BOMBA! ZVEZDA SPREMA PRVO POJAČANJE ZA SLEDEĆU SEZONU?! Velika zvezda Evrolige želi u Beograd! Sa šampionom Evrope ima brutalan ugovor, ali...
Amerikanac sa španskim pasošem ove sezone nema značajnu ulogu u Panatinaikosu, pa zbog toga, iako ima još dve godine ugovora, razmišlja o odlasku, piše grčki "SDNA".
Uz određeno obeštećenje plejmejker bi, navodno, zaista mogao da promeni sredinu.
Pomenuti portal piše da su dva kluba pokazala interesovanje i da se radi o Crvenoj zvezdi i Hapoelu iz Tel Aviva.
Činjenica da je Lorenco Braun nedavno govorio o potencijalnom povratku na Mali Kalemegdan, mogla bi samo da podgreje celu priču kod navijača crveno-belih.
- Definitivno bih voleo. Mislim, ko ne bi? Atmosfera je jedna od najboljih u celoj ligi. Kao što sam rekao, sve su bolji svake godine. Nadam se da će možda ove ili sledeće godine uspeti da uđu u plej-of i naprave još veće ime od Zvezde - rekao je košarkaš.
Lorenco Braun je ove sezone u Evroligi u proseku igrao oko 15 i po minuta po utakmici i za to vreme je beležio sedam poena, 2,7 asistencija i dva skoka.
Dres Crvene zvezde je nosio u svojoj prvoj evroligaškoj sezoni 2018/19, a na utakmicama u evropskom takmičenju je imao 12,3 poena, 4,6 asistencija, 3,3 skoka i 1,1 ukradene lopte u proseku.
Nakon odlaska iz Beograda je proveo jednu sezonu u Fenerbahčeu, zatim jednu u Uniksu i dve u Makabiju iz Tel Aviva pre nego što je prošlog leta stigao u Panatinaikos.
Za grčki tim je potpisao trogodišnji ugovo po kojem bi trebalo da zaradi ukupno 5,4 miliona evra.
Bonus video: