Slušaj vest

Parižani su u 6. kolu Evrolige ostvarili trijumf u Beogradu rezultatom 83:101 zahvaljujući znatno boljem drugom poluvremenu.

Nadir Hifi je predvodio goste i u ovoj utakmici koju je završio sa 21 poenom, šest skokova, četiri asistencije i indeksom korisnosti 29.

- Volim košarku i znam da je ovo košarkaška zemlja. Svi žive za košarku i svaki put kad sam ovde, izuzetno se provedem. Svaki put kada mogu da gledam košarku u Beogradu, iskoristiću tu priliku - rekao je Hifi posle meča.

Nadir Hifi na utakmici sa Partizanom Foto: Srdjan Stevanovic/www.starsport.rs srki72@gmail.com

Priznao je da je i te kako zadovoljan zbog trijumfa.

- Veoma dobra utakmica za nas. Kao što sam rekao na poluvremenu, ako budemo igrali dobro odbranu i trčali kontre, pobedićemo. Bili smo nesebični, igrali smo zajedno... Znamo koliko je teško pobediti ovde protiv Partizana i veoma sam srećan - poručio je Francuz.

Pariz sada ima učinak od četiri pobede i dva poraza, dok je Partizan zabeležio treću izgubljenu utakmicu pored tri ostvarena trijumfa.

Hifi je trenutno najbolji strelac lige sa 22,8 poena po utakmici, a pri vrhu je liste najkorisnijih igrača sa prosečnim indeskom korisnosti 21,5. Bolji od njega su samo Džordan Nvora iz Crvene zvezde (indeks 23,7) i Saša Vezenkov iz Olimpijakosa (indeks 25).

Bonus video:

Izlazak košarkaša Partizana Izvor: Kurir