OPOMENA: Ukrajina razbila Srbiju

Evrobasket

1 / 7

Košarkaška reprezemtacija Srbije poražena je od Ukrajine (75:82) u drugom kolu četvrtfinalne grupe „E“ Evropskog prvenstva u Sloveniji i sada sa tri pobede i jeddnim porazom čeka poslednje kolo i duel sa Francuskom.

Kao i protiv Belgije izabranici selektora Dušana Ivkovića odigrali su slabo, a tome najbolje svedoči podatak da je u oba poluvremena primljen čak 41 poen. Napad je bio bolji deo tima, ali je odbrani nedostajalo čvrsdtine, agresije... Sa druge strane Džefer je odlično predvodio Ukrajinu, koja je u jednom momentu vodila sa 41:35.

Dok se Srbija u sporom ritmu utakmice nije snalazila, Ukrajinci su u sedmom minutu treće deonice imala minus od 11 poena (44:55), a ni izmene nisu donele potrebnu agresivnost u odbrani. U poslednji kvartal ušlo se sa minus devet, ali je mnogo problema pravila činjenica da je u 32. minutu naša selekcija promašila čak devet slobodnih bacanja.

Mini serijom Srbija posle pogodaka Nenada Krstića smanjuje na 59:65. Od tada međutim ne uspevamo da spustimo na manje od pet poena, što je značilo prvi poraz u četvrtfinalnoj grupi.

Kornijenko je sa 21 poenom i sedam skokova bio iznenađenje za srpsku reprezentaciju, a Džeter je dodao 20 poena. U našem timu najefikasniji su bili Bjelica sa 22 poena (10 skokova), Krstić sa 17 i Bogdanović sa 15 poena, ali im je nedostajao bar još jedan napadački raspoložen saigrač.

Naredni meč Srbija igra sa Francuskom, a poslednji duel četvrtfinalne grupe „E“ na programu je u nedelju od 21 sat.

Četvrta četvrtina

Bjelica daje trojku 54:60, ali Džeter pogađa preko Micića 54:63 posle tri deonice

Sada pod košem dobar i Katić, ali Džefer vraća na 50:60

Trojka Bogdanovića

Igra se mnogo statično, a Katić je povređen posle duela sa Džeterom

Mnogo je muke pre svega u odbrani, pa Ukrajina u sedmom minutu treće deonice ima 55:44

Druga četvrtina

Kraj prve četvrtine 18:18, Srbija nije primila poen gotovo tri minuta.Na ulasku u osmi minut Džeter, koji je prethodno erbolovao trojku, pogađa za 18:15. Odbrana nije dovoljno čvrsta, Ukrajinci su propustili samo dva napada i vode 14:12.

Krenulo je koš za koš, posle tri minuta rezultat je 7:5.