PORAZ SRBIJE U ANTIBU: Orlovi pali posle produžetka!

Francuzi odneli pobedu

Srbija je na turniru u Antibu poražena od Francuske 78:74

ANTIB - Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je posle produžetka od selekcija Francuske rezultatom 78:74 (16:14, 22:11, 11:26, 20:18, 9:5) na turniru u Antibu.Meč je u regularnom delu završen 69:69. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Parker sa 14 poena, dok su Ažinka, Želalabal i Lovernj postigli po 13. U srpskom timu najbolji je bio Nenad Krstić sa 14 poena, dok je Danilo Anđušić ubacio 13.Naša selekcija će sutra od 20,30 sati igrati protiv Gruzije.Francuzi su bolje ušli u meč, a posle prve četvrtine imali su prednost od dva poena (16:14). Domaći košarkaši su briljirali u drugom delu meča, a prvih 20 minuta rešili su u svoju korist s 38:25. Francuzi su na samom početku treće četvrtine poveli s 41:25, ali je potom srpski tim serijom od 26:8 ušao u poslednji deo utakmice s vođstvom od 51:49. Naša selekcija je povela i s 54:49. Srbija je najveću prednost imala u 36. minutu (67:60). Srbija je 15 sekundi pre kraja imala vođstvo od tri poena (69:66), ali je Parker trojkom izjednačio. U narednom napadu Bjelica je promašio dva bacanja, a Parker u narednom napadu nije pogodio za trojku i ušlo se u produžetku. U dodatnih pet minuta Francuzi su bili precizniji i zasluženo su stigli do pobede.