ali su crveno-beli bez većih problema održavali prednost. U 18. minutu bilo je 33:26 za Zvezdu. Mega Vizura je u 20. minutu serijom od 10:3 stigla do izjednačenja 36:36. Međutim, Zvezda je prvih 20 minuta rešila u svoju korist 38:37.II četvrtinaObe ekipe ušle su oprezno u meč. Zvezda je povela sa 5:2, ali je Mega Vizura u trećem minutu stigla do izjednačenja, 5:5. Ekipe su se potom smenjivale u vođstvo, a Zvezda je u sedmom minutu povela s 14:8. Zvezda je održavala prednost od pet do sedam poena do kraja prve četvrtine, a ovaj deo meča rešila je u svoju korist rezultatom 21:14