Slušaj vest

Bivši košarkaš Partizana Tristan Vukčević odigrao je sjajno protiv Portlanda, ali to nije pomoglo njegovim Vizardsima da izbegnu ubedljiv poraz.

Portland je na svom terenu savladao Vašington rezultatom 112:97.

Blejzersi su od prvog do poslednjeg minuta kontrolisali dešavanja na terenu, u jednom momentu imali su čak 24 poena prednosti i bilo je jasno da će rutinski zabeležiti trijumf na ovom meču.

Najefikasniji u ekipi Portlanda bio je Anfirni Sajmons sa 30 poena. Šejdon Šarp je dodao 16 poena, Deni Avdija i bivši košarkaš Crvene zvezde Duop Rit postigli su po 15 poena, dok je novajlija Donovan Klingan zabeležio dabl-dabl sa 11 poena i 13 skokova.

U ekipi Vašingtona najefikasniji je bio drugi pik prošlogodišnjeg drafta Aleks Sar sa 20 poena.

Tristan Vukčević u NBA ligi Foto: USA TODAY Sports / ddp USA / Profimedia, Jess Rapfogel / Getty images / Profimedia

Sjajnu partiju, jednu od najboljih u sezoni prikazao je i srpski krilni centar Tristan Vukčević, koji je za 24 minuta igre zabeležio 17 poena, osam skokova, dve asistencije, dve blokade i ukradenu loptu.

Reprezentacija

Vukčević još uvek nije doneo odluku za koju reprezentaciju će nastupati. Tristan je Srbin po ocu, ali može da igra i za Grčku, Španiju, kao i Švedsku odakle je njegova majka.

Nedavno je u jednom intervjuu koji je dao za španski Mundo Deportivo izjavio da nije siguran da li će igrati za Srbiju, iako se ranije spekulisalo da je izabrao našu reprezentaciju.

Na pitanje Španaca da li će igrati za Srbiju na Evropskom prvenstvu ove godine, Tristan je dao misteriozan odgovor:

"Videću, videću".

Grčki mediji tvrde Košarkaški savez Grčke nije odustao od Tristana i da silno žele da mladi as zaigra za njih već na Evropskom prvenstvu.

Kurir sport

Nikola Jokić, Donald Tramp, Ivanka Tramp Izvor: Instagram/ivankatrump