Anđušić probudio Srbiju, za ubedljiv trijumf nad Belgijom

Pripreme

Srbija se u poslednjem meču u nedelju od 17 časova sastaje sa Turskom

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Belgiju (79:52) u drugoj utakmici turnira u Istanbulu, koji se igra u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo čiji će Slovenija biti domaćin.

Izabranici selektora Ivkovića, koji je danas 101. put predvodio Srbiju loše su odigrali prvo poluvreme, što pokazuje i podatak da su od početka bili u rezultatskom zaostatku, koji je u jednom momentu bio i deset poena. Ipak u trećoj deonici boljom odbranom i trojkama Danila Anđušića, koji je sa 17 poena bio najefikasniji (Nedović je imao dva poena manje), stvari su počele da dolaze na svoje mesto. Srbija je u 25. minutu povela 39:36 i od tada se pitanje pobednika nije postavljalo.

Aleksandar Kesar, pomoćni trener u stručnom štabu reprezentacije Srbije, posle meča je reako:

"Utakmica sa dva potpuno različita poluvremena. Slabo smo počeli, što su Belgijanci koji su bili motivisano da protiv nas što bolje odigraju znali da iskoriste. Međutim, u nastavku susreta maksimalno smo ispoštovali sve principe igre u odbrani, što je rezultiralo sa dosta otvorenih šuteva i može se reći da smo u ovom delu igre odigrali veoma dobro. Veoma je važno da na Evrospkom prvenstvu budemo maksimalno koncentrisani od samog početka".

Srbija se u poslednjem meču u nedelju od 17 časova sastaje sa Turskom.

Tektualni prenos

Srbija igra rastrčano, agresivno i mnogo bolje nego u prve dve četvrtine

Prednost našeg tima raste iz minuta u minut.

Četvrta četvrtina

Mnogo boljom igrom u trećih deset minuta, naša selekcija je preuzela vođstvo i potpunu kontrolu nad mečom u Istanbulu

Još jedna trojka košarkaša Virtusa i naš tim prvi put vodi 39:36

Trojka Anđušića za izjednačenje

Za samo tri minuta trećeg kvartala Srbija je boljom igrom u oba pravca smanjila zaostatak za rivalom 34:33

Treća četvrtina

Poluvreme: Srbija - Belgija 28:34

Pred poslednji minut poluvremena u kom je Ivković mnogo menjao rival vodi 34:25

Belgijanci imaju prednost u skoku u napadu, a i šut im ide mnogo bolje nego našim reprezentativcima

Stefan Marković se vratio na parket što znači da povreda nije teže prirode

Druga četvrtina

Belgijanci vode 21:15

Ono što brine je problem sa zglobom Stefana Markovića

Protivnik deluje dosta sigurnije i konstantno je u vođstvu, koje je u jednom momentu bilo i dvocifreno 17:7

Na polovini prve deonice rival predvođen Ervelom i Morsom vodi 11:5.

Belgijanci su na startu poveli 11:3

Prva četvrtina

Tekstualni prenos

Srbija je u petak na startu "Sportoto" turnira bila ubedljiva protiv velikog rivala Hrvatske sa 88:71, dok su Belgijanci poraženi od Turske 77:53.