Slušaj vest

Košarkaši Fenerbahčea pobedili su na gostujućem terenu u Atini Olimpijakos 87:77 (17:21, 26:19, 26:19, 18:18), u meču 23. kola Evrolige.

Fenerbahče je do pobede predvodio srpski reprezentativac Marko Gudurić sa 21 poenom, četiri asistencije i tri skoka.

Bio je ovo pravi derbi elitnog takmičenja, a uprkos velikoj pobedi, trener gostiju Šarunas Jasikevičijus bio je nezadovoljan suđenjem.

Domaći tim je šutnuo 37 slobodnih bacanja, dok su gosti šutnuli 13.

Neverovatna razlika, a Litvanac je znao kako da pecne Sretena Radovića, Emilija Peresa i Roberta Vikilickog.

- Mom sinu je rođendan za dva dana, pa ću uštedeti novac kako bih mu kupio lep poklon - rekao je Jasikevičijus.

Inače, nije Šarunas prvi koji se žali na preteran broj slobodnih bacanja dosuđenih Olimpijakosu, o ovome je pričao i trener Žalgirisa Andrea Trinkijeri koji je posle poraza svog tima od velikana iz Pireja rekao da ima utisak da kada Saša Vezenkov kine da ga šalju na linijun penala.

Šta tek da kažu naši timovi....

BONUS VIDEO:

KK Partizan, grobari, Večiti derbi, Evroliga Izvor: KK Partizan