NOVI PORAZ ORLOVA: Gruzija nadigrala Srbiju!

Novi neuspeh srpskih košarkaša

I Gruzija je posle Francuske pobedila Srbiju sa 75:71

ANTIB - Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Gruzije rezultatom 75:71 (14:17, 13:25, 26:10, 22:19) na turniru u francuskom Antibu.Najefikasniji u našem timu bio je Nenad Krstić sa 14 poena, dok je Danilo Anđušić dodao 13. Bogdan Bogdanović je ubacio 12 poena.U pobedničkom timu istakao se Sanikidze sa 19 poena, dok je Cincadze dodao 17.Srbija je takmičenje na turniru u Antibu završila sa dva poraza, pošto su "orlovi" sinoć posle produžetka poraženi do Francuske s 78:74.Naša selekcija će od 23. do 25. avgusta igrati na Svetskom kupu u Istanbulu sa Hrvatskom, Belgijom i Turskom.Srbija će na EP u Sloveniji od 4. do 22. septembra igrati u B grupi sa Makedonijom, Litvanijom, Crnom Gorom, BiH i Letonijom.Ivković: Treba da izvučemo pouku iz ovog meča"Završili smo turnir u Antibu izrazito loše odigranim poluvremenom, koje nas je koštalo poraza u utakmici sa Gruzijom. Iz ove utakmice treba da izvučemo pouku, da možemo da pobedimo samo ukoliko pokažemo maksimalnu borbenost na terenu. Ovaj meč je bio pravovremeno prizemljenje, jer još uvek ima vremena da shvatimo na koji način tim mora da pristupi svakoj utakmici ukoliko želimo da dođemo do željene forme za Evropski šampionat. Za razliku od prvog poluvremena, kada smo kontrolisali utakmicu i igrali u visokom ritmu, u drugom delu nismo bili ni nalik timu iz prvih 20 minuta. Prvi razlog za veliki rezultatski pad posle 15 poena prednosti, je to što smo prestali da igramo odbranu, pa smo u drugom delu primili čak 48 poena, za razliku od samo 27 u prvom. Druga važna stvar je bila loša reakcija na kombinovane meč-ap zonske odbrane, koje smo u prvom poluvremenu dobro rešavali, kada smo postigli čak 13 poena iz tranzicije. U drugom delu se bežalo od odgovornosti, tražio se samo kapiten Krstić u reketu i sve to je rezultiralo potpuno zasluženom pobedom Gruzije. Protivnik se više borio i više želeo pobedu, a nama ostaje da izvučemo ozbiljne pouke iz ove utakmice", rekao je selektor Srbije Dušan Ivković.